IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Глоба За Неносене На Контролен Талон

• Не можете да пишете в тази тема
33 отговора на тази тема

#31 Vaako

млад шофьор

• Потребител
  • 74 Мнения:

Публикувано 27 June 2012 - 08:59 AM

Да така е. Има много такива моменти, също неразбираеми и неадекватни и за мен. Съдия, адвокат и началник на РПУ си правят каквото си искат и само се хапят с някакви законови норми, добавки, препратки и т.н.

Това, което научих от ситуацията е, че закона изобщо не е това, което изглежда. Винаги има НЕписани препратки, добавки, анекси, и клаузи, които ако не знаеш, че са там - си пътник. Може ли съдията да те оборва с точка от закона, която самия той знае , че има препратка, която ме оправдава по някаква клауза, но съдията се опитва, ако ти не знаеш за тази препратка в закона или добавка, си загиваш. Нищо , че в същия закон има точка, която си противоречи и т.н.

С 2 думи, съд-а и гражданите са играчите, а закона е картите, който има по-хубави печели... или който има скрити в ръкава ;) Ти като не можеш да си изиграеш картите, все ще си вътре. Обаче има жокер - адвоката ;) един добър адвокат така може да представи даден закон и клаузите му, че да ти свали всички обвинения с 2 изречения.

Този пост е редактиран от Vaako: 27 June 2012 - 09:10 AM

#32 fac3`t0`fac3

нов шофьор

• Потребител
  • 18 Мнения:

Публикувано 07 February 2013 - 03:51 AM

Колеги и аз да запитам нещо.
Септември 2011 ми написаха акт за винетка..спряха ме от движение..и ми взеха ест. синия талон.НП е излязло сигурно вече не съм си правил труда да ходя.Акта е изтекъл но аз го забравих в Англия с част от документите си.Въпроса ми е ако може да ми каже някой.Какво става като ме спрат?По-добре ли е да кажа че съм си забравил документите или по-добре е да кажа че ми е изтекъл акта?Каква е санкцията? Мерси предварително
П.П - Акта за винетка е 300лв

#33 shlosera

опитен шофьор

• Потребител
  • 104 Мнения:

Публикувано 10 February 2013 - 12:38 PM

Септември 2011 ми написаха акт за винетка..спряха ме от движение..и ми взеха ест. синия талон.НП е излязло сигурно вече не съм си правил труда да ходя.Акта е изтекъл но аз го забравих в Англия с част от документите си.Въпроса ми е ако може да ми каже някой.Какво става като ме спрат?По-добре ли е да кажа че съм си забравил документите или по-добре е да кажа че ми е изтекъл акта?Каква е санкцията? Мерси предварително

Доколкото знам при изтекъл акт, и ако ти е изтекло решението би трябвало да ти вземат книжката докато не си платиш акта не съм много запознат, но съм чувал поне от 3ма полицаи досега. Най-добре им кажи че си си забравил талона и ти пишат фиш на стойност 10лв. Ако си си забравил документите пишат акт който също е на стойност 10 лв.

#34 jorko

Добро момче

• Потребител
  • 13,477 Мнения:

Публикувано 10 February 2013 - 03:22 PM

Доколкото знам при изтекъл акт, и ако ти е изтекло решението би трябвало да ти вземат книжката докато не си платиш акта не съм много запознат, но съм чувал поне от 3ма полицаи досега. Най-добре им кажи че си си забравил талона и ти пишат фиш на стойност 10лв. Ако си си забравил документите пишат акт който също е на стойност 10 лв.

Има разлика между акт и наказателно постановление

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.