IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Добър Диагностик За Мерцедес W140 V8 S500

• Не можете да пишете в тази тема
37 отговора на тази тема

#1 alipi

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 26 May 2012 - 05:19 PM

Здравейте,колеги.

Какво ми се случи за да търся добър диагностик?

Закарах си автомобила при,уж доверен майстор,за смяна на водна помпа,воден радиатор и виско.

След 15 дневен престой на колата при въпросния майстор,отивам вече да си я взимам и тук започват изненадите.
Първо палене,много трудно,цилиндър по цилиндър.Неравномерна работа на двигателя.Някак си работата на двигателя се позакрепи.Опитах се да изфорсирам след около 5 минутна работа,гърмеж загасване на колата и отказ да запали.След около 30 минути почивка,нов опит за запалване,отново гърмеж и отказ да запали.След около 1 час почивка,нов опит и същата работа.
Пак почивка 1 час опит и о,чудо колата запали но вече в авариен режим,светна ми ASR-a на таблото.Оттогава при първо палене всичко е нормално докато колата е студена,позагрее ли малко при изфорсирване над 2000 оборота влиза в авариен режим.
Дросела е проверен със сменена инсталация преди мен,така го карам 7-ми месец и не съм имал проблеми до този така прекрасен ден при въпросния майстор.До вчера майстора отказваше да каже какъв е проблема,искаше той да го оправи след като само той знае какво и е на колата.
След сумати скандали и разправии по форумите въпросният майстор (тука искам да кажа че не става дума за майстор в сервиз,а за поредния гаражен,БОГ) реши да сподели къде е евентуално проблема.Като проблем изтъкна че трябва да се провери Ел. управление на ASR,метална пластина с променяща се якост в зависимост температурата на дросела.

Молбата ми е,ако може да ми препоръчате добър диагностик за да мога да открия проблема какъв е.От София съм.
Досега е четена на 3 стар диагнози и показва грешка дросел.

Този пост е редактиран от alipi: 26 May 2012 - 07:13 PM

#2 magician

опитен шофьор

• Потребител
  • 110 Мнения:

Публикувано 26 May 2012 - 07:06 PM

В профила ти не пише от къде си, а вероятно от притеснение си забравил да уточниш за кой регион става дума...Мисля, че ако конкретизираш града ще ти е от полза...Успех!

#3 alipi

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 27 May 2012 - 06:02 PM

Мале.никой ли не знае,човек който може да борави с Мерцедеси?

#4 slavi_bs

Без стаж

• Потребител
  • 3 Мнения:

Публикувано 05 June 2012 - 06:50 PM

Ако ти е близко отиди в Несебър При Красимир (Bosch Car Service) момчето си разбира от работата.

#5 dydo

опитен шофьор

• Потребител
  • 196 Мнения:

Публикувано 06 June 2012 - 06:14 AM

Тъпа работа, ама има такива случаи, дето не е нещо сериозно, ама иди го открий от къде е!

Този пост е редактиран от dydo: 06 June 2012 - 06:58 AM

#6 alipi

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 06 June 2012 - 03:48 PM

Дидо,така е.
Понякога си патим от хора които наричат себе си богове,и най лошото е че си вярват.Направят ти белята и после седят отстрани гледат и се наслаждават на сторената злина.
Тука става въпрос за точно такъв човек,зъл и отмъстителен.

Този пост е редактиран от alipi: 06 June 2012 - 03:53 PM

#7 dydo

опитен шофьор

• Потребител
  • 196 Мнения:

Публикувано 06 June 2012 - 08:15 PM

Мен друго ме озадачи, т.е. щом ти с толкова познанства с разбирачи, майстори и сервизи, си в положение, че не може да се установи от къде е проблема, ако на мен се случи нещо подобно, просто не знам какво ще правя.
Към момента не знам как е, тъй като последното ти мнение е от 27.05.12 г. Сега оправи ли се тази гадория.

Този пост е редактиран от dydo: 06 June 2012 - 08:16 PM

#8 alipi

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 07 June 2012 - 06:01 AM

Не, в момента колата е при едни момчета които прозвъняват цялата инсталация и всички модули и не могат да открият защо колата продължава да влиза в авариен режим.
Дросел ОК.
Модул за ASR OK.
Компютър ОК.
Някъде се губи информация и не може за сега да се хване.
Продължаваме да се бориме.
Трябва ми човек който наистина разбира от тези двигатели и по скоро от електрониката им и инсталациите им.
Вече почвам да се отчайвам.

#9 dydo

опитен шофьор

• Потребител
  • 196 Мнения:

Публикувано 07 June 2012 - 06:10 AM

Ще се оправи, споко................щом са я почнали едно по едно, ще излезе от някъде проблема, надявам се.
Ако преди смяната на посочените неща, всичко е било ок, то тогава проблема може да е свързан с ремонта им, т.е. да са пипани нещо около тези части или неща, на които тези части оказват влияние.

Този пост е редактиран от dydo: 07 June 2012 - 06:12 AM

#10 alipi

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 07 June 2012 - 06:30 AM

Колата отиде за смяна на радиатор,водна помпа и виско.
Взимам си я в авариен режим,светещ ASR и на всичкото отгоре не палеща и гърмяща.
Аз също си мисля че сменените части не би трябвало да окажат влияние на тези проблеми,но факт,колата не е същата.Знаеш какви скандали бяха докато се каже горе-долу какъв е проблема.Продължаваме да търсиме.Другия жокер е че проблема не е само електрически.Повече от това въпросния "господин" не желае да сподели.
Седи и гледа отстрани и се радва на сторената злина.

Този пост е редактиран от alipi: 07 June 2012 - 06:32 AM

#11 dydo

опитен шофьор

• Потребител
  • 196 Мнения:

Публикувано 07 June 2012 - 06:35 AM

В интерес на истината вчера четох темата в клубния. Първо я видях тук и в първия момент въобще не бях сигурен ти ли си, тъй като знам, че познаваш много хора и едва ли ще пишеш тук. Влезнах обаче да чета и в клубния и вече разбрах какво е станало, за съжаление. А иначе аз не съм разбирач, ама смяна на водна помпа, радиатор и виско никак не е тежък ремонт, до колкото знам. Явно нещо е станало!

#12 steve_34

опитен шофьор

• Потребител
  • 199 Мнения:

Публикувано 08 June 2012 - 09:23 PM

Най малкото което трябва да направиш е да го накараш да ти я поправи, другото е да му с#уп#ш пр#стч#та#а за да знае, че не бива да се подиграва ... БОЖЕ, колко много безхаберници и самозванци има у булгаристан .. т'ва тЕхното у никоя нормална държава нЕма да се толерира ...

... Не задавай въпроси... - да се правиш на мъж и по-точно на Бойко Борисов не е евтино! То на самият него не му излиза евтино па камо ли на теб :lol:

#13 alipi

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 09 June 2012 - 06:40 AM

Най малкото което трябва да направиш е да го накараш да ти я поправи, другото е да му с#уп#ш пр#стч#та#а за да знае, че не бива да се подиграва ... БОЖЕ, колко много безхаберници и самозванци има у булгаристан .. т'ва тЕхното у никоя нормална държава нЕма да се толерира ...

Колега,с най голямо удоволствие бих му оставил колата да си я поправи,обаче като познавам "говедото" не се знае какво друго ще измагери да се случи след време.
Мерцедесите ги разбира,спор няма,но е от тези хора които са способни на всичко за да отидеш след време пак при него и най интересното е че ще отстрани проблема и после се почва по форумите:

-Кажи кой ти оправи колата,ако си мъж ще си признаеш?Някой друг успя ли да ти оправи колата?Кой е най великия,признай пред другите и те да знаят?

За такъв човек говориме.Човек който никога не забравя какво е направил и винаги пред другите хора не забравя да се изтъкне че само ТОЙ е успял да ти реши проблема.Човек който при всеки възможен случай използва да си начеше ЕГОТО,а то е по голямо отколкото той може да понесе.
Продължавам да се боря с колата.Вчера момчетата ми я върнаха и се отказаха да се борят с нея.Колата е в същото състояние,авариен режим и гърмежи при палене.

#14 dydo

опитен шофьор

• Потребител
  • 196 Мнения:

Публикувано 09 June 2012 - 08:55 AM

Лошо да му е.а мамата! В смисъл, че не се знае от къде иде тая гадост.

#15 ivomarchev

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 09 June 2012 - 09:14 AM

дай повече информация за типа на мотора и година на колата
поздрави

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.