IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Метанол за водно-метанолова инжекция...откъде

• Не можете да пишете в тази тема
73 отговора на тази тема

#1 Sherman

примерен шофьор

• Потребител
  • 315 Мнения:

Публикувано 25 August 2009 - 02:46 PM

Пичове, пристига ми водно-метаноловата инжекция и сега се ослушвам откъде да си взимам метанолчето...Звънях ама все неприятни цени ми обаждат, щото били за лабораторни цели...по железариите са бая по евтини ама пак са по 2,60 литъра...пак неприятно...има ли някъде наливно?
Продавам на части Nissan 200SX S13 400++к.с.
http://www.nissanbg.... ... 53&t=23068

#2 Sherman

примерен шофьор

• Потребител
  • 315 Мнения:

Публикувано 26 August 2009 - 11:58 AM

ай сектир бе...не може никой да не знае....

#3 Toshko

изгонен от форума

• Потребител
  • 4,468 Мнения:

Публикувано 26 August 2009 - 11:59 AM

Видях темата и тръгнах да ти казвам за спирта за горене по железариите, ама ти го знаеш.

Ако го използваш имай предвид две неприятни негови свойства.

1. Пълен е с мътилка - някакви плуващи вътре боклуци, които могат да запушат нещо след време. - добре е да го прецеждаш през хартиен филтър.

2. Оцветен е обикновенно в мораво синьо-лилаво - тая боя е някаква гадост и е в големи количества - също прави нагар и отлагания - проведи експерименти какво да сипваш за да се утаява боята и после при прецеждането да остава във филтъра/цедката.

А да те питам каква водна инжекция си придобил, от къде и за колко. :ok: че съм в постоянен размисъл дали да си правя или да си купувам...
Престанете да кичите вторичните суровини със скъпи тунинг аксесоари!
Ние от завод "КРЕМИКОВЦИ" не сме придирчиви! :naughty:
Моя Форум: Пенкилер

#4 Sherman

примерен шофьор

• Потребител
  • 315 Мнения:

Публикувано 26 August 2009 - 03:16 PM

Е точно това ме спира за спирта за горене...че е играчка цеденето и после май оная боя оставяло някакво оцветяване след нея....не че е проблем да са ми лилави буталата и генерацията ама....пък и метанола си е малко или много отровен и при вдишване...Преди бях останал с впечатлението, че метанола е бая по-евтин от бензина...

Взех си на Coolingmist цял кит. Казанче, помпа, най-голямата възможна дюза, най-елементарното контролерче, което включва помпата над определено налягане на турбото, чек валв и всичките маркучи, жици и тн. В крайна сметка след като ме изтърсиха с мито и ДДС излезна близо 600лв :ok:

#5 slikershot

нов шофьор

• Потребител
  • 22 Мнения:

Публикувано 26 August 2009 - 08:25 PM

Виж в магаѕин ѕа консумативи ѕа климатици там се иѕполѕва ѕа промивка. :ok:

#6 sportTech

Race Service

• Потребител
  • 1,476 Мнения:

Публикувано 26 August 2009 - 10:29 PM

.... е що не питаш :shock: .... нали преди три дена ти разправях , че една от бигачките я карахме на 100% метанол :bow:
.... има склад за химикали в малинова долина ... последно преди около година си купих метанол по 0,27лв/л ...
.... имам и познат който го продава по 0,09лв/л ... обаче най-малката му разфасовка е 10000 литра :ok:

#7 Sherman

примерен шофьор

• Потребител
  • 315 Мнения:

Публикувано 27 August 2009 - 01:41 AM

Тебе ша та права личен консултант...не искам да те занимавам с всякакви глупости дето се сетя :shock:
Иначе 30 стотинки ми се вижда вече неприлично евтино :ok:

#8 divaka84

нов шофьор

• Потребител
  • 13 Мнения:

Публикувано 03 September 2009 - 04:33 PM

Аз си взех на 90ст/кг от химснаб-тва е в илиенци.Май няма никаде по-ефтин,там ти го точи направо от вагона.
Най-добрия монтаж на мебели!!!

МолЯ не СлаГАйте СниМкитЕ Си по СтЪлБОвЕтЕ.....има забрана от енергото!

#9 BATENIKI

примерен шофьор

• Потребител
  • 341 Мнения:

Публикувано 04 September 2009 - 05:28 AM

Здравейте колеги дали може някой да ми обясни какво точно представлява " Водно-метанолова инжекция " Мерс. Предварително :twisted:
<p>http://www.youtube.c...h?v=swjSfdKx6wY - Завинаги в Сърцата ни!<br /> \" Ако човек не открие нещо, за което си струва да умре, той не заслужава да живее. \"</p>

#10 kaneto

нов шофьор

• Потребител
  • 48 Мнения:

Публикувано 04 September 2009 - 07:39 AM

Здравейте колеги дали може някой да ми обясни какво точно представлява " Водно-метанолова инжекция " Мерс. Предварително :twisted:

Впръсква смес от вода и метанол в интеркулера, и по този начин охлажда допълнително въздуха, който влиза в двигателя.

#11 BATENIKI

примерен шофьор

• Потребител
  • 341 Мнения:

Публикувано 04 September 2009 - 01:45 PM

Благодаря Колега ! :twisted:
<p>http://www.youtube.c...h?v=swjSfdKx6wY - Завинаги в Сърцата ни!<br /> \" Ако човек не открие нещо, за което си струва да умре, той не заслужава да живее. \"</p>

#12 C20NET

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,355 Мнения:

Публикувано 04 September 2009 - 03:47 PM

Мисля че е нормално да ми прозвучи странно "вода" вероятно е в малки количества ама все пак "вода" в смукателната с-ма :twisted: .А самия метанол не подобрява ли характеристиките на двигателя?
Лекия атмосферен тунинг е безсмислен.Целта е да го осъзнаеш по най-евтиния начин.

#13 sportTech

Race Service

• Потребител
  • 1,476 Мнения:

Публикувано 05 September 2009 - 05:55 AM

.... ами да ти кажа не е в много малки количества .... интензивното изпарение на метанола отнема температура ... обаче ако пръскаш само метанол , първо ще излезе доста по-скъпо и второ ще се отрази драстично на сместта .....
.... от друга страна .... водата е с по-висока плътност от въздуха и съдържа кислород :)

#14 ._19

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,083 Мнения:

Публикувано 05 September 2009 - 07:11 AM

Да, водата е важен фактор за освобождаването на последната енергия от оксидацията на СО до СО2,което пък представлва 2/3 от енергията на изгарянето на въглрода. СО - СО2 е относително бавен процес и остава накрая на горивния процес и често недовършен. Водата в повече ускорява този процес като се вкл. в хим. реакция и в крайна сметка имаме повече енергия освободена когато е полезна и по-малко СО (загуби) през ауспуха.

#15 C20NET

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,355 Мнения:

Публикувано 05 September 2009 - 08:08 AM

Но тая вода трябва да е добре разпрашена нали?
Лекия атмосферен тунинг е безсмислен.Целта е да го осъзнаеш по най-евтиния начин.

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.