IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Landy Ground Zero SPL

• Не можете да пишете в тази тема
40 отговора на тази тема

#1 boje

млад шофьор

• Потребител
  • 54 Мнения:

Публикувано 08 February 2010 - 01:01 AM

Здравейте колеги!Реших и аз да ви представя моя проект :ok:Целта не проекта не е да ходя на съзтезания, а за да си направя приличен звук в колата с доволно силен бас и да заглуша всички подскърцвания,потропвания и до някаква степен самия двигател,който си е дооста шумен.
Колата е Land Rover Discovery Tdi 1995 г.Ето я и нея :
Публикувано изображение
Компонентите,които използвам са:
- Плейър Pioneer DEH-P4050UB
http://www.sli.co.nz... ... &Itemid=26
-Предна линия Ground Zero GZRC 10X
http://caraudio-bg.c... ... c-10x.html
-Задна линия Ground Zero GZTC 13MK
http://caraudio-bg.c... ... -13mk.html
-Усилвател за предна и задна линия Ground Zero GZIA 4100HP
-Захравнащ кабел за него Ground Zero GZPK 10
-Бас Ground Zero GZRW 30SPL
http://caraudio-bg.c... ... 30spl.html
-Усилвател за баса Ground Zero GZTA 1.800MK
http://caraudio-bg.c... ... 800mk.html
-Кабели за него Ground Zero GZPK 20
Всичките компоненти са закупени,а досега са монтирани двата усилвателя,задната линия и плейъра.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Ето няколко снимки и до тук от монтажа:
Самия бас :D
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Първо бях с една кутия около 80 литра която идваше малка на басчето и ето разликата с настоящата:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Решетката за сега не е монтирана,а я наложих само да видя как ще седи.
Искам да запазя максимално интериора на колата,затова отпред са тези малки говорители,но се надявам за сметка на това да свирнат прилично на усилвателя.за да се поберат във вратите им ми трябваха малки фланци :
Публикувано изображение
Сега са боядисани и се надявам утре най-накрая да успея да ги монтирам.
За задната линия се наложи малко да се поизрежат корите защото бяха за говорители 10 см а имах от старата кола тези граун зирота.Утре ще кача и техни снимки.Понеже взех колата есента и в това време исках за зимата да си направя прилична музика която да изкара до топлото време когато да си наредя всичко както трябва.
Нещата,които престоят да се направят са:
-да сложа 20 квадратовите кабели за ампа на баса,че сега съм с едни други които не ми харесват много и ми изглеждат не много качествени,а и окабеляването го направих пак набързо колкото за зимата
-да изолирам поне предните две врати,като за сега съм се спрял на STP
-да направя нещо като кутия за усилвателите,изрязана отгоре да се виждат двата но да крие кабелите
-да сложа предната линия (което се надявам да стане утре)
и още куп дребни неща да доизпипам.
Първоначалната малка кутия беше,защото ми се налага доста често да карам разни багажи и тн,но реших да си направя голяма с идеята да се сваля лесно.Та търся идеи за нещо като "бърза връзка" или нещо подобно ако усилвателите останат като сега върху баса,или другия вариянт е да им направя отделна кутия и да се сваля само басса а те да остават в кутията в багажника.Та дайте идеи как да го направя :ok:
Съжелявам,че засега няма много снимки,но обещавам утре да кача повече :ok:
Надявам се проекта да ви хареса и искам да изкажа огромната си благодарност към колегата rollin и http://caraudio-bg.com/ ,който имаше търпение да ми обяснява доста неща и да ми търпи досадните върпоси за какви ли не неща :ok:

#2 boje

млад шофьор

• Потребител
  • 54 Мнения:

Публикувано 08 February 2010 - 02:18 PM

Ето малко снимки от днеска.Естествено не успях да монтирам предната линия заради снега и студа.но поне успях да направя малко снимки:
предната линия :
Публикувано изображение
Така е сложена оригиналната предна линия сега
Публикувано изображение
като идеята ми е да стане по този начин:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
образно си го представям събрано с фланеца да стане така и да се запази оригиналния леко дървен дизайн :ok:
Ето го плеърчето Pioneer DEH-P4050UB като usb-то му е в жабката
Публикувано изображение
Публикувано изображение
и багажника в момента като предстоят да се направят много промени,като за начало мисля да разкарам аграрното укрепване на баса с ластици отпред,а мисля да сложа нещо като халки или нещо подобно на гърба му и пак да има ластици но да не се виждат.Но до тогава ще остане така,че има да обикаля иначе по тая пласмаса в багажника
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Няколко снимки и на задната линия,като все още не съм намерил време да ида да купя едно двойно лепящо за да залепя пищялките :D
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#3 resistbody

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,965 Мнения:

Публикувано 09 February 2010 - 01:38 PM

Това двойно залепящо ще се разлепи вероятно, нй добре им хакни по 1 рапидка, :D или с някакво лепило, коа не ти се дупчи пробвай с 2-но лепещо и дано да държи :ok:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
The simplified secret to good audio is balance...
SPL Бас бокс 15"
Не съм толкова богат за да си купувам евтини неща....;)

#4 SaShKoOoO

спазва правилата

• Потребител
  • 217 Мнения:

Публикувано 09 February 2010 - 02:35 PM

Това двойно залепящо ще се разлепи вероятно, нй добре им хакни по 1 рапидка, :ok: или с някакво лепило, коа не ти се дупчи пробвай с 2-но лепещо и дано да държи :ok:

Аз съм с едно двойнозалепващо, то повече на лепенки прилича.
Държи повече от година вече, на ладата като беше ми се олющи таблото, но лепенката си седеше :D
На мястото където ще лепиш почисти хубаво със спирт :ok:

#5 boje

млад шофьор

• Потребител
  • 54 Мнения:

Публикувано 09 February 2010 - 04:11 PM

и аз неска го гледах и го мислих.реших отзад да капна някакво здраво лепило , ма се чудя още какво за да ако ги сваля не бастисам кората.а тея на таблото ще ги лепна с двойно лепящо,че те нямат какъв зор да видят.Неска ми остана малко време и монтирах единия мидбас,обаче докато прекарам кабела за него видях много зор :D утре ще го сложа и другия и ако остане време ще навържа си4ко останало.

#6 loxxxly

примерен шофьор

• Потребител
  • 371 Мнения:

Публикувано 09 February 2010 - 06:01 PM

Pробвай с 2-но лепещо и дано да държи :D

Аз преди време бях така и повече от година (докато я имах колата) не мръдна. С лепило можеш да имаш пронлем после с евентуалното му почистване :ok:
Успех на всички, които знаят как...
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#7 rollin

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,046 Мнения:

Публикувано 09 February 2010 - 07:57 PM

браво, браво, продължавай в същия дух :D

#8 tqnko

професионален шофьор

• Потребител
  • 615 Мнения:

Публикувано 10 February 2010 - 01:32 PM

Не искам да съм на мястото на усилвателите.
Яки компоненти си избрал. :ok:

#9 boje

млад шофьор

• Потребител
  • 54 Мнения:

Публикувано 10 February 2010 - 03:27 PM

Благодаря колеги :?: те са хубави компонентите,ма лошото е,че от настройките на усилвателите и плеъра нищо не разбирам и не съм сигурен до колко се възползвам от компонентите :?: :ok: иначе днес зех двойнолепящо теса и залепих пищялките отзад и ми изглежда доста стабилно :?:

#10 tqnko

професионален шофьор

• Потребител
  • 615 Мнения:

Публикувано 10 February 2010 - 04:57 PM

Ами настройвай всичко на ухо.
То не е нужно да знаеш много. Започни с баса остави го на някакво ниво каквото ти хареса и след това същото с другите компоненти. Пък може и обратното стига да ти харесва най много.
Няма ли някаква възможност да закачиш усилвателите на задната седалка, защото вибрациите върху кутията ти ще са убийствени като се има предвид баса :ok:

#11 boje

млад шофьор

• Потребител
  • 54 Мнения:

Публикувано 10 February 2010 - 05:16 PM

Утре се надявам да сложа вече най-накрая предната линия и да се опитам да го настроя..за седалката не виждам начин,обаче мн сериозно се замислям за някакъв вариянт друг да ги махна от там,защото както казах често ми се налага да карам някви неща..единия вариянт е да направя някаква кутия с дължината и височината на баса и да я сложа зад касата и като се сваля да се разкача само кабела за басчето..друго също на някаква като плоскост зад баса..въобще това трябва да го мисля а нямам идея как ще стане..ма си прав,че освен заради лесно сваляне и вибрациите вероятно не им се отразяват никак добре..а какво пространство им трябва за да се проветряват и охлаждат ? :ok:

#12 tqnko

професионален шофьор

• Потребител
  • 615 Мнения:

Публикувано 10 February 2010 - 05:29 PM

Ми ако не искаш да си пробиваш седалките намери някакъв талаши, без значение какъв ще е просто да ги закрепиш на тях, а него ще го захванеш някак до седалката. Може да го вържеш или да измислиш нещо друго. Захвани за него усилвателите, а като място между самите тях на талашита може да не оставяш много. 10-20 см. си е предостатъчно. На височина сигурно пак няма някакво коренно значение. Просто да не максимално долу и горе. Малко над половината. А за разтоянието между кутията и усилвателя около 2-4 см. са си достатъчни според мен. :ok:

#13 boje

млад шофьор

• Потребител
  • 54 Мнения:

Публикувано 10 February 2010 - 05:45 PM

да това е единия вариянт,другия ми хрумна сега като разглеждах някакви снимки а именно покрай единия или двата джоба,които са от двете страни да си направя някакви като стойки които да се прикрепят към оригиналните.но от друга страна не държа да се виждат усилвателите и тази идея да са зад баса ми прозвуча доста добре :ok: утре ще го огледам и ще го помисля :?: благодаря за съветите колега :?:

#14 monster_ bass

професионален шофьор

• Потребител
  • 717 Мнения:

Публикувано 10 February 2010 - 09:56 PM

Джип с такава музика не съм чувал :?: Ще стана много добре,като гледам компонентите.Дано акустиката на купето да е добра,иначе си настроивай на ухо.Аз си намалям баса от плеъра на минимум(да не ме разсейва :?: ) после си нагласям другите настройки и хаквам едно прилично ниво бас :ok: Успех с проектчето :?:
Нещата никога не са такива каквито изглеждат !

#15 agopov

професионален шофьор

• Модератор Аудио
  • 3,058 Мнения:

Публикувано 11 February 2010 - 12:51 AM

Човек, какъв е тоя ковчег дето го разкарваш в багажника :ok: В тоя обем могат да свирят минимум две 12-ки. Вземи намали обема малко, че при това положение не искам и да си представям как ще свири....

Също и тези ластици дето си ги опънал стоят грозно. Отзад на бокса от двете страни завий по едно ушенце и ги закачи там през коланите. :?:

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.