IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Първа кола вектра 75 к.с 97 година

• Не можете да пишете в тази тема
56 отговора на тази тема

#31 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 03:14 PM

добре защото на мене ми казаха между 3500 и 4000 пак но не споменаха нищо за газов инжекцион ще приказвам с човека може да иска да ме метне :P
И ПО НАДОЛНИЩЕТО ГАЗТА НАСТАПВАМ НИЩО НЕ МЕ ПЛАШИ

#32 street_vagabond

професионален шофьор

• Потребител
  • 622 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 08:33 PM

Бая далечко ми е от Хасково съм :P

За да не страдаш по новия си автомобил, не се ориентирай да търсиш кола от Враца, Плевен, Русе. Наистина са евтини, за хора с дъбоки джобове, може да станеш и спонсор на автосервизите. Също внимавай с кола внесена от Швейцария и други страни извън ЕС. Там се плаща и мито, 20% от цената на колата от където е взета + 20% ДДС или за една Вектра 1.8 115 к.с. е към 800 лв отгоре. Или направо избягваш кола купена извън ЕС и нерегистрирана още в BG. Всяка кола на 250 000- 300 000км и гори доста масло. Дори и за чисто нови коли на Опел бензин, по книжка е средно 8 гр на 100км, за БМВ 12 гр на 100км, на Форд е 6 гр/100км. Затова и по-нагоре писах, че дори 2 л масло да гори/ а това зависи от марката масло/ е с 100 лв на година по-малко от големия данък. Аз с Опел повече от 700–900 гр на 10000км не съм стигал, но с масло Мобил и Тотал 10W40. С Приста и с ВР съм стигал и до 1.5 л на 10000км. Проблем на Опел Вектра Б е задното окачване , но с 140 лв се сменят всички тампони + 30 лв реглаж и си готов за каране на поне още 100 000км. За до 2800 лв в Пловдив има Вектра Б , Стара Загора и ти е на една ръка разтояние ...
Разход на 1.6 16 v е 7 л на бензин с включен климатик, на 1.8 16v е 7.3л, на 16 8 V, 6.5л , за смесено каране на 100 км път. На газ + 3 л/100км и 1000лв за АГУ+ новия евро клапан+ преглед за АГУ.
За кола купена от авто къща имаш и 500лв след нея за 1/4 вноска за ГО, еко такса 170+/- 30лв, смяна на ролки, масло, ремъци,4 филтъра, номера и разни такси.
И където отидеш за гледаш кола, да се пазариш до последно, че гледам още държат високи цените за 10-13 г Вектри/Астри и вземаш кола само с работещ климатик/климатроник, че не се знае какво още ще има и за него, при проблем между 250-800лв.

#33 Mishonti

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,366 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 09:25 PM

И кво им е на колите от Плевен :P Иначе наистина е по-добре да си вземе кола регистрирана в БГ, иначе много пари отиват. И няма смисъл да се газифицира допълнително, търси с инсталирана газова. За 3500 - 4000 си взимаш с всички екстри регистрирана и с газ директно от БГ. Няма значение от кой град е.Важното е да е запазена.
forgetting to turn off my swagger before i go to bed and waking up covered in hoes..

#34 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 09:41 PM

еми на мене ми обясниха че след като е с газова оредба значи е карана много защото по принцип хората слагат газ когато им треа колата да я карат много и трудно ще намерят по запазена на малко километри но ако се намери .... а пък иначе 4е до 2800 лева това не е ли много малко защото на мене ми казаха между 3500 и 4000 лв за вектра В по запазена

#35 Mishonti

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,366 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 09:59 PM

До 2800 ще е някой кошник ... или 95-6 .. За газовите зависи .. има хора, които си слагат газови и не минават много километри .. Не знам кво друго да ти кажем, хващаш се и почваш да търсиш - интернет, вестници, автокъщи, познати ..
forgetting to turn off my swagger before i go to bed and waking up covered in hoes..

#36 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 03 August 2010 - 10:09 PM

еми аз съм казал на един познат който ходи и гледа и взема по запазени и каза ако види нещо по хубаво че ще ми званне само ме притеснява че е от италия но той ще гледа да е по хубава на по малко километри иначе няма да може да я продаде ... :P

#37 StK

професионален шофьор

• Потребител
  • 692 Мнения:

Публикувано 04 August 2010 - 09:05 AM

Разходи се най-добре до Дупница. Там има много голям избор на автомобили. Може и нещо друго извън Опела да си харесаш. Не чакай, че хубавата кола сама ще ти кацне. Трябва си усилия, за да откриеш такава, а за целта трябва да видиш много коли. Особено в тази ценова категория, колите са на много години и километри, изтормозени и от 200 автомобила става само един единствен. Та според мен трябва бая ходене и разглеждане да падне. А така и добиваш усет кое да гледаш и кое ти харесва. Иначе ще си купиш кола която се харесва на другите и по техни приказки и басни ще те "облекат". Ако сравниш Пежо, Опел, Рено, Хюндай, Форд, ФВ, Ситроен, Ауди, Мазда, Тойота, Хонда, Алфа и т.н. и за себе си достигнеш до един от моделите е едно, но не робувай на масовата нагласа. Знам че за първа кола е трудно, но ако разчупиш този стереотип, ще си по-наясно най-малкото кое е най-добро за теб. Успех!
Във всеки звяр има поне малко човещина,
в мен няма никаква, значи не съм звяр !
-------------------------------------------
Две неща ми трябват на земята, това са любовта и свободата.
Живота бих пожертвал за любов, но любовта да дам за свободата съм готов!

#38 street_vagabond

професионален шофьор

• Потребител
  • 622 Мнения:

Публикувано 04 August 2010 - 12:42 PM

До 2800 ще е някой кошник ... или 95-6 .. За газовите зависи .. има хора, които си слагат газови и не минават много километри .. Не знам кво друго да ти кажем, хващаш се и почваш да търсиш - интернет, вестници, автокъщи, познати ..

Дирекно на цена 2800 лв може и кошница да е, но ако я вземеш на тази цена и си свалил от 3500 е друго, нали. Винаги по авто къщите искат цена с 500-2000лв повече за коли до към 5000лв. Преди време ме светна един банков чиновник, че като ходели да запорирват имоти на длъжници по авто салоните, онези нарочно пишели 5000-7000лв цени, а реално ги продавали с по 1000-3000лв по-малко. Така, че обявената цена не е реална, а всичко е на пазарлък до последно или за балък :P
Колите по Враца и Плевен са повечето италианки, напудрени отвън и доста червиви отвътре. Има доста хора изгорели.
Вземаш парите в джоба и тръгваш на обиколка в Казанлък, Стара Загора, Пловдив,Сливен само до тук са 94 авто салона, ако не ти пасне нещо , скачай и в Дупница, там има още поне 100 автосалона. И трябва да си наясно какво търсиш иначе е безмислино да харчиш пари за разходки. Или изчакваш началото на зимата да паднат цените, както винаги и скачаш на избраната кола.

#39 danmusic

професионален шофьор

• Потребител
  • 626 Мнения:

Публикувано 08 August 2010 - 12:53 PM

в казанлък и стара загора са завишени цените по автокъщите в дупница сме ходили с бащата за 3 коли и само се оплакват че нямат хора и грам не свалят (ейтака по 200 лева само колкото да не е без хич) във пловдив-труд там се навъдиха адски много автокъщи отиди там най вероятно ще си намериш нещо ...а тва за кола на малко километри трудна работа по добре вземи някоя която пише 250хиляди ама да са реални защото на всички автокъщи пише 120хиляди 140000хиляди 100хиляди и за всичките казват "реални са как да не са" за справка в немското мобиле съм разглеждал колите еми 80% колите 95-2000 година са на по 200-300хиляди и нагоре км. успех с търсенето

#40 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 10 August 2010 - 07:58 AM

Ами за Голф 3 101 коня 1.6 двигателя какфо ще кажете дали няма да е по добре от вектра-та

#41 street_vagabond

професионален шофьор

• Потребител
  • 622 Мнения:

Публикувано 10 August 2010 - 11:46 AM

Ами за Голф 3 101 коня 1.6 двигателя какфо ще кажете дали няма да е по добре от вектра-та

Повози се и на двете и ще разбереш разликата и движението и в удобството. Докато не се качиш на поне 6 коли от 2 различни модела, е безсмислено да те навиваме за една или друга. А може и съвсем различна друга марка да ти пасне най-добре.

#42 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 13 October 2010 - 04:18 PM

здравейте още не съм закупил нищо,но сега гледах вектра б 75 коня 97 година ел стъкла климатик сичко ок само искъм да ви попитам има малко ръжда на едната вежда и на едно място има малка драскотина някъкъв проблем ? ии добре ли ще е защото са познати, ако я закараме да закачат двигателя да видят дали сичко е наред ?!? какво мислите като цяло също за вектра б 101 коня който са разбрах че заради инжекциона е много скъпа газовата уредба.Помагаите моля :arrow: колата гледах в книжката и е на 117хил км нз до колко е вярно вътре е доста запазена.

#43 Petkata

нов шофьор

• Потребител
  • 34 Мнения:

Публикувано 13 October 2010 - 06:52 PM

Двигателя ако не се бъркам мисля че е екотек от тази година 97-8 75 коня, а са ми казвали че не са хубави тези двигатели били тромави ?Помагаите че халхабер си нямам от коли :arrow:

#44 street_vagabond

професионален шофьор

• Потребител
  • 622 Мнения:

Публикувано 14 October 2010 - 01:17 PM

Този двигател на Опел 1.6, 75 к.с. е със защита на буталата и клапаните, когато се скъса ангренажния ремък. Или по-просто казано- като се скъса ремъка , нагласяш белезите и слагаш нов ремък и палиш мотора. Модела на мотора е C16NZ, но не е Ecotec!
75 к.с. е тромав за Вектра Б, но не и за Корса, но е и доста икономичен. 6 л бензин или към 7-8 л газ разход на дълъг път.
Буксата за проверка на електр. системата и двг е под лоста за ръчната спирачка. Като запалиш гледай да не свети нито една лампа по таблото, най-вече червени и оранжеви. На теста ще покеже нещо дали е правено по колата, колко ключа има убучени за тази кола, дали е сменян мотора някога, но неможеш да разбереш реалните километри ...

#45 spasito

млад шофьор

• Потребител
  • 78 Мнения:

Публикувано 14 October 2010 - 08:16 PM

Модела на мотора е x16sz а не c16nz и се вгражда до 2000година покрива евро2 -c16nz беше на по старата генерация опели (не че има кой знае каква разлика де) Иначе всички вектри б таксита бяха с този мотор-изключително кораво добиче някои екземпляри изкараха до 600000км без особени ремонти-лесен за газифициране и много евтин за подръжка двигател единствен недостатък е че е доста слабичък за по тежкото купе на вектра.
Публикувано изображение

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.