IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Opel Signum 3.0 TDCI tiptronic

• Не можете да пишете в тази тема
13 отговора на тази тема

#1 4XL

опитен шофьор

• Потребител
  • 116 Мнения:

Публикувано 22 October 2010 - 08:42 AM

Хора изпадна ми една добра офертичка за това зверче а не мога да намеря нищо из интернет за този двигател . Кажете си мнението за Сигнума като цяло дали си заслужава .Всякъква информация ще ми е от полза особено от реални собственици .
Lada VFTS>Lada Niva>Fiat 125p>VW Passat GT>Opel Corsa>Opel Astra 2.0 TDi>VW Polo 1.4 TDI>Toyota Corolla Verso>Opel Vectra C 2.2>Peugeot 207 1.4

#2 ThugLord

професионален шофьор

• Модератор
  • 3,403 Мнения:

Публикувано 22 October 2010 - 10:59 AM

Цената на Сигнум/Вектра с този мотор е ниска понеже не е добър... не говоря за чуплив, а за висок разход при не особено добра (за 3.0) динамика.

#3 4XL

опитен шофьор

• Потребител
  • 116 Мнения:

Публикувано 22 October 2010 - 12:48 PM

Ами разгледах го разликите не са фрапиращи а и разхода не е толкова стряскащ . Кончетата са доста добре и като вървеж за автоматик е добре а и е с типтроник което за мен е доста ценно.
Lada VFTS>Lada Niva>Fiat 125p>VW Passat GT>Opel Corsa>Opel Astra 2.0 TDi>VW Polo 1.4 TDI>Toyota Corolla Verso>Opel Vectra C 2.2>Peugeot 207 1.4

#4 idbeast

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 23 October 2010 - 09:41 PM

Този мотор всъщност е на Исузу,монтиран е и на Renault Espase и Vel Satis,както и в модели на Saab.Oтзивите са само в една посока - далече от този мотор,склонен към прегряване и късане на коляновия вал.Ето и една тема за размисъл по въпроса: :ok:

http://www.renault-b...p?topic=95378.0
Публикувано изображение

#5 Toshko

изгонен от форума

• Потребител
  • 4,468 Мнения:

Публикувано 24 October 2010 - 08:06 AM

Ужас! Само като си помисля, че по едно време много се чудех за Вектра/Сигнум с 3.0-177 коня дизел и ми става лошо! :roll: :ok: И като се знам как карам :) :lol: Вярно, че щях да му сменям маслото на 7000 километра, при това с най-готиния мотул, ама като знам, че при мен колите се задържат дълго докато си покажат всички дефекти, аз ги отстраня, след това ги покажат пак и вече са на 100 години и не продаваеми :) - направо ми олеква :D
Сигурно прякора Строшко щеше да смени името ми на пощенската кутия 8)

Отделно от това, блока на тоя боклук изглежда като направен от вилици и лъжици, а лагерите са обидно малки и малко на брой :lol: - вие какво очаквате от стресиран V6 дизел, който се прави на редови (разминати шийки на к.вал, общо 6 на брой) с 4 маломерни основни лагера? - ако докрета до 150.000 км - берекет версин и после бееегаййй! :!: Па те и биелите му на нищо не приличат! Само като видях прилепящите повърхности на петите и ми стана ясно, че това е КОЛХОЗНО ИЗДЕЛИЕ!

А па Сигнум каква тъпа кола е! Грозна, тъпа с плъзгащи задни врати :!: :) И вътре кожени седалки - невиждан лукс за Опел... и това е... грозно табло, грозен дизайн, шумно окачване, слаби лагери на главините, дефектни амортисьори...
Престанете да кичите вторичните суровини със скъпи тунинг аксесоари!
Ние от завод "КРЕМИКОВЦИ" не сме придирчиви! :naughty:
Моя Форум: Пенкилер

#6 4XL

опитен шофьор

• Потребител
  • 116 Мнения:

Публикувано 24 October 2010 - 09:57 AM

Благодарско ! От сигнума се оказах окончателно ..... не от двигателя ами и от това че буквално е пребоядисан целия а като казах на собственика че ще го водя в сервиз и оня настръхна . Така ,че тая тема направо можете да я изтриете .

#7 Chefo77

Пепсияндурник

• Потребител
  • 2,120 Мнения:

Публикувано 24 October 2010 - 12:16 PM

E, Тоше, точно за Signum да кажеш, че е грозна ...
Да не я бъркаш със Sintra, че на Signum-чето не съм виждал плъзгане...
Ровърче с турбинка ... и Фиатче с турбинка

#8 боксер

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,147 Мнения:

Публикувано 24 October 2010 - 02:37 PM

Сигнум е много добра колица-на платформата на комбито е и в резултат на +12 санта междуосие спрямо нормалната вектра,возията и стабилността са невероятни за кола от този клас.
Отзад се плъзгат седалките а не вратите :) -можеш да се возиш в полулегнало положение без да ти е тясно.Малко ще е кофти за 3тия пасажер отзад поради особеността на седалката,ама...
Ся с този мотор не съм го карал,ама имам отлични впечатления от 1.9 CDTI 150 кончета-набира яко,изпреварва бързо,отсечката Бургас-Ст.Загора -Бс в летен трафик(много изпреварване) и яко газ гори средно 7.0л/100км.След евентуален ремап нещата биха станали предполагам още по-приятни,така че наистина малко се обезмисля покупката на Исузувия мотор-то и без това данните им са близки.
Моят съвет е да си намериш един 1.9CDTI по възможност оборудването да е поне Космо и си свиркаш.
Аз също обмислям по-нататък покупката на Сигнум,въпреки че формата на задницата не ми е сред любимите,ама ще го преглътна.

... шумно окачване, слаби лагери на главините, дефектни амортисьори...

Това въобще не отговаря на истината :ok: :)

#9 ThugLord

професионален шофьор

• Модератор
  • 3,403 Мнения:

Публикувано 24 October 2010 - 02:54 PM

Май си е по-добре Вектра заради по-масовите части, които би трябвало да се различават от тези на Сигнума :ok:

#10 Chefo77

Пепсияндурник

• Потребител
  • 2,120 Мнения:

Публикувано 24 October 2010 - 04:07 PM

Май си е по-добре Вектра заради по-масовите части, които би трябвало да се различават от тези на Сигнума :ok:

Не са ли еднакви?
Ровърче с турбинка ... и Фиатче с турбинка

#11 боксер

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,147 Мнения:

Публикувано 27 October 2010 - 04:09 PM

Не са ли еднакви?

Разбира се,че са...Сигнума си е Вектра комби с различна форма и различни задни седалки. :ok:

#12 atchev

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 30 January 2011 - 11:18 PM

Онзи ден си купих Сигнум V6 3,0 CDTI. Направо е като самолет. Вълк в овча кожа. Вземай го но първо го провери в сервиз, струва 36 лв в Каргоекспрес.

#13 snarl

спазва правилата

• Потребител
  • 276 Мнения:

Публикувано 19 August 2011 - 09:44 AM

Понеже гледам вектра ц 2003-2006 дизел 120 и 150 коня моторите , някой да има впечетление от тях. Разбрах че возели доста приятно и моторите са пъргави . За цени някой може ли да ме ориентира ако е сменял нещо и дали имат слаби места по мотора и окачването .

#14 DE Signum

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 21 July 2016 - 05:21 PM

Карам Сигнум и бях доста доволен докато не му се прецака турбото и сега ходене по мъките.Не мога да намеря турбина и съм в шок .2007 година е 3.0 V.6 135 kw или 184 p.s . Ако някой знае или има турбина да пише или звънне 0878219690.

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.