IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Въпрос за неплатен данък на МПС

• Не можете да пишете в тази тема
43 отговора на тази тема

#1 bluckt

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 08 August 2010 - 10:03 PM

Здравейте,
Направих регистрация в този форум специално, за да получа отговор на въпроса си. Надявам се случаят за вас да не е толкова чужд, колкото за мен

Случаят е следния:
Април 2008 година закупих нов внос Роувър 200 1.4, 103 к.с., 97г. Бях на мнение, че плащам всички необходими неща - платих еко такса тогава, всяка година - гражданска, каско, технически, винетка. Никога, никъде не са ми изискали въпросния данък, който трябва да се плаща в общината(тук е момента да кажа, че това е първият ми автомобил). Преди около половин година научих, че той съществува, но т.к. реално никой не ме е проверявал за наличието му, реших че няма нужда да го плащам.
Да, обаче, в последствие разбрах, че за да си продадеш колата, трябва да имаш документ, че данъкът е платен.
Та сега се интересувам какво точно трябва да направя - да платя данъка за конкретната година и да я продам така или трябва да платя за целия период, предполагам и с глоби...
И колко биха ми излезли двата варианта?
Моля за коментар по-опитните от мен

Благодаря предварително!
Поздрави!

П.С. Живея в София, ако има значение...

#2 manqka_bs

опитен шофьор

• Потребител
  • 119 Мнения:

Публикувано 08 August 2010 - 10:50 PM

Отиваш в общината с големия талон договор от покупко продажба преведен на БГ език абе носиш всички документи от колата за всеки случай за да не те върнат и на място разбираш каква е глобата макарче не е голяма тя и аз така бях пресрочил защото когато докараш кола и след рег. в БГ до 3 месецца ли колко беше срока да се регни и в общината Поздрави и успех :)
Мдаа, секунда невнимание и цял живот ... умрял!!!

#3 mutanta

спазва правилата

• Потребител
  • 201 Мнения:

Публикувано 08 August 2010 - 11:34 PM

Прочети второто мнение в тази тема :) viewtopic.php?f=2&t=106545

Ако го направиш пиши дали минава номера , защото според мен ще мине , а и човека който го е писал казва че е проверено :)

Успех , и чакам да отговориш как си решил проблема ;)

...Потърси из интер нет и ще намериш. Аз попаднах на един москшич с 500 коня...

По добре е да не казваш"нищо",отколкото да кажеш"нищо"!

Публикувано изображениеПубликувано изображение

#4 Mc Queen

нов шофьор

• Потребител
  • 29 Мнения:

Публикувано 09 August 2010 - 04:15 AM

А, как си минавал технически преглед, през всичките тези години?
Питам защото при мен първото нещо, което ми искат е фактурата за платен данък.

Иначе отговора се намира в линка на колегата.
Проверено е работи.
Но трябва да разбереш какъв е данъка за твоята кола от някое гише на данъчното. Предполагам не е 18лв. ( над 100 коня си )
Айде успех.

#5 cRaZy_

професионален шофьор

• Модератор
  • 2,555 Мнения:

Публикувано 09 August 2010 - 06:27 AM

Тоя номер минава, но само ако си регистрирал колата в данъчното, когато си е закупил и след това отидеш и си платиш данъка в някоя банка само за последната година. Ако изобщо не е регистрирана - в данъчното и каквото сабя покаже. Поне по-рано беше така...

Голфо се ражда в Германия и Умира в Перник

#6 bluckt

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 09 August 2010 - 08:15 AM

А, как си минавал технически преглед, през всичките тези години?
Питам защото при мен първото нещо, което ми искат е фактурата за платен данък.

Иначе отговора се намира в линка на колегата.
Проверено е работи.
Но трябва да разбереш какъв е данъка за твоята кола от някое гише на данъчното. Предполагам не е 18лв. ( над 100 коня си )
Айде успех.

Еми без проблеми съм минавал технически. Нз как се е получавало така, но никога не са ми искали да показвам бележка за платен данък....

#7 bluckt

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 09 August 2010 - 11:39 AM

Добре де, а още едно питане:

Като разбера колко е данъка и го платя за 1 година по банков път, така няма ли да прецакам следващия собственик на колата? А той, като отиде след това да я регистрира, ще се разбере, че не и платен данъка за още две години. Тогава няма ли и мен да ме санкционират?

#8 Mc Queen

нов шофьор

• Потребител
  • 29 Мнения:

Публикувано 10 August 2010 - 04:08 AM

М'даааа
Когато следвашият собственик отиде в данъчното да регистрира колата веднага ще му кажат, че има не платени такси за предходни години.
Та, ако си загрижен за него, по добре си изчисти сметките с данъчното.
Не съм сигурен, но освен лихви по задълженията няма ли да ти лепнат и някаква глоба.

#9 trek

нов шофьор

• Потребител
  • 48 Мнения:

Публикувано 10 August 2010 - 05:20 AM

Преди година си купихме бус и предния собственик не беше плащал данъка за последните 2 години. Като бяхме при нотариуса му искаха заедно с другите документи и документ за платен данък. За да получи бележка за платен данък през настоящата година го караха да си погаси и предишните задължения към данъчното :)
Данъка за кола до 100 коня е не повече от 31-2лв. за 103 не вярвам да е повече от 40.
И наистие е странно, че си минавал технически преглед без платен данък
No one ugly allowed...

#10 bluckt

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 10 August 2010 - 10:11 AM

Преди година си купихме бус и предния собственик не беше плащал данъка за последните 2 години. Като бяхме при нотариуса му искаха заедно с другите документи и документ за платен данък. За да получи бележка за платен данък през настоящата година го караха да си погаси и предишните задължения към данъчното :)
Данъка за кола до 100 коня е не повече от 31-2лв. за 103 не вярвам да е повече от 40.
И наистие е странно, че си минавал технически преглед без платен данък

Еми надявам се да си прав, но нз как точно се изчислява данъка.... Дали е да речем за кола 103 к.с.(76KW):
I. 74KW*тарифата "над 55 kW до 74 kW включително - от 0,54 до 1,62 лв. за 1 kW + 2KW*тарифата "над 74 kW до 110 kW включително - от 1,10 до 3,30 лв. за 1 kW"
II. 76KW*тарифата "над 74 kW до 110 kW включително - от 1,10 до 3,30 лв. за 1 kW"

Нещата би трябвало да са като във вариант I., за да не се получава, така че 1KW разлика да вдига данъка двойно например. Но това все пак е БГ. И доколкото знам данъкът за колата,след като се корегира и с коефициента за година на производство, става между 120 - 130лв. Което е вече съвсем друга история.

#11 street_vagabont

професионален шофьор

• Потребител
  • 620 Мнения:

Публикувано 10 August 2010 - 12:19 PM

Към 300 лв данък

#12 cRaZy_

професионален шофьор

• Модератор
  • 2,555 Мнения:

Публикувано 10 August 2010 - 01:21 PM

На 103 кс 300 лева данък?! Аз за 136 плащам по 140 ...

#13 shlosera

опитен шофьор

• Потребител
  • 104 Мнения:

Публикувано 10 August 2010 - 02:09 PM

За да не пускам нова тема искам да попитам. Чувал съм, че има нотариуси които не искат бележка за платен годишен данък вярно ли е това или е само слух?

#14 cRaZy_

професионален шофьор

• Модератор
  • 2,555 Мнения:

Публикувано 10 August 2010 - 03:55 PM

Има всякакви нотариуси.... И такива, които ще ти припишат апартамента на някой без дори да знаеш и ходи се оправяй, въпроса е ти да ги намериш и да се разберете... Но не си струва. Комисионната, която ще ти иска е кажи речи колкото данъка.

#15 street_vagabont

професионален шофьор

• Потребител
  • 620 Мнения:

Публикувано 10 August 2010 - 04:16 PM

Има всякакви нотариуси.... И такива, които ще ти припишат апартамента на някой без дори да знаеш и ходи се оправяй, въпроса е ти да ги намериш и да се разберете... Но не си струва. Комисионната, която ще ти иска е кажи речи колкото данъка.

300 лв е данъка му са 2, 5 години . Не всеки нотариус иска бележка за платен данък , както и за ГТП също . Иначе едно прехвърлене е минимум 72 лв, с всичките му такси при прависта. Също ако си продадеш колата и не си плащал данъци, новия собственик плаща от дата на изповядване на сделката.

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.