IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Изплащане на щети от гражданската!?

• Не можете да пишете в тази тема
10 отговора на тази тема

#1 shlosera

опитен шофьор

• Потребител
  • 106 Мнения:

Публикувано 03 January 2012 - 02:19 PM

Здравейте колеги!
Преди малко като излязох и отидох да запаля колата видях че през нощта колата ми беше ударена отпред леко (номера е крив бронята е леко пукната, маската е пукната и предния капак ми е крив) та мисълта ми е ако извикам КАТ и опишат щетите гражданската ще изплати ли някаква сума или да не очаквам такова нещо и да не се занимавам с КАТ и тн. Нямам каско.

#2 haus_1984

нов шофьор

• Потребител
  • 31 Мнения:

Публикувано 03 January 2012 - 02:44 PM

не се занимаваи кои ще е виновният нищо неможеш да направиш в тозо случаи

#3 BladeMaster

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,275 Мнения:

Публикувано 03 January 2012 - 02:49 PM

Не знам как е, можеш да попиташ. Но по принцип логиката на гражданската е да ти платят от фирмата на този който те е ударил, а ти като не знаеш кой те е ударил няма как да ти платят. Освен ако викнеш някой приятел да каже че те е ударил обаче ще му напишат акт и като го глобят и му земат точки пак не се изплаща дори да ми се издължиш после.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Car : Opel Tigra 1.4 16V
Player : Pioneer DEH-2900MP
Front line : Lanzar OPTI6C
Back line : ***********
Subwoofer : 2xPioneer 3004SPL 1000w RMS peak 3000w
Amplifier : ***********
Box : ***************
Само за Стънт манияци http://www.stuntbulgaria.com/forum

#4 BadAngel

професионален шофьор

• Модератор
  • 4,986 Мнения:

Публикувано 03 January 2012 - 04:09 PM

при неизвестен извършител няма да ти платят нищо

просто няма виновен, а гражданската изплаща при доказана вина

можеш да помолиш някой приятел да те подпре и да викнете кат или да си напишете двустранен протокол

#5 Celeron

примерен шофьор

• Потребител
  • 425 Мнения:

Публикувано 03 January 2012 - 04:54 PM

Ако викате кат ще има акт за виновния. По добрия начин е да пишете двустранен протокол и да отидете при неговия застраховател. Обаче в никакъв случай не показвайте че се познавате, защото ако се усъмнят ще искат и двете коли да ги видят и ще ги сложат една спрямо друга ще видят, че има разминаване и даже могат да заведат дело за фалшифициране на документи.

#6 van4ote

опитен шофьор

• Потребител
  • 111 Мнения:

Публикувано 03 January 2012 - 05:18 PM

Колега г.о. покрива щети които са причинени от застрахования автомобил,а не на него.

А някой знае ли как се процедира в следният случай:водач на л.а. ме блъска отзад в края бронята (лизва ме) и избягва,но аз го настигам по надолу в уличките и викам кат ,но той вече е духнал само автомобила е налице.кат ми дава протокол в който не е описана неговата г.о.защото не е известно дали има и ако има в коя компания е сключена,но имената на собственика са налице и са описани в протокола аз към кой трябва да се обърна да ми изплатят щетите при положение ,че нямам каско?
автосервиз ванчоте-качество на разумна цена.
тел.0887 854 356 vivacom

#7 BadAngel

професионален шофьор

• Модератор
  • 4,986 Мнения:

Публикувано 03 January 2012 - 08:28 PM

ванчо, за гаранционен фонд си ти, те се разправят с тия случки

иначе колегата с ожулената броня - викаш приятел, пишете двустранен протокол, че той те е ударил теб и е виновен

и отиваш при застрахователя, който ти му е направил на него ГО-то да ти огледа колата.. това е

#8 exotique

професионален шофьор

• Модератор
  • 1,984 Мнения:

Публикувано 04 January 2012 - 09:14 AM

Щом е избягал-викаш кат-пишат протокол ,че неизвестен извършител те е ударил-и ти плащат от ГФ.Има голяма вероятност да е регистрирано птп-то в кат през ноща-ако е са го хванали и ли е извършил и други птп-та .Ако викнеш приятел да инценирате удар-ще му се качи застрахователната сума при сключване на застраховка от догодина-ти си знаеш :ok:
маx beer drinking теам
Публикувано изображение

#9 van4ote

опитен шофьор

• Потребител
  • 111 Мнения:

Публикувано 04 January 2012 - 09:35 PM

[quote name="BadAngel"]ванчо, за гаранционен фонд си ти, те се разправят с тия случки

знаеш ли къде трябва да отида да се направи оглед на щетите? адрес в сф ако може
автосервиз ванчоте-качество на разумна цена.
тел.0887 854 356 vivacom

#10 BadAngel

професионален шофьор

• Модератор
  • 4,986 Мнения:

Публикувано 04 January 2012 - 09:37 PM

http://guaranteefund.org/bg/

#11 cRaZy_

професионален шофьор

• Модератор
  • 2,555 Мнения:

Публикувано 05 January 2012 - 06:56 AM

Преди години мен един ме беше ударил, докато колата е паркирана. Нямаше ГО, дойдоха КАТ съставиха му акт за каквото си беше виновен, написаха протокол за ПТП, с който отидох в компанията, в която АЗ имах сключена ГО и те заведоха документите за щетата към ГФ.

Голфо се ражда в Германия и Умира в Перник

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.