IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Препоръчайте сервиз за Опела.

• Не можете да пишете в тази тема
44 отговора на тази тема

#1 bsvaki

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,644 Мнения:

Публикувано 23 June 2009 - 07:47 PM

Здравейте, не намерих тема в която да се пита за сервиз за нови опели. Ситуацията е следната, опела е закупен от Бова, с тях весе се изпокарах и не искам да ходя, в понеделник ми светна една лампа (кола с ключе), ходих в Дженеръс ауто взеха ми 70лв. за диагностика и изтриване на грешка и днес пак ми светна същата лампа. Просто не ми се връща там щото знам какви разправии ще са, та ако може да ми препоръчате някой сервиз за по-новички опели, защото ме е страх да се доверя на някой който ремонтира вектри от 93г., повечето такива сервизи нямат нито компютри за диагностика нито пък имат практика с нови коли (поне аз така си мисля).

#2 bsvaki

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,644 Мнения:

Публикувано 23 June 2009 - 07:48 PM

Забравих да кажа, че става въпрос за Опел Зафира 1.9CDTI 2007г..

#3 marchq

опитен шофьор

• Потребител
  • 113 Мнения:

Публикувано 24 June 2009 - 09:25 AM

Тази лампа (кола с ключе) ако не се лъжа е проблем с имобилайзера трябва ти авто ключар
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#4 bsvaki

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,644 Мнения:

Публикувано 24 June 2009 - 12:16 PM

Тази лампа (кола с ключе) ако не се лъжа е проблем с имобилайзера трябва ти авто ключар

От дженеръс ауто ми казаха, че филтъра за твърди частици бил запушен на 70% и трябало на втора на 3500 оборота да отида до Карнобат и той щял сам да се почисти. Обикалях като гламав, захубих си 2 часа и резултата е нулев. :P Като му звъннах ми вика: еми трябва да я докарате при нас. Пък аз се сещам, че докато беше гаранционна веднъж светна една лампа изобразяваща двигател и от Бова тогава казаха, че филтъра бил запуше и сега излиза, че и двете лампи са за филтъра :oops:

#5 bsvaki

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,644 Мнения:

Публикувано 24 June 2009 - 09:01 PM

Давайте предложения, че работата е напечена. :D

#6 sekstazi

нов шофьор

• Потребител
  • 16 Мнения:

Публикувано 25 June 2009 - 09:31 AM

:D :wink: :idea: :nono: :nono: :!: :!: :lol2: :D :D :D :?: :!:
Да бе да ключар как пък не

колега колата има ли проблем(да не върви или нещо друго) или само лампата свети

#7 bsvaki

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,644 Мнения:

Публикувано 25 June 2009 - 10:06 AM

:wink: :idea: :nono: :nono: :!: :!: :lol2: :D :D :D :?: :!: :!:
Да бе да ключар как пък не

колега колата има ли проблем(да не върви или нещо друго) или само лампата свети

Еми, май и се покачи разхода от 7л. се вдигна на 8.9 :D. Аз понеже вчера я оставих пак в Дженеръс ауто, сега ми се обадиха и казаха, че имало някаква спукана тръбичка, която бъркала компютъра, че филтъра бил задръстен. Тази тръбичка струвала 140лв. с труда щяла да дойде към 200лв. и се чакало 2 седмици, за да я доставят. Та въпроса ми е да ми препоръчате някакъв сервиз в който да ремонтират по-нови опели, където да си сменя тази тръбичка, пък и за напред да си обслужвам колата в него.

#8 боксер

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,147 Мнения:

Публикувано 25 June 2009 - 01:46 PM

Добре, нали са ти открили проблема?Какво като е от 2-рия път?Пари не би трябвало да ти вземат.Служебните сме ги поддържали в БОВА,Дженеръс,Карго,Булвария(Сф и Варна) и Джоване в Ст.Загора(там само консумативи).Най-зле са БОВА и Булвария-Варна другите като цяло на едно ниво-Аз от Дженеръс Бургас съм доволен наистина 1-2 пъти се е случвало от 2рия път да намерят проблема ,но не са ми взимали пари за повторната диагностика.

#9 bsvaki

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,644 Мнения:

Публикувано 25 June 2009 - 03:20 PM

Наистина сега като взехме колата не ни поискаха пари за втората диагностика.

#10 sekstazi

нов шофьор

• Потребител
  • 16 Мнения:

Публикувано 25 June 2009 - 08:24 PM

По принцип новите автомобили са доста сложно устроени(електроника,датчици,егр,филтри,и още какви ли не щуротий) проблемите могат да са от няколко фактора и за да се хване кое точно е е малко трудно затовасе получават тези работи от парвият от вторият пат
Най добре е да я обслужваш в оторизиран сервиз,вярно малко по скъпо е но поне няма да я насере някои гаражен майстор и после да се чудиш как да я оправиш
:D :wink: :idea:

#11 slai

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,214 Мнения:

Публикувано 25 June 2009 - 09:41 PM

то пак е божа работа
не се знае кой кадърен майстор ще случиш в оторизирания сервиз
аз съм си патил в ситроен
http://tuning.bg/for... ... &mode=view
Коце винаги ще си в сърцата ни. :bye:
Публикувано изображение2000W RMS :roll: :twisted: :flipoff:

#12 andro 8688

професионален шофьор

• Потребител
  • 572 Мнения:

Публикувано 27 June 2009 - 06:52 AM

ОПЕЛ :? :cry:
Това е форум в който хора с еднакви интереси споделят разни неща с цел да си помагат и прекарват по добре.

#13 bsvaki

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,644 Мнения:

Публикувано 28 June 2009 - 06:40 AM

А какво ви е мнението за Бош сервизите?

#14 Шморхи

професионален шофьор

• Модератор
  • 6,918 Мнения:

Публикувано 28 June 2009 - 10:13 AM

Mнението ми и за двата боша е, че са добре разположени, да залегне на 200 м. от тях човек с едно РПГ и...дотам!

Чувал съм,че имат някакъв проблем със скоростната кутия,който се решавал сравнително лесно след смяна на маслото.

#15 гого-бс

примерен шофьор

• Потребител
  • 320 Мнения:

Публикувано 01 July 2009 - 10:24 PM

Пратих колега в боша до кроноша да му изчистят грешките и да му видят турбината. Колата е рено еспейс 2000г. Изчистват му грешките и той вика на компютърджията да виде турбото ОБАЧЕ, "майстора" поглежда в някаква тяхна програма, проверява по талон и вика - "Тази кола няма турбо". Авера му го показва и му вика има, колата е купувана от магазин, след справка с другите колеги, най-накрая го "убеждават" че няма турбо и той се върна разплакан. Искаше да ме убива. В последствие отиде на другия бош и му я оправиха.
Що се отнася до опели - Любо в Горно Езерово е най-добрия, дори и на новите автомобили, вече гледам е взел доста техника. Мисля че е много по-добър вариант от бовата или дженеръс. Освен това работи с оригинални части на опел, има връзки с доста морги в германия и винаги пита нови части ли искаш или втора употреба ако е много скъпа самата част.

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.