IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Alfa Romeo 156 или Citroen Saxo

• Не можете да пишете в тази тема
48 отговора на тази тема

#16 dakine

млад шофьор

• Потребител
  • 83 Мнения:

Публикувано 01 February 2012 - 10:04 PM

И какво предлагат толкова легендарните легени за собствениците си с дебели джобове.
Милиони електрически проблеми,слаби кутии,алуминиев заден мост и др.такива много фенски решения.
Аз съм виждал Алфа със сцепен блок. :lol: :?:

За какво говорим вообще

#17 Chefo77

Пепсияндурник

• Потребител
  • 2,120 Мнения:

Публикувано 01 February 2012 - 10:34 PM

Защо, какво предлагат Ауди А4 за скъпоценната си революционна предница? Нищо.
Алуминиев заден мост ли? Това на коя Алфа, че 156 си е с носачи ...
Защо си мислиш, че само Алфа могат да сцепят блок? Виждал съм "заварен" разпределителен вал, но при продължително каране с над 220 км/ч, и?
Не си прав. Всяка кола има дефекти. Какво сега - да нищим защо собствениците на италианки толкова си ги харесват ли? И на мис Свят ще намерим кусури - виж, сигурно не може да готви :lol:
Ровърче с турбинка ... и Фиатче с турбинка

#18 dakine

млад шофьор

• Потребител
  • 83 Мнения:

Публикувано 01 February 2012 - 10:41 PM

Ами да ти кажа карам вече 30 к кил. революционната предница и не е мръднала.Това че 18+ годишните скачат във всяка дупка и после реват по сервизите,мен не ме вълнува.А и няма техническа приказка с която да ми докажеш че един носещ елемент е по-сигурен от четири пък били те и алуминиеви.

И точно на 156 носачите му са хванати за купето с алуминиев мост.Не казвам че е кофти,просто дупки и бордюри изменят геометрията на колата.

#19 Chefo77

Пепсияндурник

• Потребител
  • 2,120 Мнения:

Публикувано 01 February 2012 - 11:03 PM

Ти пък не можеш да ме убедиш, че 4 конструктивни елемента (които са толкова издържливи, че ги смениха след първото поколение на тази кола) са по-издържливи от 1 или 2-та елемента в стотици модели автомобили допреди 90-те години, които се оказват в пъти по-здрави.
Спорът мисля, че е излишен - вадим неща от контекста. След като TUV започват да реват след 70 000 км по немските пътища, има нещо там. За дупките си прав - и от 10 см стомана да са, като не си пазят колите, ще сменят. Ама то понякога няма как да избягаш :lol:
Брат ми за 40 000 км е сменил един преден носач и комплект задни тампони - Алфа 156 2.4 дизел. Което не я прави най-феноменално здравата кола, разбира се. Непредставителна извадка.
Ровърче с турбинка ... и Фиатче с турбинка

#20 dakine

млад шофьор

• Потребител
  • 83 Мнения:

Публикувано 01 February 2012 - 11:13 PM

Смениха само материала.Ауди с един носач няма в новия век.

И прав си ДА,спора в безмислен :lol:

#21 S55 AMG

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,175 Мнения:

Публикувано 02 February 2012 - 07:11 AM

Алфата естествено! :lol:

<p>

Уотс ап , мен , ар ду ю фаст мадафака ? :shock: :?: Уонт ю кам то Божурище Ейриа ту рейс уит БГ мадафака-бързаците ?

<br />

Браво фен препоръчвам ти херца брат ми с една 15ка правеше чудеса

<br /> Its not that the BMW driver sucked, its just the AMG is powered by satan in mechanical form<br /> Forum Racers- They have e faster car than you, ALWAYS</p>

#22 DeadLy

млад шофьор

• Потребител
  • 84 Мнения:

Публикувано 02 February 2012 - 10:59 AM

http://axm-auto.com/... ... &subcat=52 вижте цените за 1.8 за съединителите. Недейте да говорите наизуст. Това са клиентски цени без никакви отстъпки и т.н. Не си мисли, че а4ката е нещо повече от 156цата, защото не е така. Не си карал такава кола затова си нямаш представа, докато аз имам.

#23 carpaint

опитен шофьор

• Потребител
  • 103 Мнения:

Публикувано 02 February 2012 - 03:18 PM

http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=49&modif=203&cat=25&subcat=52 вижте цените за 1.8 за съединителите. Недейте да говорите наизуст. Това са клиентски цени без никакви отстъпки и т.н. Не си мисли, че а4ката е нещо повече от 156цата, защото не е така. Не си карал такава кола затова си нямаш представа, докато аз имам.

точно щех да кажа че некой не си е пил апчетата с тия цени дето ги обяви момчето от по горе :lol:
Бояджийски и тенекиджийски услуги за всеки.

#24 Garchev

млад шофьор

• Потребител
  • 68 Мнения:

Публикувано 02 February 2012 - 03:53 PM

Не можах само да разбера, как изобщо някой вписа Алфа в списъка с автомобили ?!
И преди да наскачат алфистите, само да отбележим, че при ежедневния автомобил най-важното нещо не е ДИЗАЙНА :?:
Историите за строшени алфи все пак имат някаква причина да са толкова разпространени :lol:

#25 DeadLy

млад шофьор

• Потребител
  • 84 Мнения:

Публикувано 02 February 2012 - 04:06 PM

Кажи ми марка, модел кола, която не се чупи и досега няма с блокирал, счупен и т.н се двигател ? Веднага ще си я купя и няма да карам повече "строшени алфи". Недей говори така за марка с над 100г традиции. Почти съм сигурен, че ако имаш кола тя е от групата на вагините... Само те са като коне с капаци.

#26 Garchev

млад шофьор

• Потребител
  • 68 Мнения:

Публикувано 02 February 2012 - 04:19 PM

Е такова животно нЕма!! Между другото 2.4 JTD е от малкото хубави алфа двигатели. Единствения косур, който има е, че разхода му е по-висок. Карал съм 156 с такъв двигател и определено мога да кажа, че в сравнение с останалите twinspark и т.н. бензинови двигатели си е доста по-сполучлив :lol:

#27 DeadLy

млад шофьор

• Потребител
  • 84 Мнения:

Публикувано 02 February 2012 - 04:32 PM

Разхода ми на 166ца градско Варна 9-10 , извънградско с 130-5.5-6.5л/100км със 190 8.2л/100км. За мен това е супер разход за кола тежаща 1700кг с мене. Във всяко стадо има и мършава овца, ама това не значи, че всичките са такива. При втора употреба кола всичко е късмет и надежда, че предния собственик не е бил мърляч. Успех пак на колегата при избора на кола.

#28 Traccer

нов шофьор

• Потребител
  • 23 Мнения:

Публикувано 02 February 2012 - 04:34 PM

Лично мнение от опит 156 супер недозавиване,маневри с нея в градски услоя ужас,изпитано и доказано от мен.Без заяждане мое мнение.

#29 dakine

млад шофьор

• Потребител
  • 83 Мнения:

Публикувано 02 February 2012 - 04:45 PM

Я кажете тук една хубава приказка за Селето,или за перфектните ви ел.инсталации.
Защото само Алфа прави мотори дето се чупят от даване на газ.
Или за прекрасните боксери,дето няма един останал по улиците да се защити.

И вземете покарайте малко ВАГ-инални коли да ви дойде просветление

#30 DeadLy

млад шофьор

• Потребител
  • 84 Мнения:

Публикувано 02 February 2012 - 05:08 PM

На 156 наистина радиуса й на завиване е много голям, но пък това е по-добре при извънградското шофиране. Аз проблеми с ел инсталацията не съм имал, а я имам от 2г. Познавам също доста хора, които също нямат ел. проблеми. Също така, приятел имам и пасат б5, от който останах крайно разочарован като автомобил(не че на моя му има нещо)... Никаква стабилност в завоите, клати се като лодка, може да те хване морска болест. Правил съм сравнения със други пасати дори единия с 4 чисто нови амортисьора положението е абсолютно същото. Единственото, което е по-хубаво от алфата ми е - возията- минава по-леко през дупките и нищо повече. Какво ще кажеш за шестака 2.5тди на ауди и фв, а за тяхните автомати ? Преди да взема моя пасат се разрових точно за такъв даже тема пусках във фв форума, е хората ме отказаха. Ама не съм почнал да плюя марката или мотора и т.н. Ти имал ли си алфа ?

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.