IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Какво мислите за Audi A3 ?

• Не можете да пишете в тази тема
39 отговора на тази тема

#1 Av7oManiA

млад шофьор

• Потребител
  • 55 Мнения:

Публикувано 02 December 2010 - 10:58 AM

Здравейте колеги !

Какво мислите за Audi A3 ?
-поддръжка
-характеристики
-цена
-качество
- и др.

Споделите своя опит :ok:
Благодаря !

#2 hit_the_floor

нов шофьор

• Потребител
  • 10 Мнения:

Публикувано 02 December 2010 - 02:21 PM

Поддръжката му доколкото знам хич не е от най-евтините. За характеристики зависи с кой двигател ще е... аз лично съм се возил на 1.9tdi 130hp и останах силно впечатлен как доускорява. За 1.8T също чувам очарователни работи :ok: За качество е мн относително, но не съм чувал мн оплаквания, а цената според мен си е нормална за това, което получаваш :D

#3 Светъл

професионален шофьор

• Потребител
  • 664 Мнения:

Публикувано 02 December 2010 - 04:35 PM

голф>>А3

#4 Av7oManiA

млад шофьор

• Потребител
  • 55 Мнения:

Публикувано 03 December 2010 - 11:51 AM

Поддръжката му доколкото знам хич не е от най-евтините. За характеристики зависи с кой двигател ще е... аз лично съм се возил на 1.9tdi 130hp и останах силно впечатлен как доускорява. За 1.8T също чувам очарователни работи :ok: За качество е мн относително, но не съм чувал мн оплаквания, а цената според мен си е нормална за това, което получаваш :drink1:

И споден мен не са лоши :D

Благодаря за инфото :D

#5 MaxBass

Off Road

• Потребител
  • 5,151 Мнения:

Публикувано 03 December 2010 - 12:07 PM

В голф 4 се чувствам някак по комфортно макар ,че и двете са тесни колкото си искат...
ако си около и над 90кг добре премисли....
Подръжката им е нормална хубави мотори ...Като цяло добри колици
Публикувано изображение
Писна ми да гледам как всеки втори се оплаква!!!Докато ние не се променим няма да стане!!!
Докато децата ви не учат и излизат масово от училище тотално тъпи няма как да стане!!!
Който му е криво правителството почти със сигурност нищо не му е криво освен собственото невежество и нежелание!!!

#6 Av7oManiA

млад шофьор

• Потребител
  • 55 Мнения:

Публикувано 03 December 2010 - 12:47 PM

В голф 4 се чувствам някак по комфортно макар ,че и двете са тесни колкото си искат...
ако си около и над 90кг добре премисли....
Подръжката им е нормална хубави мотори ...Като цяло добри колици

Искам да си взема нова кола (Употребявана) нещо що-годе прилично.

А не мога да си харесам още нищо :ok:

Благодаря за инфото !

#7 StK

професионален шофьор

• Потребител
  • 692 Мнения:

Публикувано 03 December 2010 - 03:25 PM

От Омегата на А3 :shock:
Според мен това е юношеско дамска градска количка. Преди всичко младежка, а на всичко отгоре някой неща са и неоснователно скъпи заради марката Ауди, а модела е Голфче. Но като изключиме семплостта и липсата на пространство и комфорт, колата си е доволно нормална.
Но е далеч от класа на Омегата.
Във всеки звяр има поне малко човещина,
в мен няма никаква, значи не съм звяр !
-------------------------------------------
Две неща ми трябват на земята, това са любовта и свободата.
Живота бих пожертвал за любов, но любовта да дам за свободата съм готов!

#8 Av7oManiA

млад шофьор

• Потребител
  • 55 Мнения:

Публикувано 03 December 2010 - 04:00 PM

От Омегата на А3 :shock:
Според мен това е юношеско дамска градска количка. Преди всичко младежка, а на всичко отгоре някой неща са и неоснователно скъпи заради марката Ауди, а модела е Голфче. Но като изключиме семплостта и липсата на пространство и комфорт, колата си е доволно нормална.
Но е далеч от класа на Омегата.

Омегата ми е супер (много съм доволен) :)

Но ми трябва 2-ра кола :)

И не мога да си харесам нищо !

#9 milenvg

Без стаж

• Потребител
  • 8 Мнения:

Публикувано 03 December 2010 - 05:24 PM

Здр.
Аз карам А3 97 1.8 20V. с газ. инж. харчи около 10-11 газ градско.
Минал съм около 55 000 за две години но е на 270 000 км.
Сменени по предница 2 биалетки X 25 лв.тампони на ст.щанга някаде около 50 лв. и ми останаха два тампона на носача.
Първоначално обслужване около 560 лв.Миналата седмица смених клеморед 100-ина лв.
Вози твърдичко и е ниска като недостатъци.
Като цяло съм доволен не ме е оставила на пътя общо взето луксозен голф. :shock:
Ако те интересува нещо повече пиши на лични.

#10 Av7oManiA

млад шофьор

• Потребител
  • 55 Мнения:

Публикувано 03 December 2010 - 07:53 PM

Здр.
Аз карам А3 97 1.8 20V. с газ. инж. харчи около 10-11 газ градско.
Минал съм около 55 000 за две години но е на 270 000 км.
Сменени по предница 2 биалетки X 25 лв.тампони на ст.щанга някаде около 50 лв. и ми останаха два тампона на носача.
Първоначално обслужване около 560 лв.Миналата седмица смених клеморед 100-ина лв.
Вози твърдичко и е ниска като недостатъци.
Като цяло съм доволен не ме е оставила на пътя общо взето луксозен голф. :shock:
Ако те интересува нещо повече пиши на лични.

Това беше наистина полезно инфо за което съм ти благодарен много :)

#11 me-ow

нов шофьор

• Потребител
  • 10 Мнения:

Публикувано 04 December 2010 - 07:17 PM

В момента карам А3 1.9 тди 110 к.с
Харчи малко 6/100 комбинирано с климатик, моята е 99-та, преди фейс лифта, т.е старото окачване, което е сравнително по-евтино от новото алуминиево. Смених цялата ходова част пред, зад, около, навсякъде на колата за 1000 лв. Сменял съм 2 клапана н75 и ко беше, всеки по 350 лв и почистване на турбото 100 лв, още като е взех! Това беше преди 1 година или казано 30к километра. Частите не са евтини ама и колата не се чупи лесно. Сравнително ниска - тряя метнеш високи гуми 60, 65. Зимните са ми 55 и идват малко ниски. Като цяло съм доволен от колата. :shock:

#12 koolio

опитен шофьор

• Потребител
  • 162 Мнения:

Публикувано 04 December 2010 - 07:29 PM

Една от най-безсмислените коли - караш Голф, поддържаш Мерцедес. Тясна, дървеняшки интериор, крехко окачване и безумни цени на поддръжката. Колегата ти каза - 560 лева първоначално обслужване и 1000 лева смяна на окачването - ми те същите цени са за Алфа Ромео 166 - е там окачването ще е маалко по-скъпо, ама си 2 класа нагоре. Ако си предубеден и държиш на немско - по-добре Шкода Октавия или Голф 4. Иначе най-добрият вариант в този клас е Алфа Ромео 147.

#13 me-ow

нов шофьор

• Потребител
  • 10 Мнения:

Публикувано 04 December 2010 - 09:25 PM

Имах Окатавия 1.6 и 2.0 - горят мнооооооого масло. Било "нормално". Иначе потдръжката е като на голф 4. Непосредствено преди Ауди-то карах Пежо 407 2.2 около 2 години. Бате е там е все едно потдържаш мерцедес. Шарнир преден десен 260 лв, лагер заден десен 120 лв, скъса аксиален лагер 800 лв съединител и още куп работи. А да и тези датчици за налягане в гумите по 280 лв броят, се едно се наговаряха и се чупеха всеки сезон, като в някои случаи минаваш тънко - само с "обучение" 70 лв... Алфа никакви наблюдения. :shock:

#14 MaxBass

Off Road

• Потребител
  • 5,151 Мнения:

Публикувано 05 December 2010 - 12:00 AM

Една от най-безсмислените коли - караш Голф, поддържаш Мерцедес. Тясна, дървеняшки интериор, крехко окачване и безумни цени на поддръжката. Колегата ти каза - 560 лева първоначално обслужване и 1000 лева смяна на окачването - ми те същите цени са за Алфа Ромео 166 - е там окачването ще е маалко по-скъпо, ама си 2 класа нагоре. Ако си предубеден и държиш на немско - по-добре Шкода Октавия или Голф 4. Иначе най-добрият вариант в този клас е Алфа Ромео 147.

Дано да е предубеден :shock: Нещо странни цени изкарвате...Имам една камара познати с пасати,а4ки,а3ки,голфове и въобще не са в такива филми...Супер си им е нормална подръжката и си карат и хич не им е...
Публикувано изображение
Писна ми да гледам как всеки втори се оплаква!!!Докато ние не се променим няма да стане!!!
Докато децата ви не учат и излизат масово от училище тотално тъпи няма как да стане!!!
Който му е криво правителството почти със сигурност нищо не му е криво освен собственото невежество и нежелание!!!

#15 koolio

опитен шофьор

• Потребител
  • 162 Мнения:

Публикувано 05 December 2010 - 12:29 AM

Дано да е предубеден :shock: Нещо странни цени изкарвате...Имам една камара познати с пасати,а4ки,а3ки,голфове и въобще не са в такива филми...Супер си им е нормална подръжката и си карат и хич не им е...

Ами ако познатите ти са от масовия тип голффенове, дето сменят части само в краен случай и слагат от най-евтините - ясно защо си карат и хич не им е ... Факт е обаче, че Ауди, особено ниските им класове, е с безумно скъпа поддръжка за това, което предлагат.

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.