IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Първа кола вектра 75 к.с 97 година

• Не можете да пишете в тази тема
56 отговора на тази тема

#16 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 02 August 2010 - 05:33 PM

Едва ли беше необходимо да издребняваме дотам,че да отбелязваме разлики в абвиатурата (aka катализатора),но все пак благодаря за допълнението :)

street_vagabont има логика в това което казваш :D Но пък 1.8-то ще е и една идея по-пъргав,така,че автора наистина трябва да си избере според критериите.
<p>Публикувано изображение</p>

#17 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 02 August 2010 - 05:41 PM

еми аз малко се обърках 101 коня идват малко на вектрата щото и купето е голямо и двигателя има нужда от повече поддръжка също масло то тогава става същото като големия данък на 1.8 но пък това като че ли са много пари 160 лв някаде е този данък на година от там се замислям една астра с 4 врати от полицеиските до 4000 и нещо дали ще мога да намеря с 1.6 двигател 101 коня :)
И ПО НАДОЛНИЩЕТО ГАЗТА НАСТАПВАМ НИЩО НЕ МЕ ПЛАШИ

#18 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 02 August 2010 - 05:48 PM

Колега 1.6-то на Вектрата и Астрата е едно и също ... така,че освен откъм динамика,друга разлика м/у двете няма да видиш.Обаче Астрата е по-тясничка,така че имай и това впредвид :)
<p>Публикувано изображение</p>

#19 gasoline

опитен шофьор

• Потребител
  • 136 Мнения:

Публикувано 02 August 2010 - 08:44 PM

Колега, ако ще е Астра Г, най-добре 1.8 16в, 1.6 не само е маслояд, но и гори колкото 1.8, а върви по-малко. Говоря от личен опит :)
Да уточня, че на Астра Г се слага x18xe1 и z18xe, съответно 115 и 125 коня, x18xe е по-стария и е на Астра Ф! Иначе и трите двигателя си заслужават!

#20 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 09:35 AM

Добре де но данъка ми идва малко мношко 1.6 освен че хаби много масло други кусури има ли ? защото ако смяната на масло е 30 лева пак е по малко от 100 лева разлика в данъка :)

#21 StK

професионален шофьор

• Потребител
  • 692 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 10:24 AM

Аз ако си избирам кола по тези критерии, бих гледал все пак да се спра на 16 клапанова моторетка. Не се стряскай толкова от 1.6 16 клапана 74 киловата на Опел. Да, за Вектрата не е фурия, но за Астрата е ОК. Ако можеш вземи разбира се 1800 кубика, но пак 16 вентила. Разхода е съвсем същия като на 1600, но еластичността е много по-голяма. Колата за извънградско е много по-динамична. Не смятам, че разликата в данъка трябва да ти е нещо стряскащо. Все пак по една кола постоянно има разходи. Лично на мен Астрата ми е ужасно постна, но моите критерии са други явно.
Ако си се ориентирал и към други производители и модели, сподели, аз не бих искал да те "нагласям" в нещо което ти трябва да си харесаш и избереш, а и като не съм в "твоите обувки". :)
И все пак имай предвид, че всяка по-голяма кола (дори и с малко) е все по-голям разход (също уж с малко), а това явно е нещо което те интересува.
От мен съвет, гледай да си вземеш на макс запазена и свежа кола 2-ра ръка, макър и първоначално по-скъпа. След това ще си спестиш много разходи и време да реставрираш взет ресурс, което се оказва почти невъзможно.
Във всеки звяр има поне малко човещина,
в мен няма никаква, значи не съм звяр !
-------------------------------------------
Две неща ми трябват на земята, това са любовта и свободата.
Живота бих пожертвал за любов, но любовта да дам за свободата съм готов!

#22 Mishonti

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,366 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 10:42 AM

Астра Г до 4000лв можеш да си намериш :) Само, че запазените до тая цена са без климатик, ако те устройва.. Сега не знам дали търсиш в колата бързина, но мога да ти препоръчам Вектра Б с x16szr - демек 1.6 8в 75к.с. Много хубав двигател, моно инжекция, по-лесен за подръжка от Екотеците и по-здрав, както и данъка е по-малък.Само минуса му е, че е по-муден, но ако не търсиш високите скорости няма да имаш проблеми.

Иначе между x16xe и x18xe - ами щом искаш по-малък данък скачай на 101 коньовия двг.Само гледай да е на по-малко километри и няма да имаш проблеми.Щото аз от личен опит мога да кажа, че ми се е случвало да попадна на х18хе, което гори повече масло от х16хе и то не само веднъж.Така, че всичко си е до тва как е гледана колата. И при Вектра Б внимавай много с окачването .. там страдат много..

Едит: иначе като цяло няма да съжеляваш с тия Вектри, добри автомобили са и лично аз не бих си взел Пунто. Дано съм ти бил полезен.
forgetting to turn off my swagger before i go to bed and waking up covered in hoes..

#23 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 11:06 AM

Да си призная бая съм объркан и постоянно си меня решението,но тъй като сам казал на един познат да гледа за опел вектра 1.6 по запазена на по малко км най-вероятно ще се спра на нея но пак много се колебая дали да не му кажа да гледа и за 1.8 нещо пак по запазено но данъка ми идва множко склонен сам към 1.8 ако знам че ще ми създава по малко проблеми по двигателя и подръжката ще му излезне до толкова по ефтина от 1.6 че да станат на кантар работите с данъка и подръжката.Но като гледам независи чак толкова от двигателя, а от това колко запазена ще е колата.Но аз неразбирам много от коли и идеята ми е като я докарат да я огледам, по карам и ако ми хареса и е запазена да я закарам на някой автосервиз да кажат дали има нещо не по реда си и чак тогава евентуално да я купя. :)

#24 Mishonti

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,366 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 11:48 AM

А ти на бензин ли мислиш да я караш? Защото в БГ има хубави екземпляри 97-8 с газови инжекциони до тази цена(и с работещи климатици).
forgetting to turn off my swagger before i go to bed and waking up covered in hoes..

#25 KereMid4o

примерен шофьор

• Потребител
  • 383 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 12:04 PM

ами аз карам астра г само, че дизел ако те интересува нещо за дизела питай ! Иначе бензин не съм карал и затова немога да ти помогна.
SOLAR SUMMER FESTIVAL 2010 CACAO BEACH 13.08.10
ARMIN VAN BUUREN

#26 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 12:17 PM

еми бензин най-вероятно ще я карам ... с газова едва ли ще намеря защото нямам много възможност да обикалям из градовете баща ми е много зает а майка няма кола а столица ми е малко далечко :) за дизела незнам нашия до сега сичките коли са му били бензин и незнам почти нищо за дизела

#27 Mishonti

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,366 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 02:26 PM

Е че то 98г Вектра за 4К без газ си е соленичко квото и да си говорим .. От кой град си ? Плевен далече ли ти е, тука има изгодни оферти попринцип мога да ти препоръчам нещо на ЛС естествено :)

#28 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 02:46 PM

Бая далечко ми е от Хасково съм :)

#29 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 03:04 PM

Да попитам по колко вървят бензин/газ горе доло-тези години 97-98 вектри

#30 Mishonti

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,366 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 03:09 PM

Ами с газови инжекциони, работещи климатици, в добри състояния между 3500 - 4000, тва говоря за 98г.

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.