IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Ужасен проблем ?идей?

• Не можете да пишете в тази тема
6 отговора на тази тема

#1 bestlapp

спазва правилата

• Потребител
  • 231 Мнения:

Публикувано 13 April 2011 - 09:22 PM

Яви ми се на passata 1.9 tdi ужасен проблем и аз си мисля че е проблем в помпата но все пак да попитам тук....... Преди малко валеше уникално силно чистачките на последната степен и пак не смогват и возих се на сам на там минах 25-30 км и се прибрах поседях 20 мин и ме викнаха едни приятели аз излизам паля колата всичко ток минавам 3-4 км и на едно място има много дупки и го пуснах да върви на 2-ра без газ и карам леко и след това да подам газ и ........ х*и стой на 1200 оборота и не мърда и започна да мига лампичката за подгреването която е.Давам му аз газ до долу не мърда стрелката след това спрях угасих го огледах двигателя нищо нередно не видях в тъмницата с фенерчето качвам се в колата паля я пали си нормално и се форсираше и пускам газта и отива на 1200 оборота и прибрах се до нас без газ и пак гледах нищо не видях и я запалих и вече не иска и да се изфорсира на място давам и газ до долу все едно не съм и дал ? Моля дайте идея ? Нещо да се е намокрило ли или де да знам помогнете
Публикувано изображение
VW не умира само си сменя собствениците !!

#2 CrazyDj777

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,798 Мнения:

Публикувано 13 April 2011 - 10:32 PM

Утре като изсъхне ще се оправи

#3 bestlapp

спазва правилата

• Потребител
  • 231 Мнения:

Публикувано 14 April 2011 - 10:04 AM

Оправи се наистина но от какво ли беше :x :) :D да държи тези обороти и да и давам газ и да не мърда оборотомера и работата на двг ?? Беше все тая дали съм дал газ до долу или не ? :)
Публикувано изображение

#4 rockton

опитен шофьор

• Потребител
  • 196 Мнения:

Публикувано 15 April 2011 - 05:49 AM

Двигателят ти се управлява от ЕЦУ(електронен блок ), Бош ЕДЦ 1.5.3 май беше ако си с АФН мотора, помпата също се управлява от този "умник" ,за да се установи каво е трябва да се прочете компира.
В оперативна си памет той пази база данни, "грешки" за събития случвали се по датчици и управляеми елементи, тоест по цялото електронно войнство!
Макар в последствие да е възтановил нормалната си работа-умникът пази тези грешки за да може да се диагностицира някой ден и да се установи къде е бъркал и защо!
Едва тогава може да се разбере къде е проникнала водата и на кое е повлияла!
след пълната и задълбочена диагностика, грешките могат да бъдат изтрити с диагностичният прибор, иначе умника не си ги трие сам!!! ;) ;)
ОЧИТЕ виждат всичко, но не виждат себе си. 0876294571

#5 magician

опитен шофьор

• Потребител
  • 110 Мнения:

Публикувано 16 April 2011 - 11:11 AM

Святкането на лампата за подгрев показва някакъв проблем по ел. инсталацията. Ще трябва диагностика, както каза колегата преди мен.

#6 bestlapp

спазва правилата

• Потребител
  • 231 Мнения:

Публикувано 17 April 2011 - 04:24 PM

Купих си кабел за диагностика да не се моля на никои . И онзи ден го закачих и просто щеше да ми угасне лап топа за ток и нямах време да направя принт скриин и снимах на бързо с GSM-ма и тъкмо угасна лап топа и стана размазана снимка >>.
Публикувано изображение

Ако някой знае някъде да има таблица на руски или на БГ с тия номера на грешките 00777 като е тази да видя на БГ какво значи ?Кой датчик е дал еррор? :wink: ;) :super: :wink: :D
Публикувано изображение

#7 milenskior

примерен шофьор

• Потребител
  • 390 Мнения:

Публикувано 18 April 2011 - 07:01 AM

Доколкото се вижда от мъглявата снимка грешката е в сензора на педала.
Щом се е оправило явно проблема е в буксата.
Трябва да я откачиш и да напръскаш с контактен спрей, защото явно е окислено.

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.