IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

На 16 години зад волана, с придружител.

• Не можете да пишете в тази тема
82 отговора на тази тема

#61 gelen4o

примерен шофьор

• Потребител
  • 304 Мнения:

Публикувано 14 August 2011 - 10:37 PM

Ще ги пуснат да взимат книжки на 16, всичко ще е наред за 6 месеца и после ще стане някоя голяма беля, и всичко ще се окаже неефективно (именно както е сега). Та, след тия 6 месеца ще има ново предложение, младите да карат от 14 с двама придружители + каска на главата и линейка зад тях. Тези предпожения са тип: "продажбата на книжки не върви добре, браншът замира, давайте да докараме нови клиенти".
Единственото решение е застраховките на младите шофьори да скочат до небето, с цел да се ограничи масовото потребление на мощни автомобили от "пубери" :lol: :lol: :D Като не можеш да си позволиш таксите по един мощен автомобил, ще си седнеш на задника и ще си купиш 1.2, което ще го пънеш 15 секунди до 100km/h, както е в белите страни (те хората са го измислили, аз не знам ние защо откриваме топлата вода). Другото, което задължително трябва да се практикува е прогресивното увеличение на застраховките при рисковите водачи. А не да ни вдигат таксите на всички, като някой се размаже. Тия плоски данъци и тоя социализъм, дето върлува при таксуването в България трябва да се прекрати :D Таксите и задълженията са за всички по равно, ама жените и колите са частна собственост :D
А най-голямата причина за черната хроника по пътищата са български родители.
Реват, че нямат пари за хляб, ама купуват мощни коли на децата, че и поемат дертовете по тях. Те възрастните хора "напъват" по-големите кубатури, пък камо ли някой абосолютно начинаещ. По прост родител от българина няма :lol:
Какво е любовта - 2 сърца влюбени и 2 чифта гащи захвърлени...сърце не търся, само още един чифт гащи :D

#62 величков

нов шофьор

• Потребител
  • 30 Мнения:

Публикувано 17 August 2011 - 03:22 PM

http://dnes.dir.bg/n...i-donor-9292304
те това ще стане като 16 годишните вземат книжки :wink:

#63 Dust2Dust

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,552 Мнения:

Публикувано 17 August 2011 - 11:06 PM

http://dnes.dir.bg/news/transplantatzii-donor-9292304

Това от една страна е добре щото ако ти се разболеиш и ако няма донор , може да пукнеш докато чакаш :roll: Така че мислете преди да пишете
Апък младия донор->млади здрави органи. По добре от няква бабичка ли :nono:
Стига да убиват себе си,всичко е наред

#64 mclsdreal

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,867 Мнения:

Публикувано 18 August 2011 - 10:23 AM

И какво общо с темата имаше това....че тоя се напоркал и решил да качи братчеда си на капака и да го утрепе.....не говорим за самоубийства и камикадзета, че ще взема да постна за оня 55 годишния дето реши да се вреже в автобуса, щото му писнал живота :nono:
Какво прави Лотар Матеус когато България се класира на евро 2012?...Гаси Плейстейшъна и си ляга...

#65 mclsdreal

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,867 Мнения:

Публикувано 18 August 2011 - 10:24 AM

Те възрастните хора "напъват" по-големите кубатури, пък камо ли някой абосолютно начинаещ. По прост родител от българина няма :wink:

Тука е разковничето...тука :nono:
Какво прави Лотар Матеус когато България се класира на евро 2012?...Гаси Плейстейшъна и си ляга...

#66 величков

нов шофьор

• Потребител
  • 30 Мнения:

Публикувано 18 August 2011 - 05:18 PM

Това от една страна е добре щото ако ти се разболеиш и ако няма донор , може да пукнеш докато чакаш :roll: Така че мислете преди да пишете
Апък младия донор->млади здрави органи. По добре от няква бабичка ли :nono:

това го кажи на родителите на загиналото дете

#67 Dust2Dust

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,552 Мнения:

Публикувано 20 August 2011 - 01:00 PM

те това ще стане като 16 годишните вземат книжки :ok:

Това от една страна е добре щото ако ти се разболеиш и ако няма донор , може да пукнеш докато чакаш :) Така че мислете преди да пишете
Апък младия донор->млади здрави органи. По добре от няква бабичка ли :ok:

това го кажи на родителите на загиналото дете

ами ти им кажи направо да им дадат 1 тойота супра :) то натам е тръгнало

#68 petiov

нов шофьор

• Потребител
  • 28 Мнения:

Публикувано 21 August 2011 - 09:23 AM

В Америка на 16 карат и се избиват факт е. А и исках да се изкажа по въпроса дали имат акъл на 16 :ok: както някой по-горе казаха си зависи изцяло от човека не толква от възраста, защото всеки ден по пътя се сблъсквам с хора на по 24-5 години, който карат служебни коли и ги боли за тях и рядко дават мигачи, предприемат рискови изпреварвания и като цяло не се съобразяват с останалите водачи. Ако ще взимат книжки на 16 придружитела ако е майка или баща няма да остави детето си да прави глупости и ако имаш малко акъл ще уважаваш родителите и ще слушаш какво ти говорят

#69 Carvalho

професионален шофьор

• Потребител
  • 557 Мнения:

Публикувано 21 August 2011 - 12:12 PM

Твърдо съм против взимането на шофьорска книжка на 16 год. Като знам че има деца дето не уважават родителите си, едва ли ще го спрат да прави глупости! Поне на тях да не дават книжки, че има доста хора зад волана дето си правят каквото искат и повечето са над 20++ години и пак не ги слуша главата! Та и ако този закон го приемат, трябва да не излизаме навънка, то ше стане мазало! Предлагам да свалят бензина 1 лева литъра, и да почнат и бабите и дедовците да яхват по едно Мазерати и да се избием сите заедно, та да приключи тази мъка :ok:

#70 mclsdreal

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,867 Мнения:

Публикувано 22 August 2011 - 10:31 PM

Колега не си рабзрал :P :) Няма да взимат книжки, а ще карат с временно удостоверение и придружител докато не навършат 18, искарат изпитите и чак тогава вече - свидетелство за умравление на моторно превозно средство :D Тфа за мазератитата и тем подобни....че то сега си карат мерцовете....бимите и другите скъпарски коли от 2008 на горе...Децата които не уважават родителите си...просто няма да карат, поради простата причина, че няма да имат пари за кола...за книжка и така нататък :D За тия дето не ги слуша главата и над 20 години....дай сега да не караме, щото стават катастрофи а ? :D

#71 Agressive

млад шофьор

• Потребител
  • 85 Мнения:

Публикувано 25 August 2011 - 07:40 PM

А какво ще стане ако в днешно време някой 16 годишен го хванат да кара без книжка ? Питам от любопитство

#72 shlosera

опитен шофьор

• Потребител
  • 106 Мнения:

Публикувано 25 August 2011 - 09:30 PM

То на 16 лесно да го направят да се взима книжка, проблема е че на по 20+ не мислят шофьорите да не говориме за 16 годишни (това го казвам от личен опит знам как карах и колко мислех като взех книжка сега съм на 20 мисля малко повече и не правя много глупости, но просто няма такъв който да ме убеди че кара на 100% по ЗЗвП). Та мисълта ми е че ако ще почват да карат от 16 годишни било с придружител било без поне да се въведе правило да са над 1.50-1.60 високи, че има 16 годишни дето не се виждат от волана (и това го казвам защото съм виждал 15-16 годишни да карат по села и трудно се забелязват някои от тях).
Общо взето като бях на 16 исках да го направят да се взима книжка тогава сега съм против (може би малко акъл ми е дошъл в главата :lol: ).

#73 ma7e4k0

спазва правилата

• Потребител
  • 237 Мнения:

Публикувано 29 August 2011 - 08:25 PM

А какво ще стане ако в днешно време някой 16 годишен го хванат да кара без книжка ? Питам от любопитство

Акт от 100 до 300 лв.
<p>NOW 88\' BMW E30 330i Turbo, eX 78\' Lada 2103 Turbo &amp; NOW Alfa 146 1.4 TS 2000\'</p>

#74 BlitzBOV

спазва правилата

• Потребител
  • 238 Мнения:

Публикувано 30 August 2011 - 06:13 PM

То на 16 лесно да го направят да се взима книжка, проблема е че на по 20+ не мислят шофьорите да не говориме за 16 годишни (това го казвам от личен опит знам как карах и колко мислех като взех книжка сега съм на 20 мисля малко повече и не правя много глупости, но просто няма такъв който да ме убеди че кара на 100% по ЗЗвП). Та мисълта ми е че ако ще почват да карат от 16 годишни било с придружител било без поне да се въведе правило да са над 1.50-1.60 високи, че има 16 годишни дето не се виждат от волана (и това го казвам защото съм виждал 15-16 годишни да карат по села и трудно се забелязват някои от тях).
Общо взето като бях на 16 исках да го направят да се взима книжка тогава сега съм против (може би малко акъл ми е дошъл в главата :diespam: ).

Аз пък си мисля,че сега когато си над 16 години просто нямаш полза от тая реформа,не че ти е дошло акъл... То сега и на мене не ми се чака още година и нещо,но когато отмине това време и на мене няма да ми пука (не точно) дали ше се взима на 16 или на 56.

#75 Celeron

примерен шофьор

• Потребител
  • 425 Мнения:

Публикувано 31 August 2011 - 01:04 PM

Аз пък си мисля,че сега когато си над 16 години просто нямаш полза от тая реформа,не че ти е дошло акъл... То сега и на мене не ми се чака още година и нещо,но когато отмине това време и на мене няма да ми пука (не точно) дали ше се взима на 16 или на 56.

Мога да ти гарантирам, че ще ти пука. Защото като станеш на 24-25 вече ще виждаш света по малко по-различен начин. Като взех книжка винаги някой от наще или брат ми (който е по-голям) беше с мене докато карах. Ама след няколко месеца им омръзна да се возят с мене и ме оставиха сам. По това време тръгнах на уроци в Търново и се прибирах късно следобед сам и си търсех някакви коли да си карам след тях или да ги изпреварвам :diespam:, в едно село по пътя си минавах с 120км/час, щот пътя беше широк и нямаше никой. Ама след една нелепа катастрофа след около 8месеца почнах да преосмислям държанието си на пътя и да се вглеждам повече кой какво мисли да прави даже и без да е пуснал мигач. Сега въобще не ми пука кой с ква кола ме е изпреварил и си карам с колкото си искам. Е пак по някога ме избива и давам повече газ, ама оня тъпанар от преди 5год го няма. :lol:

Така че колкото по-малко тъпанари на пътя, толкова по-добре. Не казвам че всички на 16-18 са тъпанари, ама по-голямата част със сигурност.

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.