IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

VW Polo 6N2

• Не можете да пишете в тази тема
78 отговора на тази тема

#1 gellezzz

опитен шофьор

• Потребител
  • 172 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 03:03 PM

Здравейте на всички!
Дойде времето и аз да започна моят проект. Ще се радвам да коментирате и казвате своите забележки :)
Това са нещата с които разполагам за сега:

Кабели DEITZ 20 квадрата и чинчове DEITZ.
Head Unit: Kenwood KDC-6051U - http://aval-bg.com/c...nwood-kdc-6051u
Sub: Ground Zero GZUW 10 SQ - http://caraudio-bg.c...-Zero-GZUW-10SQ
Amp: DLS A5 - http://aval-bg.com/c...ilvateli/dls-a5
Midbass Front Line : Hertz EV 165L - http://aval-bg.com/c...i/hertz-ev-165l
Twitters Front Line : DLS Nobelium 1 - http://130.com.ua/en...ate-nobelium-1/
Rear Line: Pioneer TS-A1703i http://www.online-bg...roducts_id=7369

За сега багажникът и вратата на багажника са изолирани със Битуселв и вата. Същата процедура съм направил и за задните врати. Предните все още не съм ги изолирал защото мисля да сменям предната линия и тогава ще се заема с тази задача.
Прекараните кабели са 10 квадрата които ще заменя със 20 квадрата.

Снимки имам само на багажника:

Този пост е редактиран от gellezzz: 29 December 2012 - 09:59 PM

#2 gellezzz

опитен шофьор

• Потребител
  • 172 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 03:07 PM

От вчера и днес се захванахме с нивелацията на задният багажник :D
Усилвателят ще бъде напълно закрит, като ще има и два вентилатора за вентилация, все пак усилвателя позволява такова охлаждане :lol:
Ето какво сътворихме:

#3 gellezzz

опитен шофьор

• Потребител
  • 172 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 03:09 PM

И как ще стои в багажника:

#4 gellezzz

опитен шофьор

• Потребител
  • 172 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 03:10 PM

И с усилвателя:

#5 mclsdreal

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,867 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 03:24 PM

kwi pari ti izleze Битуселв и вата? Sry pisha ot tela :lol:
Какво прави Лотар Матеус когато България се класира на евро 2012?...Гаси Плейстейшъна и си ляга...

#6 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,683 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 03:43 PM

Eеее най-накрая няма да съм единствения във форума с Hertz ES200 :D. Kолега, предната линия мисля че наистина си е за смяна. Нищо не си казал относно изработката на кутията на съба, и кое как ще бъде свързано към ампа ? :lol:
Измервам реални T/S параметри на говорители с Dayton AudioDATS V2 !

#7 Kensound

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,705 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 07:59 PM

Като за първи проект е добре.Само за амп-а си мисля,че си дал грешни пари.Има мноого по добри решения.Но ще го разбереш с времето и с броя на проектите.Сам ли си прави проекта,или някой те посъветва?

Не си ли помисли за миг,че може да го е взел втора ръка на изгодна цена?

Успех с проекта колега :lol:
<p>Head unit:Pioneer Deh-80prs(active),Front line 3-way:DLS R6,Ground Zero GZP60SQ,HI-VI Research T28,Amplifier:Helix DB2,Helix DB5</p>

#8 pesho48

примерен шофьор

• Потребител
  • 354 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 08:12 PM

Аз бих казал че усилвателят му е най хубавият му компонент в системата до момента,малко ми се виждат тънки кабелите ама пак стават ... успех с проекта колега :lol:

#9 gellezzz

опитен шофьор

• Потребител
  • 172 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 09:25 PM

Този говорител го имам от доста време но не е свирел много. И най вероятно и него ще сменя след като спестя някой лев. Суб-а и говорителите в предните врати гаранция, че ще ги сменя но това ще стане с времето. Заложил съм предимно на компонентите които след това да не ги бутам и искам да са на ниво. Не мисля, че трябва да дам 200 лева за усилвател и толкова за говорители и още толкова за суб. Като след време ще искам да сменя всичките си компоненти с нещо по-добро.

Битуселфа за задните врати и багажника ми излезе към 50 лева и даже ми остана малко още. А ватата която съм ползвал да запълня кухините във вратата на багажника не съм я копувал. Ватата е от тази дето слагат на якетата от вътре, бяла е на звят и дебела 5-6 см.

Кутията на суба не съм я правил още защото искам първо да приключа с нивелацията на багажника и след това да видя колко място да отделя за кутия.

#10 gellezzz

опитен шофьор

• Потребител
  • 172 Мнения:

Публикувано 04 February 2012 - 09:46 PM

Донякъде си прав.Почти съм сигурен че ще разпродадеш всичко и ще започнеш отначало или ще се откажеш.

Именно няма каква да му продавам на този DLS защото знам, че по хубав няма да намеря или ако намеря парите му ще са определено цифра много над този. А вероятността да се откажа за нея немога да си помисля в момента :lol:

Кажете ми моляви дали е добре да сложа двата вентилатора от горе на капака да стоят над усилвателя? И имали смисъл от тях изобщо?

#11 andro

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,271 Мнения:

Публикувано 05 February 2012 - 06:41 AM

Усилвателят е страхотен и независимо дали е купуван нов или употребяван си струва парите.
Осигури му хубави кабели за захранване и сигнални такива, от голямо значение са.
20 кв.мм са минимума кабели за този усилвател и то ако са истински 20 кв.мм.
Хубаво сте решили да има вентилатори. Все пак е клас АБ, през лятото ще иска да "диша".
По-нататък вземи хубава предна линия,която ще захранваш от усилвателя и махни задната линия.
Успех с проекта!

#12 gellezzz

опитен шофьор

• Потребител
  • 172 Мнения:

Публикувано 05 February 2012 - 07:42 AM

Задната линия ще я оставя през cd-то само. 20 квадрата мисля че ще стигнат все пак колата е поло и на дали повече от 4 метра ще са ми нужни.

Остана в понеделник да поръчам плат да тапицирам багажника и съм готов с него :lol:

#13 bau

нов шофьор

• Потребител
  • 47 Мнения:

Публикувано 05 February 2012 - 08:01 AM

...

Този пост е редактиран от bau: 18 March 2017 - 08:28 PM

#14 gellezzz

опитен шофьор

• Потребител
  • 172 Мнения:

Публикувано 05 February 2012 - 02:43 PM

Та като стана дума за кондензатор - как мислите имам ли нужда от такъв и колко голям да е той?

#15 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,683 Мнения:

Публикувано 05 February 2012 - 04:14 PM

Колко ти е акумулатора и колко ток ти дава алтернатора ? Аз например съм с 74 ампер-часа акумулатор и алтернатора ми е май nominal 80 или 90 ампера, затова не намирам смисъл да давам 50+лв за кондензатор, а консумацията ми хич не е малка - два ампа, единият моноблок, зимата включвам - халогени, подгрявания и често карам на къси разстояния, засега съм нямал проблеми.
Измервам реални T/S параметри на говорители с Dayton AudioDATS V2 !

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.