IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Музиката в моята кола

• Не можете да пишете в тази тема
123 отговора на тази тема

#16 vacko

примерен шофьор

• Потребител
  • 318 Мнения:

Публикувано 16 April 2010 - 09:01 AM

хубава идея :ok:

#17 BaSsBoY

Team Low Bass

• Потребител
  • 1,669 Мнения:

Публикувано 17 April 2010 - 06:39 PM

Колега не че нещо ама на тоя усилвател не му трябва втори акумолатор консумацията му не е толкова голяма :giggle:

Никога не са излишни повече акомулатори. 80А за един малък акомулатор са си доста, а и втория акомулатор и по-късите захранващи кабели променят мнго "динамиката" на басс-а. Не да стигнеш до един момент, където усилваш само ЦД-то, и се усилва средата, а басса си стои на 1 положение.
<p>Life begin under 30Hz!</p>

#18 demoncho87

спазва правилата

• Потребител
  • 271 Мнения:

Публикувано 18 April 2010 - 07:14 AM

Така е колега.Вчера прекарах и маркуче което да отвежда отровните газове от втория акумолатор навън от купето.Тези дни мисля да му направя и сандъче и да го прекрепя към купето за по голяма стабилност.
Mузика без бас в колата е като жена без цици в кревата - става ама и липсва нещо...
Жена без цици е като село без начално училище, няма от къде да почнеш...

#19 soundstream_

нов шофьор

• Потребител
  • 43 Мнения:

Публикувано 18 April 2010 - 08:54 AM

Според мене пък по-добре с втори акумулатор :giggle:
Поне няма да се притеснява за спадове и проблеми при палене...
Също и ще си слуша по-продължително време с незарапален двигател :blush:
Публикувано изображение
Трябва да се види!

#20 demoncho87

спазва правилата

• Потребител
  • 271 Мнения:

Публикувано 19 April 2010 - 04:00 PM

Днес нямаше какво да правя и реших да направя предпазител на суба.има си дупки на кутията но като я взех предпазителите ги нямаше.Отидох до Практикер и взех алуминиева пръчка плътна с дължина 1м. фи 6 и отрязах две еднакви парчета и огънах по 4 сантиметра от двата края.Снимки ще кача малко по късно. :ok:
Mузика без бас в колата е като жена без цици в кревата - става ама и липсва нещо...

#21 demoncho87

спазва правилата

• Потребител
  • 271 Мнения:

Публикувано 20 April 2010 - 01:32 PM

Ето и едно сравнение оригинала с това което аз правих.

#22 demoncho87

спазва правилата

• Потребител
  • 271 Мнения:

Публикувано 23 August 2010 - 10:48 PM

Предната линия закуйпена и сменена а именно Hertz dsk 165.Нямах време да я послушам като хората ,но от това което чух съм предоволен.На първо време я вързах към Хеад Унита, но като чувам как свири май и там ще си остане не ми трябва повече.Така няма надвикване между предна и задна линия.А относно монтажа бях чел теми че няма да се съберат в вратите на опел корса с изрязаните фланци от оригиналните говорители и бях леко притеснен, но реших все пак да ги пробвам и взеха че се събраха в вратите без никакви преправяния даже и прозорците се смъкват додолу.

#23 tqnko

професионален шофьор

• Потребител
  • 615 Мнения:

Публикувано 26 August 2010 - 02:24 PM

Че на корсите съм им дебели вратите , даже не бих се замислил за това да не влязат :ok:

#24 demoncho87

спазва правилата

• Потребител
  • 271 Мнения:

Публикувано 04 December 2010 - 12:48 PM

Баса е сменен със Alpine SWR-1243D.Кутия ще му правя тия дни така че можете да давате идеи за кутии.Карам го на 2х4 ома на Тъндъра и се предствя добре ,но ми се струва че усилвателя идва леко слабичък.

#25 demoncho87

спазва правилата

• Потребител
  • 271 Мнения:

Публикувано 10 February 2011 - 10:10 PM

Ето и новия суб с новата си кутия. Кутията ми я прави Светли Акустикс.Правена е по ПДФ-а от производителя.Баса е вързан на 2х4 ома към Тъндъра 4120.За предната и задната линия взех Тъндър 4111.Сега предстои смяна на предната линия защото Херца нещо не смогва и ми се струва че няма да издържи дълго.

#26 wpier

опитен шофьор

• Потребител
  • 144 Мнения:

Публикувано 11 February 2011 - 06:17 PM

Херца ще го продаваш ли,и ако да-колко му търсиш?

#27 LimberJack

опитен шофьор

• Потребител
  • 102 Мнения:

Публикувано 14 February 2011 - 10:28 AM

Би ли ми обяснил как точно си вързал този златен говорител за "Дръндъра".... че нещо недоумявам

Иначе 6 за ентусиазма ти...

#28 Gecata

професионален шофьор

• Потребител
  • 642 Мнения:

Публикувано 14 February 2011 - 08:57 PM

Би ли ми обяснил как точно си вързал този златен говорител за "Дръндъра".... че нещо недоумявам

Иначе 6 за ентусиазма ти...

И аз също ама неща и да знам :) То направо мъка тоз приятен бас вързан (незнайно как) на тоя котлон :D
<p>Alpine/Genesis/Brax/Dls</p>

#29 LimberJack

опитен шофьор

• Потребител
  • 102 Мнения:

Публикувано 15 February 2011 - 07:50 AM

Веднага да го разкачиш от тоя усилвател независимо как си го вързал :) :D :idea:

Намери си усилвател и питай преди да го вържеш пак

#30 Magnum

професионален шофьор

• Потребител
  • 640 Мнения:

Публикувано 15 February 2011 - 10:13 AM

Много ясно как, едната намотка на канал 1+2 на бридж, другата намотка на 3+4 на бридж
По-трудно се настройва GAIN-а да е еднакъв, но и малко разминавания не са толкова фатални - дори някои двунамоткови говорители в книжката им пише, че може да се ползва само едната намотка
Тъндър за бас не е толкова зле, дори бих казал, че е по-добре от някои гадни клас D усилватели
Чавдарчето прилежно ечемичето събира - то знае, че от него ще се прави бира!

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.