IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

При забравени документи.

14 отговора на тази тема

#1 OFFLINE   pu3Xopuse

нов шофьор

• Потребител
  • 49 Мнения:
    Последно посещение: 06.03.2013 - 19:18ч.

Публикувано 09.11.2009 - 21:10ч.

Добър вечер колеги. Имам един въпрос. Неска един приятел ми каза че, ако те спрът в сериозно нарушение и кажеш (излъжеш) полицаите, че си си забравил документите (талон и книжка) има акт само за "Забравени документи" който е сравнително по-малък. Вярно ли е. Нека някой на който му се е случвало или на негови приятели им се е случвало да каже. Че много лесно ми се струва :twisted:)

Със здраве колеги !

#2 OFFLINE   botoaz

примерен шофьор

• Потребител
  • 368 Мнения:
    Последно посещение: 01.09.2014 - 12:52ч.

Публикувано 09.11.2009 - 21:14ч.

ми според мен маи няма отарване дори и да трагнеш да ги лъжеш няма смисал понеже не само ще има глоба за не носене на лични документи ами ще има и акт за съответното нарушение :twisted:
Обаче мен ми се струва подходящо аз на свои ред да питам в таз тема когато ти е изтекла личната карта книжката става ли за лигитимация пред саответнте органии както е при мен в моомента :)
Понякога си мисля, че кучетата, които тичат след колата ми - всъщност са душите на уволнените катаджии.
viewtopic.php?f=65&t=231458

#3 OFFLINE   mclsdreal

професионален шофьор

• Потребител
  • 1867 Мнения:
    Последно посещение: 11.03.2014 - 22:28ч.

Публикувано 09.11.2009 - 21:30ч.

Не не става, трябва да носиш валидна лична карта, защото когато тя изтече е все едно не си гражданин на РБ, на мен искаха да пишат фиш ама се оттървах с двайска :twisted:
Какво прави Лотар Матеус когато България се класира на евро 2012?...Гаси Плейстейшъна и си ляга...

#4 OFFLINE   magician

опитен шофьор

• Потребител
  • 110 Мнения:
    Последно посещение: 05.03.2014 - 12:39ч.

Публикувано 09.11.2009 - 21:36ч.

Айде сега...
Има някакъв такъв момент, но в рамките на дребни нарушения...
Книжката е документ за самоличност на територията на странта, но не можеш да пътуваш с нея извън Българя...
Друг е въпроса, че в Закона за българските документи за самоличност е описано всичко...Има срок за подмяна на изтекъл документ...Като го пропуснеш-Акт за установяване на административно нарушение...

#5 OFFLINE   jorko

Добро момче

• Потребител
  • 13465 Мнения:
    Последно посещение: Днес, 10:13ч.

Публикувано 10.11.2009 - 09:42ч.

pu3Xopuse написа:

Добър вечер колеги. Имам един въпрос. Неска един приятел ми каза че, ако те спрът в сериозно нарушение и кажеш (излъжеш) полицаите, че си си забравил документите (талон и книжка) има акт само за "Забравени документи" който е сравнително по-малък. Вярно ли е. Нека някой на който му се е случвало или на негови приятели им се е случвало да каже. Че много лесно ми се струва :))

Със здраве колеги !

Просто в акта за съответното нарушение ще допълнят и неносене на документи , но няма да е само това :twisted:

#6 OFFLINE   manntraxx

опитен шофьор

• Потребител
  • 155 Мнения:
    Последно посещение: 11.01.2014 - 16:13ч.

Публикувано 10.11.2009 - 10:49ч.

Млад шофьор съм и не съм много наясно, затова извинете ако греша, но и аз съм чувал нещо подобно и ставаше горе-долу въпрос, че ако не си носиш контролния талон, не могат да ти го вземат и не могат да те накарат да си платиш акта.. нещо такова ми се върти из главата, съвсем възможно е и тук във форума да съм го чел.

#7 OFFLINE   golf_1

примерен шофьор

• Потребител
  • 329 Мнения:
    Последно посещение: 20.12.2012 - 20:56ч.

Публикувано 10.11.2009 - 15:57ч.

Аз пък имам еди познат който при такива нарушения казва олллллл,забравих ги,като вижда че вече катаджията ще го рисува,и им представя лична карта(за да не го приберат,за без документи за самоличност) и му пишат акт за без документи които струва 10-15лв....Ка за че скоро ходил да ги плаща били кам 10 такива актове....Ама той си има една книжка с законите и нещо много я назубрил..... :twisted:

#8 OFFLINE   pu3Xopuse

нов шофьор

• Потребител
  • 49 Мнения:

Публикувано 10.11.2009 - 20:04ч.

golf_1 написа:

Аз пък имам еди познат който при такива нарушения казва олллллл,забравих ги,като вижда че вече катаджията ще го рисува,и им представя лична карта(за да не го приберат,за без документи за самоличност) и му пишат акт за без документи които струва 10-15лв....Ка за че скоро ходил да ги плаща били кам 10 такива актове....Ама той си има една книжка с законите и нещо много я назубрил..... :ok:

Точно за това говоря и аз ! И аз съм чувал че така става. Но е много вероятно да стане и така както каза колегата jorko, че в акта ще ти напишат и че не носиш документи. Незнам. Някой който го е преживял да каже. И да каже какво точно казва и какво го питат и как се измъква. :wink:

#9 OFFLINE   Vlados

млад шофьор

• Потребител
  • 63 Мнения:
    Последно посещение: 20.10.2014 - 22:40ч.

Публикувано 10.11.2009 - 21:36ч.

В акта се пише, че при проверката "не представя свидетелство за управление на МПС". Не виждам каква е разликата какво ще кажеш. Ако кажеш, че си я забравил, а пък нямаш, глобата ти ще е като за без книжка, ако се окаже, че наистина си я забравил и я представиш, глобата ще ти е 10 лв. Не виждам какво ще ти е преимуществото да излъжеш, така или иначе, ако не веднага, то после задължително ще ти направят справка. При всички положения обаче, няма начин ако нямаш книжка или ти е взета, да минеш като за неносещ документи.

#10 OFFLINE   cRaZy_

професионален шофьор

• Модератор
  • 2543 Мнения:
    Последно посещение: 29.10.2014 - 14:58ч.

Публикувано 11.11.2009 - 12:46ч.

Да бе то ако така ставаше.... То дето имаше един мухабет нека да се знае, че сестра ти е ***** пък после ходи се обяснявай, че нямаш сестра. Носиш не носиш хванат ли те и решат ще ти пишат....

Голфо се ражда в Германия и Умира в Перник

#11 OFFLINE   pu3Xopuse

нов шофьор

• Потребител
  • 49 Мнения:

Публикувано 11.11.2009 - 16:34ч.

Vlados именно братле... или ти не разбра нещо мене или аз тебе незнам, но там е работата че аз книжка имам, но примерно ако направя някой голямо нарушение и полицаите ме спрат, и ако им кажа че съм си забравил документите (те първо ще проверят имам ли такива и ще разберат че имам) и от там нататъка какво става ? До сега има 2 варианта от написаното тука в тази тема. Единия е да ти напишат акт и КЪМ акта да напишат че нямаш документи, а другия е да ти напишат акт за забравени документи (който е 10-15 лева).

И все още някой който е бил в тази ситуация не се е изказал. Айде бе колеги :wink:)

#12 OFFLINE   knk70

опитен шофьор

• Потребител
  • 176 Мнения:
    Последно посещение: 05.07.2014 - 21:32ч.

Публикувано 11.11.2009 - 18:08ч.

Отговора на въпроса няма еднозначен отговор. При сега действащото законодателство, ако те спре катаджия може да ти вземе само талона. Ако не го носиш, няма проблем да ти напише акт, за каквото си иска, но тук тънкостта е, че след това няма как да ти връчатнаказателно постановление, при условие че няма как да те накараг да отидеш да го разпишеш. Тоест достатъчно е да кажеш, че си си забравил само талона, другите документи нямат право да ги вземат. Повечето катаджии при това положение биха се отказали въобще да ти пишат акт, освен ако по някакъв начин не си ги засегнал лично. Ако обаче те спрат полицаи, там вече ако нямаш лична карта имат право да те закарат в районното за установяване на самоличността. И не на последно място всичко се свежда до човешкия фактор, т.е. това че нещо при някой е минало по една или друга причина не значи, че при друг ще мине :wink:

#13 OFFLINE   pu3Xopuse

нов шофьор

• Потребител
  • 49 Мнения:

Публикувано 11.11.2009 - 18:47ч.

Еми да колега, те когато ме спрът ще ми искат документи за управление на МПС аз ще кажа, че съм ги забравил и ще ми искат документ за самоличност и аз ще дам лична карта следвателно те ще ме проверят (аз не съм провинен в нищо) ще ме видят, че съм "послушен" и може да ми се размине акт-а за по голямото нарушение (естествено че ако не съм направил някое голямо нарушение ами ме спират за проверка ще си дам документите) и да ми напишат акт или ФИШ за неносене на документи. И акта или фиш там каквото напишат няма да е по-голям от 30 максимум 50 лева... Затова пуснах тази тема някой компетентен да обясни как седят нещата, за да съм наясно горе доло как и какво да ги лъжа. :wink:

Ако някаде греша моля поправете ме.

ЕДИТ: И междодругото ако съм си забравил документите как ще ми вземат талона? Как седят тука работите :ok:

#14 OFFLINE   knk70

опитен шофьор

• Потребител
  • 176 Мнения:
    Последно посещение: 05.07.2014 - 21:32ч.

Публикувано 11.11.2009 - 19:03ч.

Eми точно, че не могат да ти вземат талона, което не пречи да ти напишат акт, който съответно ще си остане акт без глоба. За да имаш влязла в сила глоба, трябва да подпишеш наказателно постановление, което няма как да стане, ако не отидеш до кАТ, а няма как да отидеш тъй като талона ще си остане в теб :wink: Както казах обаче, често хайките и патрулките се правят от полицаи, които освен по Закона за движение по пътищата могат да те проверяват за каквото си поискат, ако решат че се правиш на отворен, тогава липсата на документи няма да те спаси.

#15 OFFLINE   pu3Xopuse

нов шофьор

• Потребител
  • 49 Мнения:

Публикувано 11.11.2009 - 19:38ч.

Стигнах до извода: Не си носи документи и не се прави на отворен :P ;) ;)

ПП: Е сега се зачудих още нещо ;) Когато ми напишат акт аз няма да отида до КАТ да го разпиша и ще си имам талон и всичко ОК, но когато ме спрът втори път (дори само за проверка) като ме проверят и като видят че имам акт и съм с талон ? Проблем ли е :ok:

ПП2: Не ги разбирам много. От 1 месец имам книжка. 2 пъти са ме спирали. ПЪрвия път още нямах книжка, втория път преди 2 седмици за неправилно изпреварване. И 2та пъти ми пожелаха приятен път срещу 20 лева :wink: :ok: . За това питам не съм много в час как седят работите :ok:

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Здравейте, вие използвате Tuning.bg като гост!
Ако желаете да използвате пълните възможности на форума е нужно да се регистрирате.
РЕГИСТРАЦИЯТА Е БЪРЗА И ЛЕСНА!

Вход

• Вход в Tuning.bg:  
NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.