IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Запушен интеркулер

• Не можете да пишете в тази тема
3 отговора на тази тема

#1 Celeron

примерен шофьор

• Потребител
  • 425 Мнения:

Публикувано 20 June 2010 - 01:57 PM

Казаха ми, че по всяка вероятност интеркулерът ми е запушен в някаква степен. Въпросът ми е ако е примерно 15-20% запушен това до какво може да доведе? Примерно по-малко мощност, повече лаг, увеличаване на разхода, допълнително натоварване на турбината. Мога ли сам да установя до колко е запушено и как да си го изчистя сам.

Колата е Рено лагуна 2003г. 1.9 DCI. 120кс.

#2 magician

опитен шофьор

• Потребител
  • 110 Мнения:

Публикувано 20 June 2010 - 08:18 PM

Интересно какъв е проблема та стигнаха да запушен интркулер?
Дай малко подробности, ако не те затруднява.

#3 Celeron

примерен шофьор

• Потребител
  • 425 Мнения:

Публикувано 20 June 2010 - 08:42 PM

Баща ми удари една дива котка и се спукал радиятора на климатика. Та докато слагаха новия и я бяха разглобили майстора ми каза нещо от сорта, че имало на интеркулера е специфично омазняване или нещо от сорта и сигурно е запишем и е добре да се погледне по-обстойно. Аз не го видях ама си го обяснявам, че само на определена повърхност от него е по-различна, защото не преминава въздуха както трябва и си личи.

#4 Huligan

примерен шофьор

• Потребител
  • 353 Мнения:

Публикувано 01 July 2010 - 08:54 PM

Що невземеш да го накснеш в бензин, напълни го целия и го остави за един ден. След това отлей половината и с това което остане вътре го запуши и здраво разтръскай. Ако има някъкви наслагвания от мазнотии това със сигурност ще го изчисти.
Speed fiend
Ако си българин, влез, гледай и слушай!
http://senseof.rallybulgaria.com

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.