IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Ксенон за 55лв. Истина ли е ?!

• Не можете да пишете в тази тема
25 отговора на тази тема

#1 Niko_Iotov

млад шофьор

• Потребител
  • 63 Мнения:

Публикувано 05 September 2010 - 09:17 PM

Здравейте колеги рових из нета,че мисля да си слагам xenon,но няма много парички и намерих това http://aukro.bg/item... ... 6000k.html
Моля някой да ми каже има ли нещо общо със xenon това?! :roll: Благодаря предварително!!!
Pioneer DEH8650mp
Hertz HSK165
Boschman MB-62CTI
Alphard PW 1203 AX
Thunder SUPER 2A
Boschman ZX3 T6D

#2 violetkata

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,507 Мнения:

Публикувано 05 September 2010 - 10:47 PM

Няма отърване от тия фалшиви ксенони.
През нощта да ти вадят очите дори и на къси...

Оффф какво е BMW-то 500.....и т.н. Пак си е M5...

#3 danmusic

професионален шофьор

• Потребител
  • 626 Мнения:

Публикувано 05 September 2010 - 11:07 PM

добре а какво представлява хубавия ксенон аз до сега по улиците не съм видял :roll:

#4 JOGI

професионален шофьор

• Потребител
  • 505 Мнения:

Публикувано 06 September 2010 - 12:10 AM

ахааха фалшив ксенон, абе тва е газ бе, как може да е фалшив?!?!
тея глави за какво са ви, я помислете малко що вадят очи и кой е виновен за тва
да не говориме, че е обяснявано милион пъти ама... кухи лейки.

#5 violetkata

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,507 Мнения:

Публикувано 06 September 2010 - 06:35 AM

JOGI, не е нужно да се напрягаш толкова с тона, това е форум все пак.
Откъде да знам принципите на фалшивите афтърмаркети ?
Аз лично съм виждал сложен ксенон на кола, с регулирани фарове и въпреки това срещу нея заслепява всички, ако това имаше предвид като каза "помислете малко що вадят очи и кой е виновен за тва".

Оффф какво е BMW-то 500.....и т.н. Пак си е M5...

#6 resistbody

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,965 Мнения:

Публикувано 06 September 2010 - 07:23 AM

В обикновен фар става пълно мазало какъвто и ксенон да се сложи.. трябва си лупа :roll:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
The simplified secret to good audio is balance...
SPL Бас бокс 15"
Не съм толкова богат за да си купувам евтини неща....;)

#7 danmusic

професионален шофьор

• Потребител
  • 626 Мнения:

Публикувано 06 September 2010 - 07:48 AM

абе както и да е с лупа без лупа все пречи и ти ако си без ксенон ужасно мн заслепява и с нашия манталитет както един съученик ми вика " е*ал съм ги да им свети "

#8 MaxBass

Off Road

• Потребител
  • 5,151 Мнения:

Публикувано 06 September 2010 - 07:50 AM

В обикновен фар става пълно мазало какъвто и ксенон да се сложи.. трябва си лупа :roll:

това е истината и няма какво да говорим...Аз моят го махнах веднага като видях как блещи...И не е от настройка ,а просто блещи...Не блещпт само ако са на много дърти и смотани фарове които просто вече изнемогват ....
На старата кола с лупите си беше хипер добре....
Публикувано изображение
Писна ми да гледам как всеки втори се оплаква!!!Докато ние не се променим няма да стане!!!
Докато децата ви не учат и излизат масово от училище тотално тъпи няма как да стане!!!
Който му е криво правителството почти със сигурност нищо не му е криво освен собственото невежество и нежелание!!!

#9 JOGI

професионален шофьор

• Потребител
  • 505 Мнения:

Публикувано 06 September 2010 - 11:01 AM

лупа разбира се, или рефлектор на кола, която да е излезнала с хид, като някои мерцедеси примерно

#10 Niko_Iotov

млад шофьор

• Потребител
  • 63 Мнения:

Публикувано 06 September 2010 - 02:28 PM

Аз съм с лупа,демек тоя боклук,ако светне ще си ми върши работа като по - скъпите (90-100 лв.) Не казвам,че няма разлика от по - скъпите не ме разбирайте погрешно,но ще стане така ли ?!
Pioneer DEH8650mp
Hertz HSK165
Boschman MB-62CTI
Alphard PW 1203 AX
Thunder SUPER 2A
Boschman ZX3 T6D

#11 resistbody

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,965 Мнения:

Публикувано 06 September 2010 - 05:40 PM

Аз съм с лупа,демек тоя боклук,ако светне ще си ми върши работа като по - скъпите (90-100 лв.) Не казвам,че няма разлика от по - скъпите не ме разбирайте погрешно,но ще стане така ли ?!

Ще стане всичко, ама колко ще издържи не се знае :roll:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
The simplified secret to good audio is balance...
SPL Бас бокс 15"
Не съм толкова богат за да си купувам евтини неща....;)

#12 danmusic

професионален шофьор

• Потребител
  • 626 Мнения:

Публикувано 06 September 2010 - 08:52 PM

колега ако ще взимаш пиши после дали си доволен щтракни една снимка да видим как свети :roll:

#13 Ilian51378

опитен шофьор

• Потребител
  • 111 Мнения:

Публикувано 07 September 2010 - 01:17 AM

Този ксенон не е фалшив. Не се учудвай, че е евтин - има Китайски компании, които ги произвеждат на ниски цени... Преди да ги купиш обаче, трябва да знаеш че:

Трябват ти прожекторни фарове, за да не блести ксенона в очите на насрещния трафик. Те имат пластини от вътрешната страна, които насочват светлината в правилната посока и не и позволяват да се разпилява. Халогенните фарове са направени да работят по друг начин и не могат да фокусират светлината на ксеноновите крушки правилно.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

In this system a filament is located at one focus of an ellipsoidal reflector and has a condenser lens at the front of the lamp. A shade is located at the image plane, between the reflector and lens, and the projection of the top edge of this shade provides the low-beam cutoff. The shape of the shade edge, and its exact position in the optical system, determines the shape and sharpness of the cutoff.[14] The shade may have a solenoid actuated pivot to provide both low and high beam – the shade is removed from the light path to create high beam, and placed in the light path to create low beam, and such optics are known as BiXenon or BiHalogen projectors, depending on the light source used. If there is no such arrangement, the cutoff shade is fixed in the light path, in which case separate high-beam lamps are required. The condenser lens may have slight fresnel rings or other surface treatments to reduce cutoff sharpness. Recent condenser lenses incorporate optical features specifically designed to direct some light upward towards the locations of retroreflective overhead road signs.

Hella introduced ellipsoidal optics for acetylene headlamps in 1911, but following the electrification of vehicle lighting, this optical technique wasn't used for many decades. The first modern polyellipsoidal (projector) automotive lamp was the Super-Lite, an auxiliary headlamp produced in a joint venture between Chrysler Corporation and Sylvania and optionally installed in 1969 and 1970 full-size Dodge automobiles. It used an 85 watt transverse-filament tungsten-halogen bulb and was intended as a mid-beam, to extend the reach of the low beams during turnpike travel when low beams alone were inadequate but high beams would produce excessive glare.[21]

Projector main headlamps first appeared in 1981 on the Audi Quartz, the Quattro-based concept car designed by Pininfarina for Geneva Auto Salon.[citation needed] Developed more or less simultaneously in Germany by Hella and Bosch and in France by Cibié, the projector low beam permitted accurate beam focus and a much smaller-diameter optical package, though a much deeper one, for any given beam output. The version of the 1986 BMW 7 Series sold outside North America was the first volume-production auto to use polyellipsoidal low beam headlamps.
92 Dodge Stealth ES - 3000GT body conversion done entirely by me. (SOLD)

95 Mitsubishi GTO SR ATX AWD AWS

http://www.cardomain.com/ride/3847604

http://www.myspace.com/ilian51378

Публикувано изображениеПубликувано изображение

#14 HackeD8600

опитен шофьор

• Потребител
  • 112 Мнения:

Публикувано 07 September 2010 - 09:15 AM

Как може да има xenon за 55лв. като оригиналния струва около 600-700 :roll: :ok: :) :)
Peugeot 607 2.2HDI 16V 136k.c 2003г.-Хищникът
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Миризма на асфалт, гуми и съединител..
Бензин,а не кръв,Карбуратор,а не сърце, Бутала,а не мускули,Машина,а не човек!
P - perfect E - engine U- ultimate G - great E - experiense O - on T - trace

#15 Ilian51378

опитен шофьор

• Потребител
  • 111 Мнения:

Публикувано 07 September 2010 - 01:52 PM

Как може да има xenon за 55лв. като оригиналния струва около 600-700 :roll: :ok: :) :)

Защо да е валшив? В какво се састои ксеноновият комплект - ксенонови крушки, баласти за обръщане на тока и жици за инсталация. Като гледам снимката на този ксенонов комплект, той съдържа всички тези неща... За да не се сменят крушки често, трябва да се внимава при инсталацията да не се пипат крушките с раце ваобще. Наи-добре е да се забуршат с памучен парцал, за да не остане по тях нищо, което може да доведе до ранното им изгаряне.

600-700 лева струваше преди 4-5 години... Сега има много евтини ксенонови комплекти, понеже технологията не е толкова нова. Ще ти покажа няколко места, откадето можеш да си купиш евтин ксенон, вапреки че вече ги има навсякаде. Може би в България вносителите на ксенон продължават да държат цените високи и да доят хората, но на други места по света цените нямат нищо общо с 600-700 лева. Провери линка отдолу и ще видиш колко струва един ксенонов комплект на еbay...

http://shop.ebay.com... ... Categories
92 Dodge Stealth ES - 3000GT body conversion done entirely by me. (SOLD)

95 Mitsubishi GTO SR ATX AWD AWS

http://www.cardomain.com/ride/3847604

http://www.myspace.com/ilian51378

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.