Warning: Illegal string offset 'html' in /home/tuning.bg/public_html/forums/cache/skin_cache/cacheid_15/skin_topic.php on line 1278 Глоба За Неносене На Контролен Талон - Тунинг Форум - Страница 2
IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Глоба За Неносене На Контролен Талон

33 отговора на тази тема

#21 OFFLINE   ФЕРАРИСТ

примерен шофьор

• Потребител
  • 492 Мнения:
    Последно посещение: 15.04.2014 - 19:51ч.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24.06.2012 - 11:39ч.

Виж мнениетоstreet_vagabont написа на 22.06.2012 - 21:19ч. :

Каква ще е глобата, ако когато те спрат , караш с отнета книжка за каране на мотор без книжка, документи, номер и каска. Акта е 300лв и 2 месеца без книжка, но през това време се кара и те глобят за неносене на документите .
Какво наказение ще е ?
Глобата не е особенно притеснителна в случая......
Тва по долу е притеснителното........

Чл. 343в. (Нов - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) (1) Който управлява моторно превозно средство в срока на изтърпяване на наказанието лишаване от право да управлява моторно превозно средство, след като е наказан за същото деяние по административен ред, се наказва с лишаване от свобода до две години.
(2) Същото наказание се налага и на този, който в едногодишен срок от наказването му по административен ред за управление на моторно превозно средство без съответно свидетелство за управление извърши такова деяние.
<p>http://www.Polyurethan.Me - ПОЛИУРЕТАНОВИ ТАМПОНИ<br /> Публикувано изображение</p>

#22 OFFLINE   jorko

Добро момче

• Потребител
  • 13424 Мнения:
    Последно посещение: Вчера, 21:08ч.

Публикувано 24.06.2012 - 12:25ч.

Виж мнениетоФЕРАРИСТ написа на 24.06.2012 - 11:39ч. :

Виж мнениетоstreet_vagabont написа на 22.06.2012 - 21:19ч. :

Каква ще е глобата, ако когато те спрат , караш с отнета книжка за каране на мотор без книжка, документи, номер и каска. Акта е 300лв и 2 месеца без книжка, но през това време се кара и те глобят за неносене на документите .
Какво наказение ще е ?
Глобата не е особенно притеснителна в случая......
Тва по долу е притеснителното........

Чл. 343в. (Нов - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) (1) Който управлява моторно превозно средство в срока на изтърпяване на наказанието лишаване от право да управлява моторно превозно средство, след като е наказан за същото деяние по административен ред, се наказва с лишаване от свобода до две години.
(2) Същото наказание се налага и на този, който в едногодишен срок от наказването му по административен ред за управление на моторно превозно средство без съответно свидетелство за управление извърши такова деяние.
Ако описаното нарушение в акта или фиша е за неносене на документи, глобата ще си е 10 лв., но вероятността да го направят без проверка на валидността на книжката е минимална...

#23 OFFLINE   shlosera

млад шофьор

• Потребител
  • 95 Мнения:
    Последно посещение: 03.02.2014 - 21:42ч.

Публикувано 24.06.2012 - 12:40ч.

На мен ми се е случи наскоро не си носех документите и трябваше да ми пишат фиш, обаче не можеха да направят справка дали имам книжка и ми писаха акт за без документи (полицаят каза че нямал връзка с диспечера и затова ми пише акт).

#24 OFFLINE   kamens

опитен шофьор

• Потребител
  • 140 Мнения:
    Последно посещение: 27.03.2013 - 09:55ч.

Публикувано 24.06.2012 - 13:00ч.

Виж мнениетоshlosera написа на 24.06.2012 - 12:40ч. :

На мен ми се е случи наскоро не си носех документите и трябваше да ми пишат фиш, обаче не можеха да направят справка дали имам книжка и ми писаха акт за без документи (полицаят каза че нямал връзка с диспечера и затова ми пише акт).
Това с ДИСПЕЧЕРА е уникално!!!! Как го измисли? :clap1:

Този пост е редактиран от kamens: 24.06.2012 - 13:00ч.

#25 OFFLINE   ФЕРАРИСТ

примерен шофьор

• Потребител
  • 492 Мнения:
    Последно посещение: 15.04.2014 - 19:51ч.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24.06.2012 - 23:54ч.

Мда, вече проверяват почти всеки дето е с забравени документи дали не е с изтекли точки, щото стано доста масово....
<p>http://www.Polyurethan.Me - ПОЛИУРЕТАНОВИ ТАМПОНИ<br /> Публикувано изображение</p>

#26 OFFLINE   shlosera

млад шофьор

• Потребител
  • 95 Мнения:

Публикувано 25.06.2012 - 12:59ч.

Виж мнениетоkamens написа на 24.06.2012 - 13:00ч. :

Спряха ме по пътя София-Самоков и нямаха връзка по радиостаницята (обхват ли нямаха катаджията каза тука сме в някаква дупка) :D

#27 OFFLINE   kamens

опитен шофьор

• Потребител
  • 140 Мнения:
    Последно посещение: 27.03.2013 - 09:55ч.

Публикувано 25.06.2012 - 13:50ч.

Виж мнениетоshlosera написа на 25.06.2012 - 12:59ч. :

Спряха ме по пътя София-Самоков и нямаха връзка по радиостаницята (обхват ли нямаха катаджията каза тука сме в някаква дупка) :D
Дано не прозвучи като спам или заяждане, но в МВР има ДЕЖУРНИ ПО УПРАВЛЕНИЕ, а ДИСПЕЧЕРИ има в таксиметровите фирми. А иначе е напълно възможно това което споделяш!

#28 OFFLINE   jorko

Добро момче

• Потребител
  • 13424 Мнения:

Публикувано 25.06.2012 - 14:25ч.

Виж мнениетоkamens написа на 25.06.2012 - 13:50ч. :

Виж мнениетоshlosera написа на 25.06.2012 - 12:59ч. :

Дано не прозвучи като спам или заяждане, но в МВР има ДЕЖУРНИ ПО УПРАВЛЕНИЕ, а ДИСПЕЧЕРИ има в таксиметровите фирми. А иначе е напълно възможно това което споделяш!
Абе точно така си прозвуча да знаеш ... Да не говорим, че и самият полицай може да е използвал тази думичка за майтап

#29 OFFLINE   Vaako

млад шофьор

• Потребител
  • 71 Мнения:
    Последно посещение: Вчера, 21:09ч.

Публикувано 25.06.2012 - 15:18ч.

Аз да споделя по въпроса, че вече 3-ти път ме спират и ме пускат като нарушител, защото системата се умириса. А съм без талон с редовна книжка.

Това са 2-те ми качвания зад волана пил, и двете са по спешност и в двата случая ме хванаха. За малко или много. Трябва да е така иначе нещата няма да са на добре.

С 2 думи през 2008 , 10 декември, ми взимат книжката за 0,55 промила = 100лв глоба и 3 месеца лишаване.
през 2010 , 28 декември, пак същото за 0,51 промила = 1000лв глоба, 1 година лишаване, психо. (защото било повторно)

Не помня в коя добавка го пишеше, но повторно се води нарушение когато двете са извършени в рамките на 2 години (по-старо му е било 1 година).
Обжалвах след изтичането на 1 година лишаване. Просто тогава си взех наказателното от КАТ и направо го обжалвах, по много параграфи и т.н.

При което, ми върнаха веднага книжката и си карах така до преди 1 месец. Нито един полицай не обърна внимание на НП-то и аз не знаех, че то има срок. Написаха ми акт за неправилно паркиране, след 1 седмица отидох да си платя глобата с мисълта, че ще стане мазало в КАТ. Платих си глобата и наистина стана анархия! Не могат да ми върнат постановлението- защото е изтекло, но делото още се точи. Не могат да ми върнат талончето, нито имам акт. Опита се на гишето да ми вземат книжката, но набързо адвоката ми обясни, че нямат право! Дойде началника на пътното и стана още по-страшно- цирк :) Книжката ми в системата им ми е редовна, и не могат да ми я отнемат. Не съм платил 1000лв глоба и не съм ходил на психо. Мисля да отида да разгледам как е. Нещо като луна парк за 22лв :)

И така като ме спрат разказвам целия случай, после ме проверяват в централата и с огромно недоумение ме пускат! Какво да се прави... нека делото се точи и 50 години. Хич не ми е. Иначе си бях приготвил 1000лв, ама като ми казаха и психо и т.н. откачих. не съм над 1.2 не съм съден. в постановлението пише началника на РПУ..... наказва.... Той няма право да те накаже с психо!!! Това го прави съдия!!! Мани ти обяснението на съдията по време на обжалването, че в моя случай между фактическите нарушения има повече от 2 години, ама съда взима предвид датата на връчване на постановлението от първото нарушение и датата на второто нарушение!!!!! Което е г/д една година. По додвод-а, че дрегерите са калибрирани и по закон има отклонение от +- 0,02промила, съдията заяви, че може да е показало по-малкото и да е било 0,53промила например. Всичко е в ощърб и минус на народа. Никъде няма такава излагация. Сега делото мина окръжен и областен съд и няма решение и отива на незнам си какъв съд. Иначе давността на парични санкции мисля, че е 5години - променено е.

#30 OFFLINE   jorko

Добро момче

• Потребител
  • 13424 Мнения:

Публикувано 25.06.2012 - 19:58ч.

Виж мнениетоVaako написа на 25.06.2012 - 15:18ч. :

Аз да споделя по въпроса, че вече 3-ти път ме спират и ме пускат като нарушител, защото системата се умириса. А съм без талон с редовна книжка.

Това са 2-те ми качвания зад волана пил, и двете са по спешност и в двата случая ме хванаха. За малко или много. Трябва да е така иначе нещата няма да са на добре.

С 2 думи през 2008 , 10 декември, ми взимат книжката за 0,55 промила = 100лв глоба и 3 месеца лишаване.
през 2010 , 28 декември, пак същото за 0,51 промила = 1000лв глоба, 1 година лишаване, психо. (защото било повторно)

Не помня в коя добавка го пишеше, но повторно се води нарушение когато двете са извършени в рамките на 2 години (по-старо му е било 1 година).
Обжалвах след изтичането на 1 година лишаване. Просто тогава си взех наказателното от КАТ и направо го обжалвах, по много параграфи и т.н.

При което, ми върнаха веднага книжката и си карах така до преди 1 месец. Нито един полицай не обърна внимание на НП-то и аз не знаех, че то има срок. Написаха ми акт за неправилно паркиране, след 1 седмица отидох да си платя глобата с мисълта, че ще стане мазало в КАТ. Платих си глобата и наистина стана анархия! Не могат да ми върнат постановлението- защото е изтекло, но делото още се точи. Не могат да ми върнат талончето, нито имам акт. Опита се на гишето да ми вземат книжката, но набързо адвоката ми обясни, че нямат право! Дойде началника на пътното и стана още по-страшно- цирк :) Книжката ми в системата им ми е редовна, и не могат да ми я отнемат. Не съм платил 1000лв глоба и не съм ходил на психо. Мисля да отида да разгледам как е. Нещо като луна парк за 22лв :)

И така като ме спрат разказвам целия случай, после ме проверяват в централата и с огромно недоумение ме пускат! Какво да се прави... нека делото се точи и 50 години. Хич не ми е. Иначе си бях приготвил 1000лв, ама като ми казаха и психо и т.н. откачих. не съм над 1.2 не съм съден. в постановлението пише началника на РПУ..... наказва.... Той няма право да те накаже с психо!!! Това го прави съдия!!! Мани ти обяснението на съдията по време на обжалването, че в моя случай между фактическите нарушения има повече от 2 години, ама съда взима предвид датата на връчване на постановлението от първото нарушение и датата на второто нарушение!!!!! Което е г/д една година. По додвод-а, че дрегерите са калибрирани и по закон има отклонение от +- 0,02промила, съдията заяви, че може да е показало по-малкото и да е било 0,53промила например. Всичко е в ощърб и минус на народа. Никъде няма такава излагация. Сега делото мина окръжен и областен съд и няма решение и отива на незнам си какъв съд. Иначе давността на парични санкции мисля, че е 5години - променено е.
Спомена доста мътни моменти в историята ти ... или по-скоро полузаконни-получиновническопроизволни... :busted:

#31 OFFLINE   Vaako

млад шофьор

• Потребител
  • 71 Мнения:
    Последно посещение: Вчера, 21:09ч.

Публикувано 27.06.2012 - 10:59ч.

Да така е. Има много такива моменти, също неразбираеми и неадекватни и за мен. Съдия, адвокат и началник на РПУ си правят каквото си искат и само се хапят с някакви законови норми, добавки, препратки и т.н.

Това, което научих от ситуацията е, че закона изобщо не е това, което изглежда. Винаги има НЕписани препратки, добавки, анекси, и клаузи, които ако не знаеш, че са там - си пътник. Може ли съдията да те оборва с точка от закона, която самия той знае , че има препратка, която ме оправдава по някаква клауза, но съдията се опитва, ако ти не знаеш за тази препратка в закона или добавка, си загиваш. Нищо , че в същия закон има точка, която си противоречи и т.н.

С 2 думи, съд-а и гражданите са играчите, а закона е картите, който има по-хубави печели... или който има скрити в ръкава ;) Ти като не можеш да си изиграеш картите, все ще си вътре. Обаче има жокер - адвоката ;) един добър адвокат така може да представи даден закон и клаузите му, че да ти свали всички обвинения с 2 изречения.

Този пост е редактиран от Vaako: 27.06.2012 - 11:10ч.

#32 OFFLINE   fac3`t0`fac3

нов шофьор

• Потребител
  • 17 Мнения:
    Последно посещение: 21.04.2014 - 21:42ч.

Публикувано 07.02.2013 - 05:51ч.

Колеги и аз да запитам нещо.
Септември 2011 ми написаха акт за винетка..спряха ме от движение..и ми взеха ест. синия талон.НП е излязло сигурно вече не съм си правил труда да ходя.Акта е изтекъл но аз го забравих в Англия с част от документите си.Въпроса ми е ако може да ми каже някой.Какво става като ме спрат?По-добре ли е да кажа че съм си забравил документите или по-добре е да кажа че ми е изтекъл акта?Каква е санкцията? Мерси предварително
П.П - Акта за винетка е 300лв

#33 OFFLINE   shlosera

млад шофьор

• Потребител
  • 95 Мнения:

Публикувано 10.02.2013 - 14:38ч.

Виж мнениетоfac3`t0`fac3 написа на 07.02.2013 - 05:51ч. :

Септември 2011 ми написаха акт за винетка..спряха ме от движение..и ми взеха ест. синия талон.НП е излязло сигурно вече не съм си правил труда да ходя.Акта е изтекъл но аз го забравих в Англия с част от документите си.Въпроса ми е ако може да ми каже някой.Какво става като ме спрат?По-добре ли е да кажа че съм си забравил документите или по-добре е да кажа че ми е изтекъл акта?Каква е санкцията? Мерси предварително

Доколкото знам при изтекъл акт, и ако ти е изтекло решението би трябвало да ти вземат книжката докато не си платиш акта не съм много запознат, но съм чувал поне от 3ма полицаи досега. Най-добре им кажи че си си забравил талона и ти пишат фиш на стойност 10лв. Ако си си забравил документите пишат акт който също е на стойност 10 лв.

#34 OFFLINE   jorko

Добро момче

• Потребител
  • 13424 Мнения:

Публикувано 10.02.2013 - 17:22ч.

Виж мнениетоshlosera написа на 10.02.2013 - 14:38ч. :

Виж мнениетоfac3`t0`fac3 написа на 07.02.2013 - 05:51ч. :

Доколкото знам при изтекъл акт, и ако ти е изтекло решението би трябвало да ти вземат книжката докато не си платиш акта не съм много запознат, но съм чувал поне от 3ма полицаи досега. Най-добре им кажи че си си забравил талона и ти пишат фиш на стойност 10лв. Ако си си забравил документите пишат акт който също е на стойност 10 лв.
Има разлика между акт и наказателно постановление

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Здравейте, вие използвате Tuning.bg като гост!
Ако желаете да използвате пълните възможности на форума е нужно да се регистрирате.
РЕГИСТРАЦИЯТА Е БЪРЗА И ЛЕСНА!

Вход

• Вход в Tuning.bg:  
NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.