IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Опел Астра 1.9 цдти Караван 2005

• Не можете да пишете в тази тема
5 отговора на тази тема

#1 vasero86

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 09 February 2012 - 09:56 AM

Здравейте колеги ! Аз ссъм нов в този форум и моля за вашите мнения относно този автомобил.Интересува ме по конкретно двигателя на колата както и имали така постоянни проблеми сварзани с нея .Обслужването не на последно място цена на филтри масла ремаци и т.н.. Разход на гориво предимно на дълги разстояния.Благодаря предварително !!

#2 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 18 February 2012 - 11:10 AM

Колега,не мога да ти помогна с много, тъй като аз лично не съм си имал работа с този мотор.Все пак до колкото знам са 3 модификациите,на 1.9,като имат разлики в електрониката и турботата.Едната от тях е много подходяща за чипване и изкарвала доста коне.От сблъсъка ми с няколко собственика - 2 ма са доволни, един недоволен (ама този недоволния, двигателя му е в джип и се оплакваше от динамиката,което е логично...).
Чувал съм и негативни отзиви,и аз ги определям като "капризни" откъм поддръжка.Което е нормално като се има в предвид производителя им,а именно италианската марка VM - същата марка създала 3.1 дизела на Рено/Сигнум/европейското Чероки, 2.5дизела на европейското Чероки/Войаджер и други модели за които се иска следене и пазене на колата.Винаги съм казвал,че лоши двигатели няма,има само лоши собственици,та предполагам една такава покупка ще предполага да си малко по-внимателен към нуждите на автомобила.Като цени на ремонти и части - нормални като за дизелов двигател от това поколение (т.е. не са особено евтини).Ако искаш евтина поддръжка аз бих те посъветвал да се насочиш към някой от бензиновите двигатели.
<p>Публикувано изображение</p>

#3 vasero86

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 20 February 2012 - 10:54 AM

Много благодаря за отговора колега аз вече така съм се спрял на конкретна кола 1.9 цдти 150 кс. караван .А и искам да добавя че колата няма да я карам всеки ден смисъл само за по дълги преходи.Цената която мога да платя е до 12 хил .лв.Още веднъж благодаря !

#4 vasero86

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 20 February 2012 - 10:56 AM

Много благодаря за отговора колега аз вече така съм се спрял на конкретна кола 1.9 цдти 150 кс. караван .А и искам да добавя че колата няма да я карам всеки ден смисъл само за по дълги преходи.Цената която мога да платя е до 12 хил .лв.Още веднъж благодаря !

http://nfs.mobile.bg...4727&f1=details

#5 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 20 February 2012 - 10:45 PM

Колата изглежда добре на снимките! Отиди и я виж,задължително мини през сервиз и освен обичайната проверка за грешки,прегледайте показанието на дюзите.Също проверете ЕГР-а (наглед глупаво и ненужно нещо,което в последствие може да ти навлече главоболия).
<p>Публикувано изображение</p>

#6 vasero86

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 21 February 2012 - 08:00 AM

Леле :) толкова много неща . Ами надявам се в Сливен да има специализиран сервис, но за всеки случай ше взема един тук майстор да я огледа на място .

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.