IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Мощност и ускорение Дизелът или Бензинът?

• Не можете да пишете в тази тема
227 отговора на тази тема

#31 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 09 June 2010 - 08:36 PM

И аз алармирам качествено за тоз герой на общата простотия,вече протрих тия питанки ама файда няма :D
<p>Публикувано изображение</p>

#32 Toshko

изгонен от форума

• Потребител
  • 4,468 Мнения:

Публикувано 09 June 2010 - 08:47 PM

Ти каква формулировка използваш като го ковладиш? - да обменим опит и може да напипаме вярната формула :jawdrop:

А те това е моя списък с врагове (игнор листа)

[attachment=129957:kondio.jpg]

Кондьо, сладурче, Говори ми на Ръката :D
Престанете да кичите вторичните суровини със скъпи тунинг аксесоари!
Ние от завод "КРЕМИКОВЦИ" не сме придирчиви! :naughty:
Моя Форум: Пенкилер

#33 lots_of_PSi

нов шофьор

• Потребител
  • 35 Мнения:

Публикувано 09 June 2010 - 08:55 PM

Кво си говорил па ти преди три години бе зевзек? Да не си измислил конската сила? А тва дет резачките имали по-малки загуби в скоростите е смехотворно - загубите са повече там където разликата между скоростта на входящия и изходящия вал са по-големи. И това за предимствата на бързооборотните резачки -ми те са само от към мощност за единица тегло за тва резачки се ползват само в спортните дисциплини и резането на дърва -там където си требе дълготрайна,реална икономична мощ отдавна са изхвърлени без право на завръщане заменени от сравнително бавнооборотни дизели с турбокомпресори :D Факт е обаче ,че нелепото сравнение дизел-бензин не важи за някви бензинови чикии с по 6000 оборота след като дизела и той го докарва към 5500 ама с яката компресия буши кочината с 4-5 икаруса преднина :jawdrop:

Дълготрайна , релана икономична мощ........ батка ти на умря .... кво нереално може да има в един ДВГ ????

#34 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 09 June 2010 - 09:04 PM

@Toshko

riri pompata :jawdrop: И този беше качествен,ама и Кондюшата не отстъпва.
Аз пробвах всички формулировки - още я търся правилната (вече се чувствам като Диоген,дето през деня със запалена свещ търсел "човека" :jawdrop: ) и така и не откривам... трябва да видим на кого трябва да подбутнем някакъв армаган да си свърши работата (то се видяло ,че без "почерпка" няма да се размине :D )

#35 bdd

професионален шофьор

• Потребител
  • 622 Мнения:

Публикувано 10 June 2010 - 05:20 AM

.... това "120 с 8-10 литра газ" го може и някое 1.4 с газово така,че се доизкажи,а не мрънкай срещу боба.....

Ако ще е реч за количество то при тая скорост разхода при астрата ми е още надолу.Постижението не е в количеството предвид теглото и оптекаемостта като на тухла четворка.Вдяваш ли?Едва ли,но то е все тая.

#36 mi6o_mc's

професионален шофьор

• Потребител
  • 761 Мнения:

Публикувано 10 June 2010 - 05:30 PM

Кондио ли си,кондо ли си,ко си не знам,обаче защо мамка му се намеси в темата като си не компетентен и развали интересното четиво :D Като не харесваш някого пиши му на ЛС и не занимаваи останалите с простотията си :jawdrop:

#37 Kris Dimitrov

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 11 June 2010 - 11:47 PM

Беше ли нужно да оспамите темата и да развалите полезността й ?

#38 mi6o_mc's

професионален шофьор

• Потребител
  • 761 Мнения:

Публикувано 12 June 2010 - 10:22 AM

Тоя явно докато не го баннат ще разваля всички теми :lol:

#39 bdd

професионален шофьор

• Потребител
  • 622 Мнения:

Публикувано 12 June 2010 - 11:08 AM

Дел Минджа не се увивай около Toshko -той е импотентен за тва толко лае, а па на теб на магистралата все не мой ти излезе късметя-толкова си грозна,че летите джанти стават железни,а на железните им падат тасовете :!:
bdd последно кво си сътворил ,че вече почвам да си мисля,че е едно нищо

На теб явно не ти излиза късмета на магистралата и завиждаш!Спокойно,колегата DEL не ти е конкуренция,магастрилата си е само твоя!Щом за теб Тошко е импотентен що не му се нагъзиш .... ще ти засади бор в задния двор :lol: ,поне няма да имаш запек и няма да се чува как пърдиш.Аматьор!Ще пусна клип на голфа,който е 1.6,да видиш как ускорява и после ми кажи дизел 1.6 кога ще го постигне това.Може да си направиш и извод колко ти струва мерца и какъв резил ще си ако застанете на една линия.После няма да можеш да се покажеш пред хората в града ти.Я кажи ти от Видин ли си?Ако някога се регна в опел форума ще е само заради теб :lol: да ми кажеш как да си направя Фърчилатор за студен въздух към мотора,та голфа да хукне още.Бледнея пред гения ти,пич :lol: .

#40 Kris Dimitrov

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 12 June 2010 - 11:46 AM

Koлкото и да ускорява си остава най-обикновен ГОЛФ ! Така ли не ви стана ясно, че е безмислено да сравнявате бензинов и дизелов с еднакъв обем ?! Сравни го тоя голф с някой 2.5TDI на Audi например като е голяма бегачка.

#41 Nik40

примерен шофьор

• Потребител
  • 481 Мнения:

Публикувано 12 June 2010 - 03:04 PM

Сравним е човек. Аз мразя, татко ми като почне, да говори, за голямите двигатели и аз като му кажа някаква сума коне от 5 бутала и той е кво пък - 12 цилиндровия си е 12 цилиндров.... :lol: Заводското няма сравнение в света на тунинга! Поне за мен, не е правилно, ами просто краста да наказваш по-слабите. 2.5 ТДИ то, голфа ще го бие имаме един такъв егземпляр в автокъщата на купе от волво... Само ремъци и ролки + смяна 1000 лв.... :lol:
R.I.P HENRI TOIVONEN; Боби; landikar
Така както вас може да ви боли глава, така нас може да ни боли кура
OLDSCHOOL racing team N&P
Лада ВФТС, Алфа ромео Спринт,GTV6 и още няколко с които се гордея..

#42 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 12 June 2010 - 10:42 PM

Koлкото и да ускорява си остава най-обикновен ГОЛФ ! Така ли не ви стана ясно, че е безмислено да сравнявате бензинов и дизелов с еднакъв обем ?! Сравни го тоя голф с някой 2.5TDI на Audi например като е голяма бегачка.

Всъщност,въпросния Голф ще отвее повечето 2.5ТДИ-та :!: и то с доста... И кое точно е равносилното в случая - едното е 1.6 атмосферен,бензинов двигател,другото е 2.5 с принудително пълнене :lol: ... и пак е по-бавен :lol:
И все пак да,един обикновен ГОЛФ е,колкото и да се мъчим,не можем да го шътнем на НАСА като сувалка :lol2:
*последното е в кръга на шегата колега,без лоши чувства :lol2:

bdd, зарежи я тая ку*ка Кондюшата,като и дойде червената седмица от месеца и почва да се пенка по форумите,че нямало как да вади оборот на магистралата :lol:

#43 bdd

професионален шофьор

• Потребител
  • 622 Мнения:

Публикувано 13 June 2010 - 11:53 AM

Така е,остава си голф,но много добре направен голф.Предвид заглавието на темата няма как да не стане дума за бензин и дизел.Примера ти за сравнение е неудачен.Отделен въпрос извън темата е,че ако това 2.5 тди е стоково вероятността да падне на 402м е много голяма.Това дали е фолксваген,ауди,опел,хонда,лада и т.н. не е важно щом си го направил да върви.Марката и кубатурата вече губят значение,остава резултата от труда ти.То и Карбуратора се пускаше със соц. возило.......Ето един клип от миналата година,може би колегите от Димитровград ще разпознаят колата и ще потвърдят възможностите на ТОЗИ 1.6.
http://vbox7.com/play:fae0e3b2

#44 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 13 June 2010 - 12:29 PM

Тук е още само с един карбуратор :lol: И това БМВ не е ли 325,защо са го писали 320 :lol: (или го беркам с някое др)

#45 bdd

професионален шофьор

• Потребител
  • 622 Мнения:

Публикувано 13 June 2010 - 12:45 PM

Не,не бъркаш.Тук голфа е с карба,който аз му дадох.Да,бмв-то е 2.5,но с клипа искам да покажа какво е постигнато от 1.6,а не какви коли бие,щото голфа е падал от други бмв-та (пък и нали сега вече кара бмв :) ).Иеята ми беше други хора,които са виждали на живо колата как върви,да го потвърдят и най-вече Кондолиза да спре да се бърка,защото ми става банално.Ще изчакам момента,в който пак ще го изгонят.

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.