IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

BMW 320D 136 hp & BMW 325 tds 143 hp

• Не можете да пишете в тази тема
26 отговора на тази тема

#16 DeeN

професионален шофьор

• Потребител
  • 722 Мнения:

Публикувано 02 December 2010 - 11:23 AM

А за TDS някъде бях прочел, че е Turbo Diesel Supercharger, където Supercharger индикира наличието на intercooler :ok:

Е нема логика да е така. Щото Supercharger няма нищо общо с турбина... , ама пък иначе какво ще значи точно TDS ?

И аз се зачудих, защо ще пише supercharger за intercooler, но така видях :D Другия вариант, който намерих е Turbo Diesel Sport (беше описано, че е TD мотор със завишени показатели), но и то звучи нелогично. Всичко, което намирам са догатки на разни хора. Никъде не пише със сигурност :D

Защо да зучи нелогично ? По-стария мотор 2.5ТД е 115 коня този е 143 има някаква логика

#17 hit_the_floor

нов шофьор

• Потребител
  • 10 Мнения:

Публикувано 02 December 2010 - 11:38 AM

А за TDS някъде бях прочел, че е Turbo Diesel Supercharger, където Supercharger индикира наличието на intercooler :ok:

Е нема логика да е така. Щото Supercharger няма нищо общо с турбина... , ама пък иначе какво ще значи точно TDS ?

И аз се зачудих, защо ще пише supercharger за intercooler, но така видях :D Другия вариант, който намерих е Turbo Diesel Sport (беше описано, че е TD мотор със завишени показатели), но и то звучи нелогично. Всичко, което намирам са догатки на разни хора. Никъде не пише със сигурност :drink1:

Защо да зучи нелогично ? По-стария мотор 2.5ТД е 115 коня този е 143 има някаква логика

Да де, ама основната разлика между 2.5TD и 2.5TDS е intercooler-a. Аз от него си обяснявам 28-те кончета повече :drink1: От там и извода, че S-а след TD, трябва да има нещо общо с intercooler :D

#18 u`F`o

професионален шофьор

• Модератор
  • 1,197 Мнения:

Публикувано 02 December 2010 - 04:19 PM

http://wiki.answers.... ... for&waAn=1 Пуснах въпроса тука, да видим какво ще кажат :ok: Ама усещам, че отговоря няма да е този който търсим...
<p>Лаптопи, таблети, смартфони - <a href=\"http://www.itexperts...texperts.bg</a> - за отстъпки и цени - 0883 45 86 12 .</p>

#19 trab4obg

млад шофьор

• Потребител
  • 93 Мнения:

Публикувано 02 December 2010 - 04:31 PM

S-Sport

#20 DeeN

професионален шофьор

• Потребител
  • 722 Мнения:

Публикувано 02 December 2010 - 04:55 PM

И аз се зачудих, защо ще пише supercharger за intercooler, но така видях :drink1: Другия вариант, който намерих е Turbo Diesel Sport (беше описано, че е TD мотор със завишени показатели), но и то звучи нелогично. Всичко, което намирам са догатки на разни хора. Никъде не пише със сигурност :drink1:

Да де, ама основната разлика между 2.5TD и 2.5TDS е intercooler-a. Аз от него си обяснявам 28-те кончета повече :drink1: От там и извода, че S-а след TD, трябва да има нещо общо с intercooler :D

Разликата в конете е от различното налягане на турбото :D

#21 u`F`o

професионален шофьор

• Модератор
  • 1,197 Мнения:

Публикувано 02 December 2010 - 05:59 PM

S-Sport

Е какъв спорт има в умрял 2.5 мотор 143 коня ?! Oще повече на огромно e34/e39 купе, за е38 да не говорим. Ама като се замисля, то и на e36 iS 140 коня "S"-a е за спорт, на 214 Si и Honda Civic 1.4 iS също, а те са съответно по 103 и 90 коня, та в този ред на мисли, защо да не е "sport" :ok:
<p>Лаптопи, таблети, смартфони - <a href=\"http://www.itexperts...texperts.bg</a> - за отстъпки и цени - 0883 45 86 12 .</p>

#22 Zagy

професионален шофьор

• Потребител
  • 725 Мнения:

Публикувано 02 December 2010 - 07:02 PM

Разликата в конете е от различното налягане на турбото :ok:

Не само - освен това едниния мотор е без кулер и има разлика в зацепването на веригата.
Si non confectus, non reficiat.

#23 DeeN

професионален шофьор

• Потребител
  • 722 Мнения:

Публикувано 03 December 2010 - 05:08 AM

Разликата в конете е от различното налягане на турбото :ok:

Не само - освен това едниния мотор е без кулер и има разлика в зацепването на веригата.

Да попитам за ГНП-то едно и също ли е :D

#24 Zagy

професионален шофьор

• Потребител
  • 725 Мнения:

Публикувано 03 December 2010 - 10:27 AM

Мисля, че да.
Si non confectus, non reficiat.

#25 ivo752

млад шофьор

• Потребител
  • 74 Мнения:

Публикувано 08 February 2011 - 11:35 AM

+1 за Е46-цата изпробвано :lol:
"Защо карам бързо...защото улиците са опасно място и не обичам да се задържам дълго на тях..."

#26 Kaloyan78

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,271 Мнения:

Публикувано 08 February 2011 - 12:49 PM

TD не е по-стария двигател(всъщност е, но се слага до '98 на Е36), по-слаб и е 115 коня(по избор на клиента, можеш и TDS да си вземеш). Има 2.4TD, но нямат общо. Няма интеркулер, турбото е на 0.9 бара, а на TDS-а е на 1.1 бара и има интеркулер и ГНП-то е друг модел. TDS - turbo diesel sport. "Sport", защото е по-надут от TD-то(то има и Range Rover Sport под със 193 коня, а Х5-ците почват от 190 и не се водят Sport или нещо подобно, ама както и да е :bangin: ). Аз нямам място за кулер под двигателя, защото там ми е радиаторчето за автоматика, а си возя втора година кулер в багажника ;( .

А по темата - Е46-цата бих избрал аз от двете(ама това е, защото се навозих на Е36 :lol: ).
<a href=\"https://play.google....t.safe.three\"> Keep It Safe 3D transportation game - Android </a> <p> <a href=\"https://itunes.apple...8317753?mt=8\"> Keep It Safe 3D transportation game - iOS </a>

#27 Kikko

опитен шофьор

• Потребител
  • 137 Мнения:

Публикувано 09 February 2011 - 10:27 AM

И двете вървят много като за дизели,стига да запалят или да не са в сервиза.Не ме нападайте-карам БМВ и знам какво говоря. :nono:
Публикувано изображение

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.