IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Сигнали за ИЗМАМНИЦИ във форума

• Не можете да пишете в тази тема
126 отговора на тази тема

#1 Skywalker

примерен шофьор

• Потребител
  • 314 Мнения:

Публикувано 20 July 2007 - 11:48 PM

Искам да съобщя за сериозен измамник, който се подвизава из форума.

Лицето за което говоря е потребител с никнейм xppx . Истинското му име е Димитър.

Бях ИЗМАМЕН :!: Лицето ми продаде КРАДЕН телефон-става дума за SonyEricsson W800i

Ще бъда кратък и точен.
Въпросният ме излъга, че телефона е на 12 часа разговори и е току що внесен от Англия от негов много добър приятел. Всичко уж беше наред, докато един месец по-късно не ми се обадиха от Пето РПУ (до последно си мислех, че това е някаква шега). Бях "любезно" уведомен да си довлека задника (извинявам се за жаргона) веднага, за да не дойдат те (полицаите)при мен-цитирам буквално следователя, с който разговарях.

Имаха разпечатка на всеки един проведен от мен разговор, включително копие на личната ми карта. Същото се отнася и за лицето "xppx", както и за още две момчета, в чийто ръце е бил телефонът преди да стигне, за жалост, и до мен. Загубих един ден в разправии, даване на обяснения и писане на показания в районното поделение.

Оказа се, че телефонът е бил притежание на жена на средна възраст, преди да й бъде откраднат-тя подава жалба и с крайният резултат се сблъсках аз. Първото лице, което е ползвало телефона след кражбата е рецидивист, добре познат на столичната Полиция.

Сега се очаква да му бъде потърсена съдебна отговорност. Ще бъда викан и като свидетел, и като потърпевш в съдебната зала. Кога обаче ще стане това... никой не знае-може след месец, може и след две години :cens:

В заключение ще кажа, че пиша тази тема ЗА ВАС, които посещавате форума с цел да избегнете да бъдете измамени. Ще постна същата тема в още един популярен форум, където знам, че този престъпник "върти далавери".

В епилог ще напиша, че съм "назад" с 300 лева, но разбира се, вината за случилото се е изцяло моя, поради сляпото доверие, което проявих към въпросният измамник.

П.П. Моля темата да бъде направена Важна :)

Лека вечер :!:
:D :idea:
....LET ME IN NOW, let me in now
Bill Gates, Donald Trump LET ME IN NOW....

#2 DoH_KuXoT

Инат

• Модератор
  • 5,991 Мнения:

Публикувано 21 July 2007 - 06:19 AM

хубаво е да се дава гласност на подобни мизерии :cens:
<p>ДА ПОМОГНЕМ НА БЪЛГАРСКИТЕ ДЕЧИЦА</p>

#3 Night_Shadow

опитен шофьор

• Потребител
  • 198 Мнения:

Публикувано 21 July 2007 - 08:02 AM

мама му :) :cens:

#4 Skywalker

примерен шофьор

• Потребител
  • 314 Мнения:

Публикувано 21 July 2007 - 10:16 AM

Искам ви съобщя телефона на въпросното лице с цел, ако по някакъв начин пуска обяви по други форуми или тук "с друга самоличност" да го разпознаете - 0899383924 Това е телефона на измамника.

Искам все пак да изкажа задоволството си и истинското си изумление от това, което бяха свършили специалистите в Пето районно. Дори за такава не чак толкова серизона кражба, имаха толкова много информация, че чак се стъписах. Ако щете вярвайте, но папката с разработката по "случая" беше дебела ТРИ ПРЪСТА :D :cens: .
Българският полицай и следовател ми се издигнаха страшно много в очите, независимо, че аз "изсърбах попарата" накрая, но просто се поставям на мястото на ощетената жена и наистина започнах да имам по-голямо доверие в институцията МВР!

И отново ви призовавам-ПАЗЕТЕ СЕ, защото пари се изкарват, но похабените нерви няма кой да ви ги възстанови :)

#5 gospod_

опитен шофьор

• Потребител
  • 146 Мнения:

Публикувано 21 July 2007 - 04:27 PM

абе пич жената имала връзки ти ако си мислиш че ше тръгнат за 300 лв да търсят телефон при толкова катастрофи и крупни кражби аз да съм трамвай

#6 KenWoD

примерен шофьор

• Потребител
  • 311 Мнения:

Публикувано 21 July 2007 - 04:49 PM

:cens: Ех тия пеДрасти са навсякаде за 300лв в затвора ще те вкарат :) .Един як бой им трябва за да влязат у пътя :D
KenWooD Will NeVeR DieE !!! RespecT :)

Моята "машина" дет е 1.3 мотор, градско под 14 /зимата/ не смъква :D ... танк да карам по-малко ще гори :lol:

То това е от музиката :whistling: :music1: , колко гори градско усилватела :naughty: ?

14 - не вярвам , да не ти тече резервоара :D ?

#7 Skywalker

примерен шофьор

• Потребител
  • 314 Мнения:

Публикувано 22 July 2007 - 06:12 PM

Искам да искажа благодарност към екипа, администриращ и модериращ сайта, за това, че направиха
темата Важна :cens:

Получавам сигнали и от други ощететени (за щастие не се е стигало до Полиция, но мизериите са на лице), за жалост обаче това лице е "хамелеон"-подвизава се из всички популярни форуми-където мога пускам тема и предупреждавам юзърите. Радващото е, че доста хора са били на крачка да сключат сделка с Димитър, но след моят "горчив опит" със сигурност не съжаляват, дори НАПРОТИВ.

Идеалната ми цел е да няма други, така брутално "преебани", както мен от човек, който си е помисли, че може да прави бързи пари на гърба на нищо неподозиращите :)

#8 Skywalker

примерен шофьор

• Потребител
  • 314 Мнения:

Публикувано 22 July 2007 - 06:40 PM

Давам линк към темата, пусната от мен в дата.бг - http://forums.data.b... ... sc&start=0

Там има информация относно другите никнеймове, които ползва, има и друг мобилен номер, с който си служи. Ако видите някой с такъв прякор да предлага някъде "изгодни" оферти (които излизат после през носа) и има приложен един от мобилните номера, които ще срещнете из коментарите - имайте в предвид моя горчив опит. Оставете парите, обаче това с Полицията беше гадно :cens:

#9 Scorpion_BV

спазва правилата

• Потребител
  • 222 Мнения:

Публикувано 23 July 2007 - 10:35 AM

Познавам въпросния човек и чесно казано съм изненадан от написаното тук и в другите форуми. Момчето няма грам вид на измамник или селски тарикат. До колкото знам се занимава с препродаване на телефони, в което няма нищо лошо. Мисля, си, обаче, че все пак може да е допуснал грешка и да са го подвелки и него. В темата се казва, че телефона е минал през доста хора и е краден от рецидивист познат на полицията. Защо не допуснем, че може и vectra да са го подвели. Както колегата е повярвал за това от къде е телефона така и vectra може да е. Според мен преди да се чуе отговора му е крайно неправилно да се правят изводи. Пак повтарям познавам лично момчето и съм дълбоко обеден, че не е направено това умишлено. Все пак смятам за редно да върне парите взети за телефона. Чакам с нетърпение отговора му!

П.С. Колега Skywalker, ако твърдиш, че има и други ужилени, пусни информация за конкретните случай и всичко подробно, защото е много вероятно (извини ме ако не съм прав) в афекта си да го казваш за да подчертаеш нещата. Нека да видим доказателствата на лице!

П.С. 2 И да вметна нещо лично. Като видите оферта за телефон, нов на 1/3 от цената му, това не ви ли притеснява та го купувате? Аз лично не бих рискувал никога. Дори и да не е краден, кой го знае що за стока е. И гаранция няма. Заслужава ли си риска? За мен не. При положение, че вече на лизинг може да се вземе чисто нов телефон за по 10-20лв. на месец, защо да се занимаваме с телефона на старо с неясен произход?
KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
Land Rover Discovery 2.5TD '94
EX: Fiat Marea SW 1.6 16V '99
EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
EX: Fiat Regata 1.7D '84

#10 Skywalker

примерен шофьор

• Потребител
  • 314 Мнения:

Публикувано 23 July 2007 - 11:19 AM

Познавам въпросния човек и чесно казано съм изненадан от написаното тук и в другите форуми. Момчето няма грам вид на измамник или селски тарикат. До колкото знам се занимава с препродаване на телефони, в което няма нищо лошо. Мисля, си, обаче, че все пак може да е допуснал грешка и да са го подвелки и него. В темата се казва, че телефона е минал през доста хора и е краден от рецидивист познат на полицията. Защо не допуснем, че може и vectra да са го подвели. Както колегата е повярвал за това от къде е телефона така и vectra може да е. Според мен преди да се чуе отговора му е крайно неправилно да се правят изводи. Пак повтарям познавам лично момчето и съм дълбоко обеден, че не е направено това умишлено. Все пак смятам за редно да върне парите взети за телефона. Чакам с нетърпение отговора му!

П.С. Колега Skywalker, ако твърдиш, че има и други ужилени, пусни информация за конкретните случай и всичко подробно, защото е много вероятно (извини ме ако не съм прав) в афекта си да го казваш за да подчертаеш нещата. Нека да видим доказателствата на лице!

П.С. 2 И да вметна нещо лично. Като видите оферта за телефон, нов на 1/3 от цената му, това не ви ли притеснява та го купувате? Аз лично не бих рискувал никога. Дори и да не е краден, кой го знае що за стока е. И гаранция няма. Заслужава ли си риска? За мен не. При положение, че вече на лизинг може да се вземе чисто нов телефон за по 10-20лв. на месец, защо да се занимаваме с телефона на старо с неясен произход?

Добър ден!

Пуснал съм линк към темата в дата.бг-точно над твоето мнение е. Там има описани и други случаи на некоректност (не толкова фатални, както е моя) от страна на въпросния. Дори преди 2-3 месеца имаше друга тема, пак там, с идентично-дори почти същото заглавие като моето (думата ИЗМАМНИК) присъстваше отново. Във въпросната имаше около 70-80 коментара, но предполагам тъй като е много стара-ежедневно там се пускат стотици обяви все пак, може да е в "кошчето" или дори да е изтрита вече.

Ще спра да пиша за неопределено време, тъй като има известно "раздвижване" по случая - ЗАЩО ЛИ?! Ще видя какво ще се случи и ще ви информирам.
Ще повторя, че зад всяка една своя дума, която съм споменал тук, съм се подписал в 05 РПУ - СДП :)

Моля след като не сте наясно със стойността на телефона-по времето когато го купих, масово вървяха втора употреба около 300 лева, да не коментирате :cens:

Относно новите телефони-напълно съм съгласен с вас и след конкретния случай ползвам и съм ползвал само и единствено такива.

Приятен ден :D

#11 Skywalker

примерен шофьор

• Потребител
  • 314 Мнения:

Публикувано 27 July 2007 - 12:52 PM

Днес се срещнах с Митко. Поговорихме си доста. Той ми представи личната си кореспонденция с момчето от което е взел телефона (този въпросният също е бил викан в 05 РПУ-СДП) преди да стигне до мен и ме увери, че не е знаел, нито пък е подозирал, че телефона е бил краден.

И той и аз смятаме, че цялата тази история е повече от неприятна и стигнахме до решението да си "поделим" стойността на телефона (когато го закупих аз - 300 лева) по равно - така той ме увери, че на 2 или 3 вноски ще ми възтанови 150 лева (днес ми даде "аванс" като гаранция, че ще е коректен). Целта ни е да няма "напълно ощетен", а негативите за всичко това да се разпределят по равно. Аз смятам, че това е коректно, така смята и Митко.

Митко ме увери, че от многото телефони, които е продал това е единственият който се е оказал нередовен. И той и аз съжалихме, че не можахме да се видим и да "изясним" случая по-рано. Радващо е, че Митко се оказа коректен и ще понесе както, казах вече, паричната загуба на 50% заедно с мен.

Все пак ще изчакам да получа цялата сума, за която се разбрахме с него (150 лв.) и тогава ще правя генерални заключения.

#12 _Mom4e_Za_Love_

спазва правилата

• Потребител
  • 225 Мнения:

Публикувано 14 November 2007 - 04:40 PM

Значи имам оплакване от този потребител mvtuning http://www.tuning.bg... ... le&u=21678
Вав форума з апокупкопродажба му продадох едни маратонки,пазарихме се за 42 номер найк пратих ги всичко точно!
След тва ми се оплаква били му големи да си порачал други тези дами ги прати и щял да си доплати и ас аиде ще му пратя други нови пращам му пристигат до Благоевград и вав сащия ден при куриерите в Свищов трябваше при мен да е найка! Но уви отивам при куриерите и ми казват нито имаме пратканито някаква пратка е пратена,и почват заплахи: ще видиш ще кажа на модераторите и край с тебе,ще казвам на всички данекупуват от теб ала бала ! Та оплакването ми е че за малко да остана прецакан ,но веднага щом разбрах се обадих на куриерите ,че се опитват да ме измамят и да забранят данеможе да се вземе пратката и ги накарах да ми я варнат обратно при мен ! Оставам прецакан смао с 10 лева куриерски разходи иначе тези маратони са на стойност 100лв оригинални адидаски модел 2007!
Здрава паргава икономична,прави се от драпнати жалтурковци. Нее за
селяни! Като минеш се обращат да видят каква е!

#13 miro_hack

Безработен борец

• Потребител
  • 728 Мнения:

Публикувано 15 November 2007 - 07:31 PM

абе пич жената имала връзки ти ако си мислиш че ше тръгнат за 300 лв да търсят телефон при толкова катастрофи и крупни кражби аз да съм трамвай

Пич,не спами! защото знаеш ли,че в момента в българия осван с откраднати телефони и улични проверки за документи с друго нищо не се занимават притиснати са и не могат да се занимават с по големите риби,а си го искарват 10-торно на кокошкарите,защото човека може да си го отнесе по-тежко от сериен убиец в момента. Дават "6" годинки брато за телефончето а за убииство-"10" освен ако не си плати.

#14 freezz

нов шофьор

• Потребител
  • 47 Мнения:

Публикувано 15 December 2007 - 08:56 AM

А и този @shopaza се отказа измамник-погледнете тази тема
http://www.tuning.bg...pic.php?t=75880

#15 freezz

нов шофьор

• Потребител
  • 47 Мнения:

Публикувано 04 January 2008 - 02:08 PM

Още един измамник излезе от тук!В скайп се пише ^^BAM__BAM^^ накара ме да пратя телефона и после не го взе,като сега аз ще трябва да платя 20лв за куриер.Прочетете повече за тоя тук

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.