IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Колко Струва Регистрация На Кола

8 отговора на тази тема

#1 OFFLINE   maxelllll

нов шофьор

• Потребител
  • 32 Мнения:
    Последно посещение: 20.01.2013 - 23:55ч.

Публикувано 19.02.2012 - 19:34ч.

Здравейте колеги,
Ще си взема кола следващата седмица която е без номера (от автокъща) и ме интересува колко ще ми струва да я регистрирам, ваденето на номера, разни екотакси и т.н. Това ще е моята първа кола и за това моля да ми кажете всичко което ще ми е нужно било то и 5лв. Имам си собствен бюджет който е много ограничен защото работя на не кой знае колко голяма заплата отделно уча и помагам на майка ми която в момента е без работа. Парите които имам са около 1950лв, а колата която искам да взема е 1600лв и ще ми стигнат ли тези пари за да не се набутам да я взема и след това да нямам пари да я регистрирам.

Колата е FIAT BRAVO 1.6 бензин 103hp 1999година

П.п. Искам да я взема от друг град при което също не знам дали не трябва там да взимам номера или пък трябва да се вземат временни. Съжалявам за некомпетентността си, но мисля, че вие малко или надявам се много ще ми помогнете да разбера тази бюрокращина.

п.п.2 Мога да се хваля, че разбирам от двигатели, скоростни кутий, съединители и т.н. Работил съм много в един сервиз и знам, че Фиатите са бая проблемни, но бензинките според мен са горе/долу добре.

Този пост е редактиран от maxelllll: 19.02.2012 - 19:47ч.

#2 OFFLINE   LamboRambo

примерен шофьор

• Потребител
  • 317 Мнения:
    Последно посещение: 09.07.2014 - 10:57ч.

Публикувано 19.02.2012 - 22:26ч.

Като няма номера предполагам няма преглед и гражданска, каквито мисля че трябва да има да се регистрира, като няма номера и преглед мисля че прегледа ти го правят в кат, а там са доста по строги до колкото знам, а и не знам колко струва, 150-200 гражданската, 70-80лв е пререгистрацията когато се сменят номерата, не знам дали е същото когато колата няма номера.. Отделно нотариусите мисля че вземат минимум 60лв за прехвърляне на кола, поне последния път когато прехвърлях кола беше толкова... За екотаксите даже не знам какво е положението, а предполагам и данък някакъв трябва да платиш, да си я начислиш в данъчното.. Така че мен ако питаш си потърси кола от твоя град, със платен данък, преглед и гражданска поне за още няколко месеца, с номера, в движение, всичко точно, даваш на човека 1850лв за колата, плащаш на нотариуса, даваш 10-20 кинта за преиздаване на документите и може и да остане някой лев за едно кръгче да повозиш приятелите.. Не си струва да купуваш кола и после да дадеш 1/3 от цената и за документация и други глупости :) Успех с начинанието

#3 OFFLINE   maxelllll

нов шофьор

• Потребител
  • 32 Мнения:

Публикувано 19.02.2012 - 22:35ч.

И с други хора говорих... Май си прав. Екотаксата е 250лв, гражданската 200лв, тъй като е от друг град треябвало транзитни номера 30лв, нотариуса бил около 70 документи и т.н. 50лв, отделно трябва да отида до града (Пловдив, а аз съм от Русе) 50лв и да се върна с нея около 80лв. Излиза ми много над бюджета.

Ако имате някаква информация различна от моята или начин да се мине по ръба на закона пишете моля ви.

#4 OFFLINE   maxelllll

нов шофьор

• Потребител
  • 32 Мнения:

Публикувано 19.02.2012 - 22:43ч.

Имам въпрос: колко често се плаща еко такса? Еднократно ли е?
Въпрос2: Ако е от човек в моят град кола с номера и всичко какво трябва да платя? Прехвърляния нови номера нужни ли са?

#5 OFFLINE   LamboRambo

примерен шофьор

• Потребител
  • 317 Мнения:

Публикувано 19.02.2012 - 22:45ч.

Не се занимавай с глупости вземи си кола от твоя град регистрирана и поне с няколко месеца до прегледа и гражданската.. Не рискувай че и аз така преди години взех една кола от друг град, уж си имаше регистрация, но като отидох в кат се оказа че продавача е бил женен, а каза че не е, докато набавя пълномощно от жена му, като отидох следващия път в кат казаха че колата е запорирана и гризнах дървото.. А бях налял някой и друг лев в колата..

Екотаксата само 1 път се плаща до колкото знам, а ако си вземеш кола от твоя град с номера и гражданска и преглед трябва да платиш само смяна на документите на твое име (12лв мисля че беше, поне по последна информация), и нали колкото ти вземе нотариуса.. И май гражданската трябва да е платена цялата, да не е на вноски, поне така съм чувал..

#6 OFFLINE   maxelllll

нов шофьор

• Потребител
  • 32 Мнения:

Публикувано 19.02.2012 - 22:58ч.

Много ти благодаря за информацията LamboRambo. Наистина ми беше много полезна. Изцяло се промени възгледа ми върху всичко. Дори се чудя какво толкова се кефят хората, че колата им е нов внос като се има напредвид, че трябва да се плати колкото основен ремонт на двигателя... за 600-700лв мога да си сменя целия двигател и да си оправя ходовата част дори.

#7 OFFLINE   LamboRambo

примерен шофьор

• Потребител
  • 317 Мнения:

Публикувано 19.02.2012 - 23:31ч.

Ами колите нов внос сигурно са хубави, но според мен е по добре вместо да дадеш 1600 за кола (от които сигурно 200-300 влизат чисти в джоба на търговеца) и после 500 в джоба на държавата, си вземи една кола за чисти 2 бона, после даваш едни има няма 100 кинта за прехвърляне и смяна на документите и газ.. Да не говорим че след като работиш в сервиз можеш да си купиш ударена доста по скъпа кола и да си я поправиш, тъй като когато е от твоя град отиваш само с документите и ти ги сменят, колата няма нужда да стъпва в кат...

#8 OFFLINE   maxelllll

нов шофьор

• Потребител
  • 32 Мнения:

Публикувано 28.02.2012 - 14:19ч.

В интерес на истината точно така правя. Намерих си кола от Русе и утре съм при нотариуса и до кат за нови талони. Мерси за мненията, колеги. Доста ми помогнахте да се позамисля за това какво правя :)

#9 OFFLINE   exotique

професионален шофьор

• Модератор
  • 1984 Мнения:
    Последно посещение: 19.07.2014 - 00:05ч.

Публикувано 28.02.2012 - 15:13ч.

Явно темата е изчерпана.
маx beer drinking теам
Публикувано изображение

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Здравейте, вие използвате Tuning.bg като гост!
Ако желаете да използвате пълните възможности на форума е нужно да се регистрирате.
РЕГИСТРАЦИЯТА Е БЪРЗА И ЛЕСНА!

Вход

• Вход в Tuning.bg:  
NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.