IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Renault Clio - Смел опит за SPL проект

• Не можете да пишете в тази тема
35 отговора на тази тема

#1 FeelTheBass

Без стаж

• Потребител
  • 1 Мнения:

Публикувано 29 October 2010 - 07:49 PM

Айде и аз доживях да започна проект. Макар и още да е недовършен :)
Та да започнем от колата , която вярно служи на бащата 4 години и половина и сега се надявам и на мен да ми служи безаварийно още толкова :?:
Clio 1.2i 8V - икономична кола :D :clap:
Предполагам е позната на някои user-и на Рено форума :?

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Плейърът е Alpine IDA-X301RR - много добър плейър с всички нужни функции... дори ми разчита бъгавия китайски телефон ;)

Публикувано изображение

Предна линия - Lanzar 13 см - Знам че има доста хейтъри на марката , но специално тея колконки свирят очудващо добре :ok:
Публикувано изображение

Задна линия - Елипси Kenwood 6X9" - доста са старички , може би мои набори :D но свирят уникално като за елипси ! Докарват звука на 10" говорител в кутия , без да преовеличавам.

Публикувано изображение

новата придобивка усилвател Boschmann ZX3 T6D

Публикувано изображение

Kaбели Ground Zero 35 квадрата

Публикувано изображение

И за сега е това... предстои кондензатора , който най-вероятно ще е 1 фарад , eдин Boschmann Nuke AZX W15 ... и може би още един по евтин двунамотков говорител ( някакъв Megavox , Lanzar ) , който да прави допълнително налягане на замерванията , за ежедневно слушане само Boschmann-a ще баца

Реални снимки на наличните компоненти ще кача по-късно , защото телефона ми се е бъгнал и не мога да прехвърля снимките :blush: :kiss3:

За момента обаче има 1 основен проблем - тока... (акумулатори / алтернатори and other shits :D ) Четох стари теми във форума и се понаплаших малко.. Според вас като за начало ще стигне ли 1 акумулатор от 100 ампера ? И какъв алтернатор мога да пригодя на Клиото , за да го зарежда ? :shock:

#2 spl15

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 29 October 2010 - 08:13 PM

добро проектче си замислил, един акумулатор ти е достатъчен даже 100а ти е много слагаш по-добър пр. варта или ексайд или най- добре граунд зеро и алтернатора си остава така, ама кондензатор сложи повече фаради примерно колкото са ти ватовете , с малко отгоре фарадите и примерно 1500 рмс слагаш 1.5ф или 2 фарад конд.

#3 protuner

Fresh as f*ck

• Потребител
  • 1,461 Мнения:

Публикувано 29 October 2010 - 08:28 PM

Упсс.. без да искам пуснах темата от другия си nick :blush: За кондензатора , не мисля че ще стане , дори и 3 фарада да сложа с акумулатор 65 ампера... Просто за минути ще умира , трябва да слушам музика 15-20 минути , после да карам 1 час на загасена музика , да се зареди... Кондензатора обира пиковете , но няма как да служи като втори акумулатор... А над 2 kw RMS музика си е сериозна консумация , така че според мен трябва задължително да се помисли за по-голям акумулатор и алтернатор :shock:
Публикувано изображение

#4 spl15

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 30 October 2010 - 04:57 PM

слагаш един акумулатор exide maxxima или Ground Zero GZBP12-1500 без да сменяш алтернатор и няма да имаш проблеми с тоците. дай реалните ватове на усилвателя и говоритела, за да е по-лесно

#5 spl15

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 30 October 2010 - 05:08 PM

слагаш един акумулатор exide maxxima или Ground Zero GZBP12-1500 без да сменяш алтернатор и няма да имаш проблеми с тоците. дай реалните ватове на усилвателя и говоритела, за да е по-лесно

или оптима

#6 protuner

Fresh as f*ck

• Потребител
  • 1,461 Мнения:

Публикувано 30 October 2010 - 09:22 PM

Знам ги аз тея акумулатори , ама струват майка си и баща си и леля си Гошо... И тоя вариант съм го мислил , ама нямам 370 лв за акумулатор :/ Нещо друго тряя се измисли :ok:
Публикувано изображение

#7 Vankata84

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,464 Мнения:

Публикувано 31 October 2010 - 02:58 PM

Въобще забрави за варианта да ползваш асиметрични субове :D Това ще е много голяма грешка. Винаги ще е по-добре да ползваш целия бюджет за един но качествен драйвер, отколкото за два случайни. Примерно наистина си вземи хубав истински акумулатор, пред това да инвестираш във втори суб. Нюка уж има някакъв потенциал, направи истинска кутия и си готов. :ok:

#8 protuner

Fresh as f*ck

• Потребител
  • 1,461 Мнения:

Публикувано 31 October 2010 - 03:44 PM

Както казах за ежедневно слушане само Nuke-a ще се слуша , вторият ще е колото да извади още няой друг допълнителен децибел на замерването , ако може... ако не може здраве да е :D Иначе знам , че като качество звука с два различни баса ще е кофти... За в бъдеще като събера финанси втория бас ще замине и ще го заменя пак с Nuke ( да станат 2 Nuke-a ) и акумулаторче ще си набавя читаво :ok:
Публикувано изображение

#9 venci4ipsa

професионален шофьор

• Търговци
  • 1,239 Мнения:

Публикувано 02 November 2010 - 10:11 AM

http://caraudio-bg.c...lu/product.html
Вземи такъв 100ампер/часа-много подходящ за тая цел.Сравнявах го с ексайд,варта,бош,магнет марели....
Представя се супер-подходящ за често палене на кратки разстояния и за думкане :D ,без да му се съкращава драстично продължителността на живота.От него нагоре само на зеро акумулаторите,като съотношение качество/цена :ok: В комбинация с 2-3 фарада ще е супер.
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#10 Vankata84

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,464 Мнения:

Публикувано 03 November 2010 - 08:37 PM

protuner - Гледам че казваш качество. Само аз ли не знам какво е "качествен бас" моля обясни? Аз имам една теория, но не съм сигурен вече в нея :ok:

#11 protuner

Fresh as f*ck

• Потребител
  • 1,461 Мнения:

Публикувано 03 November 2010 - 09:59 PM

Е сега качествен бас... и при баса си има качество , може да е по-мек , може да е дървен... като от Blaupunkt :giggle: Но различните говорители си звучат различно :D Въпреки че и касата има значение каква е :ok:
Публикувано изображение

#12 protuner

Fresh as f*ck

• Потребител
  • 1,461 Мнения:

Публикувано 10 November 2010 - 09:26 AM

Извинявам се за застоя на проекта , до края на седмицата се очаква да има развитие ^^ Както и снимки :giggle:
Публикувано изображение

#13 protuner

Fresh as f*ck

• Потребител
  • 1,461 Мнения:

Публикувано 16 November 2010 - 10:52 AM

Развитие по проекта 8):D
[attachment=138442:IMG0175A.jpg]
[attachment=138443:IMG0176A.jpg]
[attachment=138444:IMG0177A.jpg]
[attachment=138445:IMG0174A.jpg]

Няма страшно , колата ще се оправи :wink: Просто ще се наложи проекта да се поотложи мъничко , щото сега парите ще идат за ремонт... Пък по-натам даже може да измислим нещо по-добро :idea:

До тогава ще ми думка само това животинче :D

[attachment=138446:IMG0171A.jpg]
http://www.facebook....100000188263306

Boschmann ALX-122SPT 12'' 600 watts RMS / 1200 watts peak оригинал американка made in Pensylvania :idea: ( в малко грозна кутия :wink: )

Oще една снимка на усилвателя

http://www.facebook....100000188263306

Това е засега :D
Публикувано изображение

#14 fastandangry

професионален шофьор

• Banned
  • 903 Мнения:

Публикувано 18 November 2010 - 11:14 PM

Много кофти ситуация колега :wink: трябва да се внимава като се кара но никой не е застрахован за нищо,дано подновиш скоро проекта и ще го следя с голям интерес защото компонентите са подобни на моите и съм сигурен че ще си доволен от крайния резултат защото за парите които взех моето аудио съм много доволен от резултата.

#15 protuner

Fresh as f*ck

• Потребител
  • 1,461 Мнения:

Публикувано 19 November 2010 - 10:44 PM

Много кофти ситуация колега :D трябва да се внимава като се кара но никой не е застрахован за нищо,дано подновиш скоро проекта и ще го следя с голям интерес защото компонентите са подобни на моите и съм сигурен че ще си доволен от крайния резултат защото за парите които взех моето аудио съм много доволен от резултата.

То в случея не е точно от невнимателно каране , а от безумни експерименти на полигон :!: Никога не пробвайте да дрифтите на прав участък с 90 с предно предаване !! :D :ok: Особено ако наблизо има бордюри :ok: Aма какво да се прави.. човек трябва да си счупи главата , за да му дойде акъла :wink: Най вероятно ще си продам 2-те здрави джанти с 2 резервни капачки за тях , ако някой ги иска му ги давам за 150 лв с гумите ( доста са запазени джантите ) :idea: Проекта и аз се надявам скоро да се поднови :!: A Ти колега , ако случайно пак решиш да продаваш твоя Nuke свиркай :wink:
Публикувано изображение

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.