IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Лепило за тапициране на тонколони?

• Не можете да пишете в тази тема
35 отговора на тази тема

#16 Kensound

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,705 Мнения:

Публикувано 30 May 2011 - 07:26 PM

Aма и друго ше разбереш,че от тая прома ако работиш в стая и правиш голяма кутия ше са отровиш кат нищо :shock:

ей селяндур,поработи по правописа малко

въй недей ве :wink: не съм от село,ама ти си от най-голямото

ей глупак,превръща се в село заради лекетата като тебе,боклук мършав

Добре де,нужно ли е така да се дръляте???......вечния въпрос-селяни и граждани не е за този форум.....
<p>Head unit:Pioneer Deh-80prs(active),Front line 3-way:DLS R6,Ground Zero GZP60SQ,HI-VI Research T28,Amplifier:Helix DB2,Helix DB5</p>

#17 Turbo_XD

примерен шофьор

• Потребител
  • 309 Мнения:

Публикувано 01 June 2011 - 08:43 AM

колега моята кутия я правихме скоро с баща ми и ползвах Хелметекс и тепиха който лепих се захвана много здраво за плоскостите та препоръчвам ти това лепило
<p style=\"text-align: center;\"><span style=\"font-family: comic sans ms,sans-serif; font-size: medium;\">Player : BMW Business RDS+Grom Audio</span><br /><span style=\"font-family: comic sans ms,sans-serif; font-size: medium;\"> Front line : Stock ● Back line :&nbsp;Stock ● Subwoofer : Kicker Comp 15\" ● Amplifier : Kicker KX250.2</span></p>

#18 gellezzz

опитен шофьор

• Потребител
  • 172 Мнения:

Публикувано 01 June 2011 - 06:49 PM

Ще го потърся! А тоя тепих дето си го лепил от къде го купи, къде да го търся?

#19 Turbo_XD

примерен шофьор

• Потребител
  • 309 Мнения:

Публикувано 02 June 2011 - 02:52 PM

Ще го потърся! А тоя тепих дето си го лепил от къде го купи, къде да го търся?

Това е най-евтиното което бях намерил от нета и си заслужава парите до стотинка http://www.tpetrov.c...
попитах хората от сайта и казаха, че попринцип щяло да имат оново наличен в началото на този месец

иначе ето тук може да ми видиш касата касата как излежда viewtopic.php?f=66&t=206299
<p style=\"text-align: center;\"><span style=\"font-family: comic sans ms,sans-serif; font-size: medium;\">Player : BMW Business RDS+Grom Audio</span><br /><span style=\"font-family: comic sans ms,sans-serif; font-size: medium;\"> Front line : Stock ● Back line :&nbsp;Stock ● Subwoofer : Kicker Comp 15\" ● Amplifier : Kicker KX250.2</span></p>

#20 gellezzz

опитен шофьор

• Потребител
  • 172 Мнения:

Публикувано 03 June 2011 - 12:09 PM

Мерси колега. Ще поръчам от сайта значи :cry_:

#21 radinrj

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,027 Мнения:

Публикувано 12 June 2011 - 07:55 PM

Аз ползвам това лепило за лепене на тапицерията:http://www.moment.bg...al-classic.html

Иначе "Прома" също върши работа.

Този пост е редактиран от radinrj: 02 May 2014 - 08:24 AM

<p>Касите са за ценности, тубите са за течности, а буферите на влака не свирят</p>

#22 Play4Fun

Без стаж

• Потребител
  • 8 Мнения:

Публикувано 29 April 2014 - 09:53 PM

Здравейте колеги, имам нужда от малко упътване, имам две колони 10ки но нямам никаква информация за тях като характеристики само предполагам че са Тъндър а по начина по които изглеждат май се водят нискочестотни колони. Та искам да ги сложа в кутия но незнам колко точно да бъде голяма дали да бъде разделена по средата или цяла и с два басрефлектора но незнам какъв диаметър и дълбочина да избера.. ако някой може да ми даде някакви насоки ще съм много благодарен. ориентирал съм се към такъв вид кутия https://www.google.b...2F12525;640;480

#23 Kensound

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,705 Мнения:

Публикувано 30 April 2014 - 06:28 AM

Труден въпрос и още по труден отговор-много въпросителни станаха.
Да не се повтаряме какво е нужно за да се изчисли даден обем,по форума има писано много,но в твоя случай може само да се експериментира.Друго-разгледай по нета за подобни на твойте говорители,може да излезе нещо за тях.Иначе прави един обем 70лт чист обем,раздели го с плоскост вътре,сложи им по един басрефлекс 75мм на 200-250мм и слушай......това е чист експеримент,но мисля близо до истината.
<p>Head unit:Pioneer Deh-80prs(active),Front line 3-way:DLS R6,Ground Zero GZP60SQ,HI-VI Research T28,Amplifier:Helix DB2,Helix DB5</p>

#24 Play4Fun

Без стаж

• Потребител
  • 8 Мнения:

Публикувано 30 April 2014 - 11:01 AM

Труден въпрос и още по труден отговор-много въпросителни станаха.
Да не се повтаряме какво е нужно за да се изчисли даден обем,по форума има писано много,но в твоя случай може само да се експериментира.Друго-разгледай по нета за подобни на твойте говорители,може да излезе нещо за тях.Иначе прави един обем 70лт чист обем,раздели го с плоскост вътре,сложи им по един басрефлекс 75мм на 200-250мм и слушай......това е чист експеримент,но мисля близо до истината.

тоест да не слагам вътре вата това ли имаш предвид под чист обем?

#25 Kensound

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,705 Мнения:

Публикувано 30 April 2014 - 11:07 AM

Под чист обем имам предвид да се извади от сметките изместването на говорителя + изместването на басрефлекса.....все пак и те заемат част от вътрешния обем,нали?
Казано с други думи-едно 38лт на говорител,като ''махнем'' споменатите по-горе неща излиза 35лт реално.

#26 Play4Fun

Без стаж

• Потребител
  • 8 Мнения:

Публикувано 30 April 2014 - 01:33 PM

Под чист обем имам предвид да се извади от сметките изместването на говорителя + изместването на басрефлекса.....все пак и те заемат част от вътрешния обем,нали?
Казано с други думи-едно 38лт на говорител,като ''махнем'' споменатите по-горе неща излиза 35лт реално.

ахаа а за ватата какво мислиш трябва ли да има като се има предвид че това не са точно басови говорители и ако да от какво да бъде?

#27 Kensound

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,705 Мнения:

Публикувано 30 April 2014 - 02:50 PM

Това което писах се отнася само за субуфери.
Сега казваш,че не са точно такива.....ако са широколентови,мидбси,среди и тн нещата стоят по друг начин.Снимай ги и ги качи да ги видим.

#28 Play4Fun

Без стаж

• Потребител
  • 8 Мнения:

Публикувано 03 May 2014 - 06:51 PM

Това което писах се отнася само за субуфери.
Сега казваш,че не са точно такива.....ако са широколентови,мидбси,среди и тн нещата стоят по друг начин.Снимай ги и ги качи да ги видим.

ето това направих днес обема е около 70 литра трабите са 2 по 7.5 см. в средата съм ги разделил с дъска 2 см просто не намеврих по тънка :( дано не ми направи проблем като ми намаля малко от трабите на едната снимка има колоните в гръб просто не се усетих днес да ги снимам по от близо и отвсякаде но то така или иначе на тях не пише нищо.. ако искаш ще ги снимам по добре утре. кажи какво мислиш за кутията (тя е от 2 см облицован талашит лепена с лепило и хваната с винтове 4см отвътре изолирана с силикон както и на тръбите размерите и са 74x33x29) :)

#29 Play4Fun

Без стаж

• Потребител
  • 8 Мнения:

Публикувано 03 May 2014 - 06:57 PM

вече почти съм я завършил утре остана да монтирам колоните и да я тапицирам и е готова но ще я проввам как свири преди да я тапицирам

#30 daimer

примерен шофьор

• Потребител
  • 476 Мнения:

Публикувано 03 May 2014 - 07:03 PM

Кутията изглежда прилично направена на пръв поглед, обаче за какво ти е тази дъска при портовете, която да блокира потока на въздуха?!
Тя освен да пречи, друго не прави.. Откърти я докато можеш. Можеш да сложиш от двете страни на тръбите (на разстояние от тях) за оребрение, но в твоя случай няма да ти помогне, защото говорителите са слаби. :)

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.