IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Хонда прелюд 5та генерация

• Не можете да пишете в тази тема
9 отговора на тази тема

#1 intermission

нов шофьор

• Потребител
  • 22 Мнения:

Публикувано 15 January 2011 - 03:24 PM

Кажете нещо за тая Хонда, как вървят частите .... радиатор , комплекта феродов притискотелен диск , амортисьори . хвърлил съм око на една ...

Имам калибра не че не съм доволен от нея .... Но някой ми разправят че поддръжката на такава хонда излиза солено !

Ето някой работи които съм сменил по калибрата
предни амортисьори- газови 140лв 2 броя
Радиатор воден - 160 лв
Феродов притискателен диск , лагер , алтернативен за 270лв , за оригинален ми искаха 940лв

а как ли ще е при Прелюда

#2 knk70

опитен шофьор

• Потребител
  • 190 Мнения:

Публикувано 15 January 2011 - 04:09 PM

Еми, тези дето ти разправят, че поддръжката излиза солено със сигурност не са поддържали такава кола :ok: Ако колата я вземеш читава за части няма кво да се притесняваш. Първо, че колата не се чупи сама, второ ако се наложи нещо, вече всичко се намира и на сносни цени, ако не пазаруваш от официалния дилър естествено, там цените да убииствени! Мойта я имам от 3 години и е над 200000 км, от които мои над 60000 и мога да ти кажа, че освен консумативи друго не съм сменял :ok: Е, и някои тунинг гъзарии съм сложил, там ако нещо те интересува, като цена мога да ти кажа :ok:

#3 intermission

нов шофьор

• Потребител
  • 22 Мнения:

Публикувано 15 January 2011 - 06:10 PM

Еми, тези дето ти разправят, че поддръжката излиза солено със сигурност не са поддържали такава кола :ok: Ако колата я вземеш читава за части няма кво да се притесняваш. Първо, че колата не се чупи сама, второ ако се наложи нещо, вече всичко се намира и на сносни цени, ако не пазаруваш от официалния дилър естествено, там цените да убииствени! Мойта я имам от 3 години и е над 200000 км, от които мои над 60000 и мога да ти кажа, че освен консумативи друго не съм сменял :ok: Е, и някои тунинг гъзарии съм сложил, там ако нещо те интересува, като цена мога да ти кажа :ok:

Абе да прав си ! Ако я намеря читава сигурно няма да имам ядове !

Просто по калибрата съм сменил това което съм посочил по горе и за това изках да направя съпоставка с тези части на хондата ! Просто ми прави впечатление че прелюда е по широк от калибрата ... а и аз нещо пораснах и напълнях ;) И като бъдеща смяна мисля да си сменя калибрата с прелюд 5 та генерация

А как вървят частите на прелюда има ли алтернативи по евтини ? Когото сменях феродото на калибрата ... за оригинален ми искаха 940 лв , но ми предложиха алтернатива за 270 .... взех алтернативата и съм си доволен няма ядове ! При хондата има ли алтернативи.. как върви бинзиновата или водната помпа като цена? Ами термостата? Интересуваме прелюда 133 или 136 кс

#4 intermission

нов шофьор

• Потребител
  • 22 Мнения:

Публикувано 15 January 2011 - 06:10 PM

Абе да прав си ! Ако я намеря читава сигурно няма да имам ядове !

Просто по калибрата съм сменил това което съм посочил по горе и за това изках да направя съпоставка с тези части на хондата ! Просто ми прави впечатление че прелюда е по широк от калибрата ... а и аз нещо пораснах и напълнях ;) И като бъдеща смяна мисля да си сменя калибрата с прелюд 5 та генерация

А как вървят частите на прелюда има ли алтернативи по евтини ? Когото сменях феродото на калибрата ... за оригинален ми искаха 940 лв , но ми предложиха алтернатива за 270 .... взех алтернативата и съм си доволен няма ядове ! При хондата има ли алтернативи.. как върви бинзиновата или водната помпа като цена? Ами термостата? Интересуваме прелюда 133 или 136 кс

#5 knk70

опитен шофьор

• Потребител
  • 190 Мнения:

Публикувано 15 January 2011 - 06:42 PM

Колега, виж за цени тук

http://drive.bg/grou...hp?ModelId=7820

Имай предвид, че някои от нещата могат да се намерят и по-евтино :ok:

#6 intermission

нов шофьор

• Потребител
  • 22 Мнения:

Публикувано 15 January 2011 - 07:29 PM

Колега, виж за цени тук

http://drive.bg/grou...hp?ModelId=7820

Имай предвид, че някои от нещата могат да се намерят и по-евтино :ok:

Колега Благодаря .... тъй като гледам поносими са :ok:

А за разхода на прелюд 5 да ми кажеш 133/136кс ? калибрата ми харчи 7,2 извън градско с 15ка джанта съм

#7 knk70

опитен шофьор

• Потребител
  • 190 Мнения:

Публикувано 15 January 2011 - 07:52 PM

Разхода зависи най-вече от тежеста на десния крак :ok: Но не мисля, че ще има осезаема разлика в разхода между двете коли. И двете са с почти еднакво тегло и с двулитрови бензинови двигатели, така че разликата ще е минимална в полза на прелюда. Извънградско хондата ми е давала 6.5 на сто на скоро, но имаше мъгла и карах с 60-70 :ok: Иначе при нормално каране м/у 7 и 8 на сто. Градско около 11 на сто, но там си зависи от много неща :ok:

#8 intermission

нов шофьор

• Потребител
  • 22 Мнения:

Публикувано 15 January 2011 - 07:57 PM

Разхода зависи най-вече от тежеста на десния крак :ok: Но не мисля, че ще има осезаема разлика в разхода между двете коли. И двете са с почти еднакво тегло и с двулитрови бензинови двигатели, така че разликата ще е минимална в полза на прелюда. Извънградско хондата ми е давала 6.5 на сто на скоро, но имаше мъгла и карах с 60-70 :ok: Иначе при нормално каране м/у 7 и 8 на сто. Градско около 11 на сто, но там си зависи от много неща :ok:

Значи имах предвид бензин Значи калибрата като съм я карал с 70-80 ми дава разход малко над 6 ... но прелюда ми се струва малко по тежък , много мразя газификацията на автомобили с спортен дух ;)

#9 MAT

млад шофьор

• Потребител
  • 80 Мнения:

Публикувано 17 February 2011 - 08:37 PM

Аз също съм хвърлил око на такава кола и ме интересува как е с вървенето,пъргава ли е,чувал съм,че върви дооста добре за мощността си -не съм карал още такава,а имам голям мерак(Вектрата ми е 136 кс, но е пълен мъртвелник )с къси предавки ли е,задното окачване независимо ли е,спира ли добре-извинявам се на колегата,че използвам неговата тема :) :death: :wall:
Пестя от закуски за Lotus Omega

#10 knk70

опитен шофьор

• Потребител
  • 190 Мнения:

Публикувано 19 February 2011 - 05:22 PM

По каталог и дават 0-100 за 9.2 сек, което за 133 коня си е доста добре, ако се сравнява с други коли с такава мощност. Доброто ускорение се дължи най-вече на късите предавки и високите обороти, до които се развърта двигателя. Ако искаш повече бързина има 2.2 - 200 коня от 0-100 за 6.9 сек. по каталог . Ако сега си купувах кола щях да си взема такава :)

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.