IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Въпрос относно ВЕКТРА Б !

• Не можете да пишете в тази тема
16 отговора на тази тема

#1 Mraka

нов шофьор

• Потребител
  • 17 Мнения:

Публикувано 19 November 2011 - 10:12 AM

Здравейте,приятели искам да попитам няколко въпроса,моля да ме извините ако сам объркал раздела и темата да бъде преместена.
Първият ми въпрос е :

Какво е вашето мнение относно Вектра Б ? Като ходова част ?

Другото което е харесал сам вектра с двигател 1.6 //75 к.с. т.е стария двигател на Опелите просто не мога да се обеди да си взема ЕКОТЕК МАСЛОЯД!
или пък дизел .. какво смятате с този двигател и купето какво ще е съотношението между вървежа на колата ?
Мисля,че ще е слаб двигателя на това купе какво смятате? ако някой има информация за тежестта на купето на вектрата да сподели.
Поздрави на всички!

#2 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 19 November 2011 - 12:46 PM

Преместих ти темата в правилния раздел!

Относно двигателя - тежичко му идва купето,както и сам се досещаш.В тоя ред на мисли,ако ще избираш Вектра с такъв мотор спортните амбиции ги забрави.
От добрата страна - вземаш кола с евтини данък и гражданска отг.,а и обслужването ще ти струва 20лв за ремък + 45лв за ролка (можеш да елиминираш и ролката... та обслужването да ти излиза 20лв :lol: ,но това е друга тема).
Всеки ремонт е нереално евтин, двигателя работи безпроблемно с обикновена газова и ако не я натискаш харчи малко.

Ако държиш колата ти да има наченки на динамика обаче,може би 1.8 16в е правилния двигател за теб! Някои биха ти препоръчали 115к.с.,други 125к.с. ...така,че се води по състоянието на автомобила ако дилемата ти е м/у тези два мотора.

Дизеловите мотори - по-добре недей :bow: Безапелационно бензиновите двигатели на Опел са за предпочитане :bow:

Това е в общи линии, теглото на автомобила не знам защо те вълнува,но ако е важно за теб,теглото на Опел Вектра Б е в рамките на 1200кг и 1320кг,като 1.6 моно 75к.с. е най-лекия вариант измежду всички и тежи 1200кг (ако не се лъжа беше 1198 или 1199... та като закръглиш ~ 1200кг).

И не на последно място,когато търсиш автомобил,гледай най-вече купето да е запазено! Двигател се прави лесно и евтино - да се прави купето е като бездънна яма за пари!

Надявам се да съм ти помогнал :lol:
<p>Публикувано изображение</p>

#3 Mraka

нов шофьор

• Потребител
  • 17 Мнения:

Публикувано 19 November 2011 - 01:05 PM

Благодаря за информацията! Разбрах че 1.6 не става за вектра б.. така,че щте търся по голям мотор :lol: Поздрави колега и още един път мерси за информацията :lol:

#4 q3dm17

нов шофьор

• Потребител
  • 13 Мнения:

Публикувано 20 November 2011 - 07:02 PM

Защо пък не дизел 2.0 16в ДТИ 100к.с ?? Мотора е на верига и е по здрав от бензиновите... естествено ако е читав екземпляр. :lol:

#5 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 20 November 2011 - 10:48 PM

С какво е по-здрав? С умиращите турбини или издъхващите нафтови помпи ... вярно,че си е до екземпляр,но като цяло бензиновите двигатели са по-надеждни ( а и ремонтите им са доста по-евтини сравнени с бензина...само ремонта на нафтовата помпа на ДТИ-то е колкото един цчл двигател ХЕВ...).

#6 q3dm17

нов шофьор

• Потребител
  • 13 Мнения:

Публикувано 20 November 2011 - 10:55 PM

Кви са тия цени къде ги изкара? ремонта на помпата колкото двигател... На помпата в ел.блока гърми един транзистор на цена 3лв. + смяната му 100лева!! Други кви проблеми има тая помпа??? "Издъхващитите помпи" много силно казано колега.

#7 MNmotorsport

нов шофьор

• Потребител
  • 47 Мнения:

Публикувано 21 November 2011 - 08:58 AM

Като собственик на Вектра Б 1.8 16v 115 hp (Х18ХЕ) от 3 години,смея да твърдя,че е доста добра кола :lol: Аз лично по ходовата част съм сменил четири амортисьора(нищо им нямаше но реших да ги заменя с нови),скърцащите втулки на задния мост(понеже като се скъсат и почват да скърцат) и двата лагера на главините отпред :bow: Ремонтите са евтини,а части има евтини и не качествени също така има и малко по скъпи ,но качествени :bow: Не знам кой ви е набил на всички в главите ,че ЕКОТЕКА гори масло :lol: Това се отнася единствено за мотора който е 1,6 16v 101hp (X16XE).Съветвам те да стоиш на страни от него :wink: Аз също карам Вектра Б с упоменатия горе двигател 1.8 и на 10 000км маслото което ми гори е от порядъка на 400-600 мл. Следователно това е в нормата и то зависи с какво масло караш :wink: Ремонтите са евтини сравнение с другите марки . Също така разходите по колата ще ти зависят от това в какво състояние ще я вземеш :!: Хубаво е да разгледаш малко повече,но да знаеш че колата ще е в добро състояние :)
OPEL Motorsport
Публикувано изображение

#8 privaileg

млад шофьор

• Потребител
  • 52 Мнения:

Публикувано 22 November 2011 - 11:31 PM

колега аз 3г и малко имах вектра б 99г X16XEL 101ps с новия мотор (претърпях катастрофа) и вече я нямам,и съм изключително доволен от него, горенето на масло беше в рамките 300-400гр/10000км ,което мисля че е нормално (като се има на предвид че не я жалех все и бях настъпал педала) с нея изминах около 55000км,карах го с масло 10W40 Fucks незнам може и да съм уцелил на кола но имам и две аверчета който карат същото изпълнение кола като моята .и те нямат проблеми

#9 MNmotorsport

нов шофьор

• Потребител
  • 47 Мнения:

Публикувано 23 November 2011 - 09:53 AM

Хора правете разлика между Х16ХЕ (маслояд) и X16XEL(който фактически е новият мотор и проблемът е отстранен)
OPEL Motorsport
Публикувано изображение

#10 spasito

млад шофьор

• Потребител
  • 78 Мнения:

Публикувано 23 November 2011 - 10:14 AM

Не Z16XE е по новият мотор а точно X16XEL е маслояда
Публикувано изображение

#11 MNmotorsport

нов шофьор

• Потребител
  • 47 Мнения:

Публикувано 23 November 2011 - 04:14 PM

Да прав си :lol: извинявам се ако съм подвел някого ! Та както и да е де,важното е ,че не всички ЕКОТЕЦИ ядът маслото :D
OPEL Motorsport
Публикувано изображение

#12 privaileg

млад шофьор

• Потребител
  • 52 Мнения:

Публикувано 23 November 2011 - 04:48 PM

Х16ХЕL колата е 99г
Публикувано изображение

много добре си направете разликата :D

#13 MNmotorsport

нов шофьор

• Потребител
  • 47 Мнения:

Публикувано 25 November 2011 - 10:46 AM

Ето и подробно обяснение защо прочутият 1,6 екотек гори масло :

Загубата на смазочна течност обаче може да коства много повече при най-малкия 1.6-литров мотор Ecotec. Някои екземпляри изразходват огромно количество - до 1 литър на 1 000 км. Виновни са дефектните направляващи втулки на клапаните, чийто диаметър не съответства на стандарта и не уплътняват добре. Проблемът може да се отстрани единствено със скъпоструваща замяна на цилиндровата глава, защото самите втулки не се продават като резервни части. Повечето такива коли са отремонтирани в рамките на гаранционния срок, но ако при форсиране двигателят изпуска сивкаво-син дим или по свещите има кадифен маслен нагар, по-добре е да се откажете от покупката.
OPEL Motorsport
Публикувано изображение

#14 mafiota^^^

ПОР

• Потребител
  • 459 Мнения:

Публикувано 09 January 2013 - 06:36 PM

И аз като собственик на x16xel да кажа, че след смяна на водачи и клапани колата гори 1л масло на 15 000км , карам с 5w30.

#15 seimo

професионален шофьор

• Потребител
  • 864 Мнения:

Публикувано 09 January 2013 - 07:09 PM

Нека изкажа и аз моето мнение като бивш собственик на такава вектра с двигател X20XEV. Първо нито частите са евтини нито ремонтите нито пък са толкова здрави. Едно облсужване е от порядъка на 4-500лв и тва на кола за 2000лв. Да не говорим че един основен ремонт минава 2бона с майсторлъка. Окачване сравнително здраво ,но винаги има нещо да тропа и да те дразни. Електроника доста зле един куп датчици за какво ли не които се развалят постоянно и винаги има нещо за смяна. Разход около 10 извънградско. Преди тази вектра карах астра ф и съм уникално доволен от колата особенно като здравина няма равна ,но май евтината подръжка на опел отдавна остана в историята с моделите от тези години.

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.