IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Opel Tigra

• Не можете да пишете в тази тема
7 отговора на тази тема

#1 lolitaaa0000

нов шофьор

• Потребител
  • 10 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 02:51 PM

Моля ви се някой да ми отговори на въпроса .. Имам опел тигра 1.6 възможно ли е тази лампа http://www.google.bg... ... 29,r:1,s:0 която ми свети на таблото да свети заради развален термостат защото не духа топло а и от там затова стрелката ми на температурата е под половината на нормалното защото неможе да загрее двигателя...
Ще ви бъда много благодарна ако някой ми каже къде реално е проблема ..
Най - важното правило е да няма правила !

#2 Sam1

млад шофьор

• Потребител
  • 64 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 03:05 PM

Kaрай спокойно.На всички опели им свети тази лампа

#3 lolitaaa0000

нов шофьор

• Потребител
  • 10 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 03:15 PM

Колата я имам от 2 седмици и не бях забелязала да свети тази лампа .. сигурен ли не иска ли някаква диягностика незнам.. А покраи тези студове температурата на двигателя според мен не е нормално да е толкова ниска дори след като колата е карана един час и се предполага че трябва да е загряла а стрелката сочи по малко от половината възможно ли е това да е от термостатата защото купето неможе да се затопли кво остава двигателя....

#4 zlodea

Карам си турбината на 0.6 бара

• Потребител
  • 1,292 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 03:24 PM

Много работи ще забележиш колега,карай колата може да смениш дачика на температурата,който струва 10-тина лева и си обезваздуши системата нама как колата да работи и да не загрява такъв филм няма.Просто не ти показва вярно
OPC power

#5 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 03:45 PM

Стрелката е нормално да стига до средата на скалата (ако отиде в червеното имаш проблееем :D ).Имай в предвид,че повечето термостати отварят в диапазона от 87 до 92-95 градуса по Целзий.Като си добавиш и грешката в показанията на стрелката(не винаги,но се среща да дават грешка) от около 5-10градуса,би трябвало да ти стига до около 90 и да връща обратно.

А това дето ти свети е "чек енджън" лампата - колата е натрупала някаква грешка,трябва да отидеш на диагностика да ти я закачат и ще ти кажат каква е грешката.
Ако имаш газова уредба е нормално да свети :lol:
<p>Публикувано изображение</p>

#6 Sam1

млад шофьор

• Потребител
  • 64 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 03:48 PM

Ако имаш газова уредба е нормално да свети :lol:

Съответно и катализатора ако е махан,

#7 петко К

нов шофьор

• Потребител
  • 12 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 06:17 PM

Kaрай спокойно.На всички опели им свети тази лампа

На моят що не свети? :lol:
Както казаха по-горе, има някакви грешки, закарай я на диагностика, то ще си покаже какво е. Може да се разминеш само с изчистване на грешките.

#8 lolitaaa0000

нов шофьор

• Потребител
  • 10 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 09:00 PM

дали . .

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.