IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Какво да взема

• Заключена тема Тази тема е заключена
27 отговора на тази тема

#1 Incorect

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 13 May 2010 - 10:55 PM

Здравейте драги потребители. Само след няколко месеца ставам студент и разбира се ми трябва някакъв автомобил , но въпросът ми е какъв. Заделил съм около 5000-6000 лв и се колебая между голф 4 и астра. Това , което изисквам от колата ми е да е здрава, надеждна на пътя , разхода и да е приемлив и не толко скъпа за поддръжка . За сега везните клонят пвоече към голф 4, но в няколко теми прочетох че поддръжката му не е евтина. Моля за някой полезен съвет.
Всеки може да се научи да кара бързо , но не всеки може да се научи да кара бавно... (Житейски факт)

#2 decs2

спазва правилата

• Потребител
  • 282 Мнения:

Публикувано 13 May 2010 - 11:16 PM

Определено не ти трябва опел....голфа и да и не ,ако е голям двигател харчи доста,подръжката не е особено евтина ,от тези 2те коли не бих избрал нито една ...може да се огледаш за някое Audi A3 или ноякоя Toyota ,ако пък ти изпаднат още пари може да се огледаш за Volvo C30 ,адски икономична за мотора с 150кс. и е компактна ,но подръжката изобщо не е евтина(както на сяко едно волво)
Това е моето мнение ,нека и другите колеги да се изкажат. :lol: И успешна покупка

#3 KevinSunray

опитен шофьор

• Потребител
  • 124 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 06:10 AM

Най-вероятно говорим за Астра Г , ако мислиш, че подръжката и е по-евтина в сравнение с голф 4 значи жестоко се лъжеш. Аз лично бих избрал голф 4, просто повече ми харесва като визия, а и от вътре е много добре, това не ми харесва в астрата, че е дървена отвътре. Това е моето мнение. Иначе за тези пари си зимаш някой голф 1.4 16V или 1.6 SR ама за него не е много сигурно дали ще ти стигнат. Като разход моите лични наблюдение показват 8-9 градско, което е нормално.

#4 gasoline

опитен шофьор

• Потребител
  • 136 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 08:31 AM

Колега нищо не успя да кажеш!

Определено не ти трябва опел....

Половин Европа кара Опел, а ти не Опел, браво бе! Обоснови се!

голфа и да и не ,ако е голям двигател харчи доста,подръжката не е особено евтина ,от тези 2те коли не бих избрал нито една ...може да се огледаш за някое Audi A3

Значи Голфа е със скъпа поддръжка, а иначе може А3, те са съвсем различни викаш?

...или ноякоя Toyota

Каква Тойота? Супра или може би някой Ланд Крузер, защо не?

Incorect, първо уточни бензин или дизел искаш и към кой двигател си се насочил, защото има голямо значение.

#5 KereMid4o

примерен шофьор

• Потребител
  • 383 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 08:43 AM

Определено не ти трябва опел....голфа и да и не ,ако е голям двигател харчи доста,подръжката не е особено евтина ,от тези 2те коли не бих избрал нито една ...може да се огледаш за някое Audi A3 или ноякоя Toyota ,ако пък ти изпаднат още пари може да се огледаш за Volvo C30 ,адски икономична за мотора с 150кс. и е компактна ,но подръжката изобщо не е евтина(както на сяко едно волво)
Това е моето мнение ,нека и другите колеги да се изкажат. :lol: И успешна покупка

я чакай малко опел астра г карал ли си ? вероятно не това че ти караш волво и аиде всичко друго не става само волво и едно волво с30 май върви над 20 000 та иначе астра г DTL е добро решение
SOLAR SUMMER FESTIVAL 2010 CACAO BEACH 13.08.10
ARMIN VAN BUUREN

#6 knk70

опитен шофьор

• Потребител
  • 190 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 10:00 AM

Колега, мисля че не си поставил правилно въпроса. Темата ще се напълни със спам и в крайна сметка нищо няма да разбереш! Има един лаф- човек, като си избира жена и кола, трябва да гледа на него да му харесва, не на комшията или някой друг. Така че, моя съвет е избери си кола по твой вкус и предпочитания и тогава вече може да питаш тук хората да споделят мнение и то най-вече такива, които са карали тази кола. Аз например карам хонда прелюд, щото това ме кефи и устройва, ама ей сега ако питам дали да си купя такава кола, веднага ще наскачат сто човека да ме убеждават да не си купувам :lol:

#7 gelen4o

примерен шофьор

• Потребител
  • 304 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 10:23 AM

Абе, щом тия астри ги карат толкова много в България, значи има някаква причина :lol: . Аз смятам, че опел (в частност Астра Г), е предостатъчно дъвкана и опредлено плюсовете са повече от минусите. За окачването на Опел няма смисъл да коментираме дори, като собственик на такова ти казвам, че е правено за кретени. Части има много и на достъпни цени :lol2:
Голф 4ка няма да коментирам тъй като нямам преки наблюдения.

Като компромис предлагам Фокус 1ва генерация. Колата е 1000 кила и 1.6 просто ще ти заспи като разход и вървеж. Като пътно поведение ще останеш предоволен, а цените на частите са приемливи дори за студент. Втората генерация вече е солена :D

А3, Ц-30 - са си скъпи коли, които ще искат своето (било то само заради марката).
Какво е любовта - 2 сърца влюбени и 2 чифта гащи захвърлени...сърце не търся, само още един чифт гащи :D

#8 KaPaM-MoToP

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,179 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 10:41 AM

Аз понеже съм от друга "секта" бих ти препоръчал Ситроен Ксара дизел :lol2: Или ако искаш нещо по-голямо Ксара, но няма да има много екстри и ще е малко по-стара :D А също така и Крайслер Стратус, има доста на цени под това което си приготвил ти :roll: И сега гледай, как ще започнат "остави ги тия ситроени, много се трошат" "мани ги тия крайслери, много им скъпи частите" общо взето, нито едното, нито другото е вярно от тези семкаджийски приказки :lol:
<p>www.zonemixtrance.eu</p>

#9 KereMid4o

примерен шофьор

• Потребител
  • 383 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 11:00 AM

Аз понеже съм от друга "секта" бих ти препоръчал Ситроен Ксара дизел :D Или ако искаш нещо по-голямо Ксара, но няма да има много екстри и ще е малко по-стара :roll: А също така и Крайслер Стратус, има доста на цени под това което си приготвил ти :ok: И сега гледай, как ще започнат "остави ги тия ситроени, много се трошат" "мани ги тия крайслери, много им скъпи частите" общо взето, нито едното, нито другото е вярно от тези семкаджийски приказки :lol:

Ситроен Ксара дизел кола с голям понециал от личен опит знам мисля че е най-подходящата кола :lol2:
ARMIN VAN BUUREN

#10 StK

професионален шофьор

• Потребител
  • 692 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 11:35 AM

Тъй като търсиш кола на 10 и над 10 години, първото нещо което е хубаво да гледаш е колата да е запазена на макс. Да не вземеш някоя издънена, защото след това ще кършиш ръце по форумите и ще заключаваш колко скапана е марката на която си се спрял.
Уточни най-напред бензин или дизел искаш. За мен дизела на Фолксваген е по-добър от този на Опел. Ако взимаш дизелов Опел, гледай да е с моторетка 1.9 дизела на Фиат или 1.7 Исузу. Пак казвам това са мои заключения и бих ги приложил ако взимам решение за такъв тип кола за себе си.
Според мен също интериора на Голфа е сякаш по-пипнат. В последната Астра вече нещата са както трябва, но в предишните мен не ме кефат.
Иначе има много теми по този въпрос пълни с храчки, хули и спам, може да се разтършуваш и да прочетеш. Игнорирай изцяло разните сектантски мнения и гледай на колата като инструмент за безопасно предвижване.
Във всеки звяр има поне малко човещина,
в мен няма никаква, значи не съм звяр !
-------------------------------------------
Две неща ми трябват на земята, това са любовта и свободата.
Живота бих пожертвал за любов, но любовта да дам за свободата съм готов!

#11 Incorect

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 02:20 PM

Благодаря за мненията. Ами ориентирал съм се към дизеловите двигатели, а Ауди А3 ми се струва удачно , но до дали са по- различни от А4 в смисъл чул съм , че са с алуминиеви носачи и лесно се чупят
Всеки може да се научи да кара бързо , но не всеки може да се научи да кара бавно... (Житейски факт)

#12 qckk

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,424 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 02:36 PM

Стига тъпотии с тия носачи!А3 няма алуминиеви носачи,а носачите на А4 не се чупят!Има вече комплект цяла предница за по 300лв,която издържа около 60-70 000км в България та това да ти е проблема!Стига с тия митове и легенди за това окачване.

#13 knk70

опитен шофьор

• Потребител
  • 190 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 05:37 PM

Вземай А3-та 1.9 ТДИ върви прилично, не се чупи и е доста икономична :ok:

#14 Incorect

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 07:56 PM

Ами така като гледам може да остана на А3. Темата може да се заключи :ok:

#15 KereMid4o

примерен шофьор

• Потребител
  • 383 Мнения:

Публикувано 14 May 2010 - 08:23 PM

да не се заключва ако го вземеш сложи някой снимка и после я заключвай като искаш
ARMIN VAN BUUREN

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.