IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Съвет за избор на Миниван

• Не можете да пишете в тази тема
8 отговора на тази тема

#1 suxxx

опитен шофьор

• Потребител
  • 123 Мнения:

Публикувано 12 September 2011 - 08:56 PM

Здравейте,

Баща ми е решил да си купува Миниван с бюджет до към 6-7 хиляди и се е спрял на Опел Зафира с двигател 2.0 DTI 101 коня.

Имате ли наблюдения на този Опел в смисъл като подръжка, разход, здрав ли е, проблемен ли е двигателя?

Ще се радвам на всякакви мнения относно тази кола или ми препоръчайте друга за тези пари ако може и автоматик и дизел да бъде ще е най-добре

:D
Think fast or die !!!

#2 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 13 September 2011 - 08:30 AM

Зафирата е повече от чудесен вариант като миниван! Имам приятел със Зафира ОРС (2.0 Турбо 200к.с.) и друг с 1.8 (125к.с.) и двамата са много доволни от колата! На пътя седи наистина добре като за автомобил с такива габарити.

Що се отнася до двигателя на който си се спрял (предполагам,че държиш да е дизеларка,затова ще си спестя препоръките за бензинови мотори) - не е лош като цяло.Проблемни зони са му най-вече нафтовата помпа и в по-редки случаи турбината.И на двете ремонта е в рамките на 300-400лв...А и не е правило,че ще се случи и при теб,просто е често наблюдавам дефект - иначе през времето когато съм имал наблюдение над две ДТИ-та,1-то изчатка турбината,а другото си подгони 400-те хиляди без никакъв сериозен дефект :D

Все пак,аз бих си купил бензинов двигател от това поколение :D
<p>Публикувано изображение</p>

#3 kill2

Без стаж

• Потребител
  • 2 Мнения:

Публикувано 13 September 2011 - 01:47 PM

Ако си харесал Зафира дизел,задължително след 2002г,с новия двигател

#4 disem

опитен шофьор

• Потребител
  • 115 Мнения:

Публикувано 13 September 2011 - 02:18 PM

Аз не съм имал Опел и не бих си причинил подобно нещо сам, но съм карал чисто нова Зафира на дълъг път и наблюденията са ми че е с много твърда возия, неудобни макар и кожени седалки, евтини материали /за година и малко се протъркаха всички копчета особенно тези на волана/, сравнително висок разход на дизел и последно доста технически проблеми от всякакво естество. Редовно нещо му ставаше и се налагаше от сервиза да предоставят оборотна кола и да го правят с дни защото все нещо нямали и трябвало да се поръча. Между другото оборотната Астра се представяше доста добре. Зафирата е 2009 година, дизелова с всички екстри които се предлагат вкл. типтроник.

#5 suxxx

опитен шофьор

• Потребител
  • 123 Мнения:

Публикувано 13 September 2011 - 08:06 PM

@^Del^

Благодаря, за коментара. Разпитах тук-там и разбрах, че освен това което казваш ти по-големия и сериозен проблем бил, че много често дефектирал електронния блок за управление на ГНП, а ремонтът му е доста скъп над 1000 лева :ok: :D
И аз бих си купил бензинов винаги съм бил фен на бензина и ще си остна такъв особено днес след като говоих с майстора ми, който взе да ме разубеждава за нафта, защото може по-евтино да се возиш но като дойдеш при него компенсираш това возене и много отгоре :hmm: , но това си е работа на баща ми като иска дизел-дизел ще бъде той ще си плаща.

@kill2
Така е съгласен съм, доста хубави неща чувам за 2.2 двигателя, но пък няма как да се вместим в бюджета.

@disem

Няма как да вози хубаво Хлопела, то затова и цената му е по-евтина от останалите.

Но пък не съм казал, че точно това ще вземем просто събирам мнения за сега :D
Think fast or die !!!

#6 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 15 September 2011 - 02:48 PM

@^Del^

Благодаря, за коментара. Разпитах тук-там и разбрах, че освен това което казваш ти по-големия и сериозен проблем бил, че много често дефектирал електронния блок за управление на ГНП, а ремонтът му е доста скъп над 1000 лева :ok: :D
И аз бих си купил бензинов винаги съм бил фен на бензина и ще си остна такъв особено днес след като говоих с майстора ми, който взе да ме разубеждава за нафта, защото може по-евтино да се возиш но като дойдеш при него компенсираш това возене и много отгоре :hmm: , но това си е работа на баща ми като иска дизел-дизел ще бъде той ще си плаща.

@kill2
Така е съгласен съм, доста хубави неща чувам за 2.2 двигателя, но пък няма как да се вместим в бюджета.

@disem

Няма как да вози хубаво Хлопела, то затова и цената му е по-евтина от останалите.

Но пък не съм казал, че точно това ще вземем просто събирам мнения за сега :hmm:

To и аз говоря за електрониката на помпата :hmm:

disem ,говориш за различно поколение Зафири... двете нямат НИЩО общо... а ако от мини-ван очакваш возията на С-клас,доста си се объркал :D ОРС-то над което имам наблюдение,вече е на 9 години и близо 300 000км и няма изтъркани копчета и подобни простотии... ,а повярвай ми коженото рекаро определено е удобно :hmm:
<p>Публикувано изображение</p>

#7 suxxx

опитен шофьор

• Потребител
  • 123 Мнения:

Публикувано 19 September 2011 - 10:19 AM

Решихме, да търсим само 2.2 DTI двигател, може да е малко по-скъп но излиза, че е по-надежден от 2.0

А пък и по-новата година гледам имат, автопилот и халогени, като плюс.
Think fast or die !!!

#8 DeeN

професионален шофьор

• Потребител
  • 722 Мнения:

Публикувано 20 September 2011 - 12:26 PM

Решихме, да търсим само 2.2 DTI двигател, може да е малко по-скъп но излиза, че е по-надежден от 2.0

А пък и по-новата година гледам имат, автопилот и халогени, като плюс.

Този двигател на дълго пада до около 6/100 :kiss3:

#9 suxxx

опитен шофьор

• Потребител
  • 123 Мнения:

Публикувано 24 September 2011 - 12:40 PM

Харесахме тази кола, най-вероятно нея ще отнесем :kill_m: http://www.cars.bg/u435438
Think fast or die !!!

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.