IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

километраж

• Не можете да пишете в тази тема
10 отговора на тази тема

#1 KereMid4o

примерен шофьор

• Потребител
  • 383 Мнения:

Публикувано 21 May 2010 - 07:45 PM

абе винаги съм се чудил с каква цел е направено да кажем на една кола макс скорост е 195 по книжка а на километража пише 240 ??
SOLAR SUMMER FESTIVAL 2010 CACAO BEACH 13.08.10
ARMIN VAN BUUREN

#2 protuner

Fresh as f*ck

• Потребител
  • 1,461 Мнения:

Публикувано 21 May 2010 - 10:18 PM

За да може да се пускат тъпи теми в тунинг форума :)
Публикувано изображение

#3 MaxBass

Off Road

• Потребител
  • 5,151 Мнения:

Публикувано 21 May 2010 - 10:22 PM

защото производителите преценяват ,че е по-лесно да направят едно табло за всичките модели и двигатели от деден модел на марката...И така моят ескорт 1.8 дизел имаше километраж до 220 ,а той правеше мнгоо по-малко естествено...другия ми ескорт и той до 220 ,но си ги прави ...
Имам и волво ...На волвото са до 260км ,а само един от всички мотори може да ги постигне :) та така....
Просто спестявът мъничко...
производителите спестяват от много неща...за това там има едни хорица които мислят кое как да опростят за да дойде тая кола малко по-евтино :)
Публикувано изображение
Писна ми да гледам как всеки втори се оплаква!!!Докато ние не се променим няма да стане!!!
Докато децата ви не учат и излизат масово от училище тотално тъпи няма как да стане!!!
Който му е криво правителството почти със сигурност нищо не му е криво освен собственото невежество и нежелание!!!

#4 protuner

Fresh as f*ck

• Потребител
  • 1,461 Мнения:

Публикувано 21 May 2010 - 10:42 PM

защото производителите преценяват ,че е по-лесно да направят едно табло за всичките модели и двигатели от деден модел на марката...И така моят ескорт 1.8 дизел имаше километраж до 220 ,а той правеше мнгоо по-малко естествено...другия ми ескорт и той до 220 ,но си ги прави ...
Имам и волво ...На волвото са до 260км ,а само един от всички мотори може да ги постигне :) та така....
производителите спестяват от много неща...за това там има едни хорица които мислят кое как да опростят за да дойде тая кола малко по-евтино :)

Абе не е баш така , при някои модели може да има нещо такова , ама при 316i километража не е като на M3 примерно :)
Публикувано изображение

#5 MaxBass

Off Road

• Потребител
  • 5,151 Мнения:

Публикувано 22 May 2010 - 08:37 AM

Абе не е баш така , при някои модели може да има нещо такова , ама при 316i километража не е като на M3 примерно :)

е може ,може...Но масово просто таблата са едни и същи...
Публикувано изображение
Писна ми да гледам как всеки втори се оплаква!!!Докато ние не се променим няма да стане!!!
Докато децата ви не учат и излизат масово от училище тотално тъпи няма как да стане!!!
Който му е криво правителството почти със сигурност нищо не му е криво освен собственото невежество и нежелание!!!

#6 protuner

Fresh as f*ck

• Потребител
  • 1,461 Мнения:

Публикувано 22 May 2010 - 09:34 AM

При Клио съм виждал 3 вида километражи на един и същ двигател...
Публикувано изображение

#7 The7omahawk

примерен шофьор

• Потребител
  • 405 Мнения:

Публикувано 22 May 2010 - 03:28 PM

На М серията са различни заради ексклузивността, но на 316 и 325 няма разлика...Все до 240 :)

Моето Пежо пък е с най-големия двигател на модела и е обозначено до 240, а до по книжка прави 196 :) Явно ползва един и същ с хеча, а там има 167кс двигател...

В реалния живот печели обикновенно по-глупавия и по-лудия, най-често с Голф :lol: В смисъл, когато М5 и Мустанг се гонят по улиците, ако попаднат на Голф, той е винаги пред тях :lol:

#8 KaPaM-MoToP

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,179 Мнения:

Публикувано 22 May 2010 - 05:23 PM

На Citroen ZX 1.4i съм виждал километраж до 210, а на ZX 1.6i до 200 :) Но при тях, значението май не беше само от вида на двигателя :)
<p>www.zonemixtrance.eu</p>

#9 HackeD8600

опитен шофьор

• Потребител
  • 112 Мнения:

Публикувано 08 September 2010 - 08:03 AM

Старата вектра на километража пишеше 220 и си ги хващаше без проблеми 2.0 бензин 115к.с :roll:
Peugeot 607 2.2HDI 16V 136k.c 2003г.-Хищникът
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Миризма на асфалт, гуми и съединител..
Бензин,а не кръв,Карбуратор,а не сърце, Бутала,а не мускули,Машина,а не човек!
P - perfect E - engine U- ultimate G - great E - experiense O - on T - trace

#10 GravityHammer

професионален шофьор

• Потребител
  • 894 Мнения:

Публикувано 08 September 2010 - 09:09 AM

Правилно е да се каже скоростомер, тъй като километражът измерва изминатото разстояние. :ok: Та, по въпроса - това е хитър търговски номер, който действа на подсъзнателна основа. На повечето хора им е по-приятно, когато гледат скоростомер, раграфен до някакви космически стойности, които тяхната кола никога не може да достигне. В салона ти предлагат да си купиш 2 абсолютно еднакви коли, да речем Голф 6-ца с пернишка регистрация :roll: , но с различни скоростомери - единият разграфен до 175 км/ч (да приемем, че колата вдига точно толкова с ароматизатор борче на огледалото), а другият скоростомер е до 240 км/ч. Имайки предвид, че всичко останало е 1:1, кое ще избереш?
Цялостно триизмерно проектиране (външно и вътрешно оформление), разработка и построяване на спортни коли, тръбни шасита, окачване, пълноразмерни и мащабни макети. Изготвяне на свързаната с това техническа документация - чертежи с разбор на материалите - и създаване на инструментална екипировка за уеднаквено серийно производство.

#11 JOGI

професионален шофьор

• Потребител
  • 505 Мнения:

Публикувано 08 September 2010 - 09:59 AM

На М серията са различни заради ексклузивността, но на 316 и 325 няма разлика...Все до 240 :roll:

мне, не е така

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.