IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Landy Ground Zero SPL

• Не можете да пишете в тази тема
40 отговора на тази тема

#31 boje

млад шофьор

• Потребител
  • 54 Мнения:

Публикувано 25 November 2010 - 07:07 PM

Ами колега настройките ги прави Ники от Sounddoctors :ok: Но в 1 и 2 канал са вързани филтрите на компонентната систама http://www.caraudio-... ... c-10x.html .На ампа те не са нито на HPF нито на LPF . А на другите 2 канала са вързани мидовете на LPF.До колкото помня настройките само на ампа не достигаха за максимално добър ефект и затова се използва и настройките на радиото..Съжелявам ако говоря глупости,но настройките са ми възможно най-слабата част от системата. :wink:

#32 boje

млад шофьор

• Потребител
  • 54 Мнения:

Публикувано 17 January 2011 - 09:00 PM

Здравейте колеги! :) Най-накрая днес си дочаках коледно-новогодишните подаръци с доста голямо закъснение. :D
Отпред камиончето се оборудва с нова предна линия.10-тките от компонентната система се замениха със среди:
http://www.caraudio-... ... -80sq.html

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

като ще подменя и филтрите с :
http://www.caraudio-... ... sover.html

Публикувано изображение

Средите вече са монтирани на местата на старите 10ки,с леко насочване ,като е леко поради желанието ми да не се нарушава коренно визията на колата.Разбира се и за монтажа на средите опрях до колегите от SOUNDDOCTORS , които за пореден път се справиха отлично. :D . Определено звукът се подобри, по мое мнение тези среди свирят доста по-точно и определено по-силно и по-детайлно.Утре ще ги снимам монтирани на колата, че не се сетих да зема апарата.

Днес пристигнаха високите,които ще се монтират вероянто другата седмица,защото искам да ги вградя в колонките.
http://www.caraudio-... ... nt25s.html

Публикувано изображение
Публикувано изображение

#33 boje

млад шофьор

• Потребител
  • 54 Мнения:

Публикувано 17 January 2011 - 09:08 PM

Отделно още началото на декември се хванахме и пооправихме ситуацията в багажника. Фиксирахме касата за пода на багажника с така наречените " велкро лепенки" или с по-прости думи тези лепенки,дето ги има и по дрехи и като се разлепят една от друга се чува един неприятен звук. :D Освен с тях отзад на касата завих една като кука, през която минава колан който стяга касата допълнително за колана и вече няма мърдане. И други глезотии правихме по багажника свързани с осветление. :D За съжаление само не ми остава се време да снимам и багажника на светло да се види финалния му (за момента) вид. :)

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Утре ще гледам да направя малко снимки на светло, че е срамота.
Остава нерешен въпроса със задната линия, която за момента седи декоративно само... :D

#34 boje

млад шофьор

• Потребител
  • 54 Мнения:

Публикувано 18 January 2011 - 02:28 PM

Ето няколко снимки. :D Като изключим факта, че колата е изключително мръсна другото е 6. :)

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

И няколко отзад : :D
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#35 ubuntu

нов шофьор

• Потребител
  • 36 Мнения:

Публикувано 23 January 2011 - 04:50 PM

Браво Колега , Страхотен проект ! :ok:
Публикувано изображение

#36 boje

млад шофьор

• Потребител
  • 54 Мнения:

Публикувано 05 February 2011 - 02:38 PM

Благодаря колега! :x
В разгара на сесията успяхме да вградим и високите.От една седмица ги слушам, но чак днес успях да ги снимам.
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

По мое некомпетентно мнение звукът се получи уникален. Изключително детайлен,точен и качествен и това което най-ми допада - силен. :lol: След монтажа настройхме и DSP-то на плеара и всичко си дойде и свирна на мястото.Преди ми се губеше малко баса, но вече всичко се уравновеси.

Още веднъж искам да изразя благодарността си към колегите SOUNDDOCTORS. :( Изклишно е да казвам, че и гредичките са тяхно дело.

#37 boje

млад шофьор

• Потребител
  • 54 Мнения:

Публикувано 12 April 2011 - 07:55 PM

Здравейте!Отново ми прищрака и започнах промените по камиончето.
Първо се оборудвах с блутут за радиото-монтиран и останах доста доволен. :D Остана да измисля хубаво място за микрофона, че за момента е закрепен на пластмасата между волана и таблото която е.
Бях сигурен, че рано или късно средите ще се възкачат на таблото. И моментът дойде- отново прибегнах до услугите на Ники и компания от Sounddoctors. :x Отново работа, изработка - всичко беше на много високо ниво. :)
Ето и снимки:
[attachment=146503:IMAG0045.jpg]
[attachment=146504:IMAG0052.jpg]
[attachment=146505:IMAG0053.jpg]
[attachment=146506:IMAG0056.jpg]
[attachment=146507:IMAG0057.jpg]
Все още не са тапицирани, но се колебая какъв цвят и какъв матерял да са. Единият вариянт е да са с цвета на таблото както бяха старите и да е с кожа, другия вариянт е да са с цвета на тавана-много светло сиво..Все пак и чакам новия си салон, та може и да е с цвета на салона,който е много близък до този на таблото..Но предстои да се мисли като пристигне салона.Като звук свирна просто невероятно... :) Не трябва да се забравя, че се пак съм пристрастен - все пак си е мойта кола а и не съм чувал друг трилентов фронт-но определено разликата с когато средите бяха на вратите е огромна. Важното е, че звука ми допадна много!
Отделно би трябвало да сменя и усилвателя на баса с доста по-висок клас, но нека да не говора предварително, че да не се скапат нещата. :D

#38 FavoritLX

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,554 Мнения:

Публикувано 03 July 2011 - 07:49 AM

Началото за хубав звук си го поставил, сега место да сменяш усилватели, вземи смени тия високи че нищо не свирят и пичовете да ти направят по големи и истински обеми за средите. Тогава ще имаме вече разлика нагоре :lol:

#39 agopov

професионален шофьор

• Модератор Аудио
  • 3,058 Мнения:

Публикувано 03 July 2011 - 10:30 AM

Така, както са раздалечени среди и високи, не ви мърдат фазовите разминавания :lol: Хубво е да бяха по-близо, не това е начина да се постигне висока сцена :wink: Иначе ако се тапицират светъл цвят кожа ще стане чудно вътре :D

#40 boje

млад шофьор

• Потребител
  • 54 Мнения:

Публикувано 03 July 2011 - 11:55 AM

За момента усилвателите остават тези, не мисля да сменям повече. :wink:
Иначе приемам критики, все пак както казах и вчера, до сега не се бях качвал в по-истинска SQ кола, но от вчера имам база за сравнение. Найстина сравнявайки шкодата и джипката разликата е :lol: в звука - много по-детайлно, много по-чисто. До голяма степен малкия обем на средите се дължи и на желанието ми да остане всичко максимално прибрано, но очевидно хубавият звук изисква жертви. :D
Също вчера колата беше настроена за замерването, и може би не показа максимума си от към SQ, а и според мен може още бая с игра с настройките, но за съжаление не разбирам грам от настройки и тн..
Иначе ако говориш за разликата във височината на мида спрямо високите и средите, просто не виждам как по друг начин може да стане... :D Просто колата е бая висока и голяма и е трудно без кардинални промени да станат нещата..
А гредичките са вече кожирани и по мое непрофесионално мнение се получи доста добре:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Комбинацията от цвета на колата с бежовия интериор адски много ми допада. :?

И едно клипче от замерването вчера:

Със затворени врати даде 138.1, а на отворени 129.1, което по мое мнени предвид размера на купето си е доста добре.

#41 Prunov

нов шофьор

• Потребител
  • 18 Мнения:

Публикувано 10 August 2014 - 11:25 AM

МНОГО ЖЕСТОКО
БРАВООО

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.