IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Първа кола вектра 75 к.с 97 година

• Не можете да пишете в тази тема
56 отговора на тази тема

#1 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 30 July 2010 - 01:29 PM

Може ли мнения съвети кой би бил по добрия избор ? Пунтото 80 коня 1.2 или 1.4 нз двигателя.Моля всеки който е дал своя глас да каже защо е предпочел колата или защо не е предпочел др-та за да мога да се ориентирам.Пишете 1ва кола ми е ми трябва малко помощ :bye: СЪЩО ТАКА НЕЩО ДРУГО МОЖЕ ДА ПРЕДЛОЖИТЕ ДО 4000 ЛЕВА МЕРСИ МНОГО
И ПО НАДОЛНИЩЕТО ГАЗТА НАСТАПВАМ НИЩО НЕ МЕ ПЛАШИ

#2 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 30 July 2010 - 06:36 PM

АКО ИМА ВЕЧЕ НЯКАКВА ПОДОБНА ТЕМА ЗА ТЕЗИ КОЛИ МОЛЯ ПОСОЧЕТЕ МИ Я СЪЩО.

#3 gasoline

опитен шофьор

• Потребител
  • 136 Мнения:

Публикувано 30 July 2010 - 07:59 PM

Най-просто казано: ако ще мъкнеш багажи, ще возиш повече хора и ще пътуваш често извън града, то Вектрата е твоята кола и то с мотор 1.8 16в, в противен случай - Пунто, въпреки, че не бих си взел Пунто. Ако ще е малка кола - Корса, Поло, Фабия...

#4 Светъл

професионален шофьор

• Потребител
  • 664 Мнения:

Публикувано 30 July 2010 - 09:20 PM

civic! Ама не английският, щото е грозен :bye:. Има МНОГО двигатели, различни модели от различни модели, хубавото е че всички са добри. 125-коньовият малко трудно ще се намери, но 105 или 90 коньови има доволно, а пък и те не са лоши. Сивикът е нелоша кола, която обаче споделя два много типични японски порока - тънки ламарини (никаква сигурност при удар), слаба защита от корозия. Във всички случаи обаче е по-добра от почти всяко пунто, освен от ГТ. За тези пари ще се намери и алмера след фейслифта с 1.5 мотор ... също не е лоша, ако не държиш чак толкова на вървежа... във всеки случай пак е повече от на пунтото :ok:

#5 TheCrow

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,291 Мнения:

Публикувано 31 July 2010 - 07:49 AM

civic! Ама не английският, щото е грозен :ok:.

...ама е по удобен за пътуване и по обезшумен :bye:

#6 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 31 July 2010 - 09:31 AM

Добре но като първа кола тези японските коли подръжката не им ли е много скъпа .... :ok: частите не се ли намират трудно :bye: дали ще се справя също така тази алмера която имаш предвид не е ли 2 врати :bow:

#7 TheCrow

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,291 Мнения:

Публикувано 31 July 2010 - 02:28 PM

...специално Сивика не му е по скъпа подръжката от горе изброените.Части има колкото искаш все пак е доста популярна кола не е някоя лимитирана версия :ok: ,ако вземеш добра кола няма много да ти трябват :bye:

#8 misho90

професионален шофьор

• Потребител
  • 519 Мнения:

Публикувано 31 July 2010 - 03:28 PM

погледни полицейските астри те са доста добър вариянт около тази сума :bye:
Не е важно колко ти е мощна колата, важно е колко ти е празна главата !!!

#9 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 31 July 2010 - 04:21 PM

Да и тях сам гледал но с две врати.С четери са по скъпи към 5 хиляди нагоря мисля че ... :bye:

#10 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 01 August 2010 - 04:51 PM

Искам да попитам също колата ако е донесена от Италия чувал сам че не раждясват толкова колите там но пък хората там не пазели не сменя ли често масла глупости.Та въпроса ми е лошо ли е да е от там и разбира ли се ако не е поддържана колата нали пише кога е сменяно последно масло а у ?

#11 Светъл

професионален шофьор

• Потребител
  • 664 Мнения:

Публикувано 01 August 2010 - 11:19 PM

Ми да, съвсем правилно си разбрал! Италианецът е твърде тъп и твърде богат, затова предпочита да пресрочи две смени на масло и после да се набута с 30-40 000 за нова кола отколкото да даде 300 за редовно обслужване, което отнема един час в сервиза!

#12 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 02 August 2010 - 08:32 AM

Petkata,вземаш си Вектра,но Х18ХЕ по възможност(т.е. 1.8 16в 115/125к.с.) и ще останеш много доволен.
1.6-то е хроничен маслояд (макар,че това се лекува),а и като цяло е муден.
Подръжката е в рамките на нормалното,а и морги за Опели под път и над път :D
А що се отнася до това откъде е колата,огледай я добре и се увери,че си заслужава парите.Моето лично мнение е,че е по-важно купето да ти е здраво.Двигателя по-лесно се спасява и поправя(дори и сменя),а веднъж тръгне ли купето,работата отива на зян :D Почти няма хора които ще ти го "оправят" качествено,а ако някъде се намери,съвестен тенекиджия,цената ще те откаже :) (не говоря конкретно за Вектрата,а като цяло при всеки един автомобил)
<p>Публикувано изображение</p>

#13 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 02 August 2010 - 08:58 AM

Мх мерси но за 1.8 двигателя като са 125 коня данъка не става ли много висок ... :)

#14 spasito

млад шофьор

• Потребител
  • 78 Мнения:

Публикувано 02 August 2010 - 09:06 AM

X18XE е 115коня от по новите фейслифт след 2000г има 125коня но мотора е Z18XE и наистина 1,6 не взимай :)
Публикувано изображение

#15 street_vagabond

професионален шофьор

• Потребител
  • 622 Мнения:

Публикувано 02 August 2010 - 10:44 AM

X18XE е 115коня от по новите фейслифт след 2000г има 125коня но мотора е Z18XE и наистина 1,6 не взимай :)

И защо го отказвате от 1.6 / X16XEL /на Вектра, и по 2 л масло да гори на 10000 км, са най-много 30 лв, а не 120лв отгоре за данък. А и 1.6 ще му гори и поне 1-1.5 л бензин по-малко, а газ и до 3 л.
Морги за Опел има през 30 км в България, за японски коли през 150 км...

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.