IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Да помогнем на Александър Язов

• Не можете да пишете в тази тема
14 отговора на тази тема

#1 SpeedGabrovo

професионален шофьор

• Потребител
  • 913 Мнения:

Публикувано 17 October 2011 - 01:22 PM

Нещата не са никак прости или пък най-малко някой съзнателно е отишъл в Гърция да нарушава техните закони или да се надява да мине метър. Както и да е оказа се и че гръцките полицаи незнаят закона и от целия полицейски участък само двама знаят нещо...единия написа акта а другия 3 дни го издирвахме да ни обясни какво точно сме нарушили...

В крайна сметка целта беше да карам в последния кръг на KOE и да представям България, а не да изкарвам пари или да се правя на тарикат по гръцките пътища.
Също така с нас носехме още 120 литра гориво и за камиона и за състезателната кола, защото ни предупредиха, че бензиностанциите ще са в стачка !!!

Камиона с който пътувам е 3500 кг и в България както разбрах в последствие е разрешено 20% претоварване което значи 4200кг, в Гърция обаче това не било така и както казах ми отне цели 3 дни тичане напред назад докато някой ни обясни каква е ситуацията - на кантара ни измериха 4263 кг. Опитах да се разбера с полицая още на място и да разбера още тогава какъв е проблема и ако трябва да свалим багаж, но първо той знаеше 10 думи на английски и беше изключително груб и второ в последствие научихме че сме попаднали на специално звено, което е създадено да събира глоби защото в момента общините им нямат субсидии и това е добър начин да си набавят пари, така че колкото по-висок е акта толкова по-добре...не случайно си имаха бус с маса и столове...освен нас имаше още поне 3-4 камиона, само български...

Накараха ме да сваля колата на магистралата и да се движа на ход въпреки, че на няколко пъти се опитвах да обясня на полицая, че не мога нямам, валидна зелена карта нито колата ми е легална за улицата...съвсем спокойно можеха да застанат малко по надолу и пак да ни глобят...затова след 1 км спрях и започнах да звъня телефони да намеря някой където да вземат колата и да я оставим на съхранение в Солун...за щастие намерих там прибрахме и камиончето...иначе кой знае още какво ни бяха замислили полицаите...

При консултациите с адвокат, което ми отне също 3 дни да си намеря, защото там никой не работи, особенно пък в петък когато ни спряха, а в останалите дни след 14:00 и господ не може да ти помогне, се оказа че наистина сме нарушили закона, но е трябвало да ни обяснят на място и е имало какво да се направи тогава, просто полицая нарочно се е направил именно за да ни напише акта, също така акта е надписан с 1200 евро за нарушение, което не сме направили, а именно, че не сме предоставили регистрация на колата, което не е така защото няколко пъти полицая искаше регистрацията на колата и му давах талона и пак накрая написал в акта, че не сме му я дали...както и да е адвоката каза, че при всички положение трябва да платим всички пари за да заведем дело, което ще струва поне 1000 евро и ще ни опростят тези 1200 евро...а другите 8000 не - тоест не си стурва да се водят дела - За брутален финал се оказа, че това за 50% сума до 10 дни за нас не важи... така че 9200 Евро

В крайна сметка най-малко вина имам аз, но понеже Иво ми правеше услуга с танспорта както и винаги го е правел, морално и въпрос на принцип е да намеря начин да му върна камиона...за съжаление сумата се оказа прекалено голяма за моите възможности, но все пак има хора които ми влязоха в положение и така намерих откъде да взема половината назаем но за срок от 2 месеца, защото в момента най-важното бе да си изпълня моралното задължение към Иво с камиона...това, че в момента не ми е ясно как ще ги върна тези пари в този срок това е друг въпрос...

Не искам никой да ми съчуства или пък да злобее, който иска помага другото са празни приказки...

Всеки който има възможност и желае да помогне на Александър Язов / alexma3x /, може да го направи, като внесе по своя преценка сума по следната банкова сметка:

CCB - Централна Кооперативна Банка
IBAN: BG29 CECB 979010C7 777500
BIC: CECBBGSF
Титуляр: Николета Богоева

Основание за превод - Александър Язов / alexma3x /

Взето от BMW форума. :shock:
Искаме ПИСТА! Улиците не са място за състезания.
viewtopic.php?f=2&t=167104

#2 MaxBass

Off Road

• Потребител
  • 5,151 Мнения:

Публикувано 17 October 2011 - 04:30 PM

еххххххх майка им гърци долни...Долни са в червата значи...Няма такава гнусна сган като тях!Тази година при поредното ми ходене там се зарекох ,че няма да ми стъпи крака повече там и така и ще направя! Гадни,гадни,гадни долни гърци....Мързели неземни...Нищо то ще им се върне на мизерниците сега...От глад ще умрат!
Публикувано изображение
Писна ми да гледам как всеки втори се оплаква!!!Докато ние не се променим няма да стане!!!
Докато децата ви не учат и излизат масово от училище тотално тъпи няма как да стане!!!
Който му е криво правителството почти със сигурност нищо не му е криво освен собственото невежество и нежелание!!!

#3 PATSO85

примерен шофьор

• Потребител
  • 464 Мнения:

Публикувано 17 October 2011 - 04:46 PM

:lol: За мое огромно съжаление за пореден път се убеждавам във неоспоримия факт,че една огромна част от южните ни съседи са мързелив,долен и много подъл народ.Не поставям всички под общ знаменател,защото винаги във всяко правило има изключение.Напълно подкрепям колегата MaxBass и съм сигурен,че ще умрат от глад мазните........но това не е повод да си изкарват парите на наш гръб,особено когато човек няма вина :shock:
На мъж кото знае как да чука винаги му отварят

#4 SpeedGabrovo

професионален шофьор

• Потребител
  • 913 Мнения:

Публикувано 18 October 2011 - 10:11 AM

Благодаря на модератора или администратора,който я направи важна. :shock:

#5 Mandor

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,113 Мнения:

Публикувано 19 October 2011 - 10:48 AM

Чакай да видя дали съм разбрал правилно:
Движите се с камион, с обща допустима маса 3500 кг, претоварен до 4263 кг. Спира ви пътна проверка, установява това и налага глоба.
Всичко това в Гърция, като тамошният полицай не говори английски, и дори български.
Предлагам курсови работи за ТУ. Механика, съпромат, маш. елементи.
Публикувано изображение
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.

#6 cRaZy_

професионален шофьор

• Модератор
  • 2,555 Мнения:

Публикувано 19 October 2011 - 10:05 PM

Правилно си разбрал :mrgreen:

Голфо се ражда в Германия и Умира в Перник

#7 exotique

професионален шофьор

• Модератор
  • 1,984 Мнения:

Публикувано 19 October 2011 - 10:37 PM

Чакай да видя дали съм разбрал правилно:
Движите се с камион, с обща допустима маса 3500 кг, претоварен до 4263 кг. Спира ви пътна проверка, установява това и налага глоба.
Всичко това в Гърция, като тамошният полицай не говори английски, и дори български.

Длъжен ли е да говори език,различен от националният за съответната държава?
маx beer drinking теам
Публикувано изображение

#8 Mandor

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,113 Мнения:

Публикувано 20 October 2011 - 09:07 AM

Да давам ли за пример нашата полиция и нивото на езикова подготовка там?

По темата:
3500 кг общо тегло е границата между категорийте МПС- В и С. А това води до съвсем други изисквания:
1. Правоспособност за управление.
2. Наличие на тахограф и скоростоограничител.
3. Доста по-скъпи винетки и застраховки.
4. Ограничение на времето за управление.

За претоварване дори и в България си има глоби. Макар и не 8000Е.
Това че спират основно български камиони- просто имат начин да си съберат парите. Ако български КАТ-аджия напише акт на чужд гражданин, до излизане на НП обикновенно минават поне 2 месеца. Съответно човека отдавна се е прибрал и глобата остава неплатена.
Та как да не каже човек- "Мамка им византийска"
Публикувано изображение
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.

#9 Celeron

примерен шофьор

• Потребител
  • 425 Мнения:

Публикувано 23 October 2011 - 10:12 PM

Гадни,гадни,гадни долни гърци....Мързели неземни...Нищо то ще им се върне на мизерниците сега...От глад ще умрат!

Сега щели да им опрощават половината дългове :D Това са мнооооооого пари. На нас що не ни дават така.

#10 Mandor

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,113 Мнения:

Публикувано 24 October 2011 - 05:42 PM

Щот си имаме Боко. Който няма проблеми с дефицита.
Публикувано изображение

#11 Tuning.bg

примерен шофьор

• Administrator
  • 346 Мнения:

Публикувано 02 November 2011 - 09:51 AM

За какво е тази глоба от 8000 евро? За претоварване на камиона ли?
Трябвало е веднага да се свържете с организаторите на състезанието и да искате помощ от тях.

Съжалявам наистина, че за такава глупост сега ще страдате финансово. Като се е преобърнала каруцата...квото и да коментираме няма смисъл. Трябват пари. Дали ще ги намерите от хората по форумите - силно се съмнявам, но дано не съм прав.

Иначе поуката за всички е: Информирайте се преди да пътувате в чужбина, щото глобите са ужасяващи там за неща, които на нас ни изглеждат глупави и несъществени. Не правете допускания от опита си и законите в България.

Успех!

#12 Oz

нов шофьор

• Потребител
  • 19 Мнения:

Публикувано 07 January 2012 - 08:42 PM

леле това са луди пари :lol2:

#13 Frosty`

Лямца

• Потребител
  • 1,498 Мнения:

Публикувано 13 February 2012 - 11:16 PM

Гадни,гадни,гадни долни гърци....Мързели неземни...Нищо то ще им се върне на мизерниците сега...От глад ще умрат!

Сега щели да им опрощават половината дългове :shock: Това са мнооооооого пари. На нас що не ни дават така.

На нас не само, че не ни дават така:

https://bg.wikipedia...

#14 MaxBass

Off Road

• Потребител
  • 5,151 Мнения:

Публикувано 18 February 2012 - 06:05 PM

Какво стана с този случай никой нищо не казва?
Публикувано изображение
Писна ми да гледам как всеки втори се оплаква!!!Докато ние не се променим няма да стане!!!
Докато децата ви не учат и излизат масово от училище тотално тъпи няма как да стане!!!
Който му е криво правителството почти със сигурност нищо не му е криво освен собственото невежество и нежелание!!!

#15 SpeedGabrovo

професионален шофьор

• Потребител
  • 913 Мнения:

Публикувано 20 February 2012 - 03:26 PM

Все още се събират пари,до колкото знам трябва да е събрана половината сума,че и отгоре. :)

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.