IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Астра Ф-Газчица?

• Не можете да пишете в тази тема
5 отговора на тази тема

#1 _misho_selskiq_

нов шофьор

• Потребител
  • 30 Мнения:

Публикувано 30 May 2012 - 05:17 PM

Колеги предлагат ми газов инжекцион Ланди, смъкнат от Омега 2,6 кола внос от Италия. Дават ми го за 250-300 лева.
Моята кола е рядкото ГСИ 1994 година с 1,8 екотек мотора 125 коня.
Казвайте сега, без да ме оплювате много много става ли това чудо за моята кола, евентуални проблеми и.... абе всичко което може да ми е от полза. Аз лично съм много голям противник на газовото и метана ама няма на къде. Кажете нещо, посъветвайте ме, дилемата и страховете са ми големи, но пък и мерака да го сложа не е малък защото всички ме разбирате. По евтинджос ще излизат разходките с мадамата и кучето.

#2 Jivko87

нов шофьор

• Потребител
  • 43 Мнения:

Публикувано 31 May 2012 - 03:54 PM

Слагай смело,тоя мотор може да върви и с проста газ и мотора ти не е екотек,те са след 95 г.,а C18XE.Единственото лошо е че ако гръмне дебитомера може да си замине.
С тия заплати и цени на бензина не си е работа,а газта е 1.23 в към днешна дата ;).

#3 _misho_selskiq_

нов шофьор

• Потребител
  • 30 Мнения:

Публикувано 31 May 2012 - 04:38 PM

Слагай смело,тоя мотор може да върви и с проста газ и мотора ти не е екотек,те са след 95 г.,а C18XE.Единственото лошо е че ако гръмне дебитомера може да си замине.
С тия заплати и цени на бензина не си е работа,а газта е 1.23 в към днешна дата ;).

Колега и от други съм чувал, че не е екотек, но би ли ми обяснил как така не е и защо не е, при полужение, че на капака на мотора си го пише (не се заяждам а просто наистина ми е интересно защото вече ме засяга) Другото което казваш гърмели и бомби- нормално ли е да гърми, нали все пак е газов инжекцион. Чувал съм и за обикновенна газ, но просто не ми се коментира :x
Най-много ми е интересно дали това, че е с компютрите му там и всичко но от 2,6 не е проблем все пак моята е 1,8.
Колеги никак не съм вещ затова всяка помощ от ваша страна ще ми е полезна. Май забравих да спомена, че бутилката е за резервната гума което за мен си е голям плюс.

#4 Jivko87

нов шофьор

• Потребител
  • 43 Мнения:

Публикувано 31 May 2012 - 06:48 PM

Не е екотек мотора(даже погледни големия талона на колата ще си пише),защото няма ЕГР клапан и другите екотек шитни и не гори толкова много масло като повечето екотеци.Мотора ти е от старата генерация,с индекс Cxxx,който са доста здрави,икономични и евтини за подръжка(изкл. C20XE).А газовата ще гърми ако е обикновенна и не е настоена както трябва и свещи,кабели и възд. филтър са ти стари.
С ГИ-то няма да гърми,но ме съмнява дали ще можеш да я подкараш с наличното ти ГИ,защото мотора на тая омега е 6 цил., а твоя е 4 и вероятно компа и датчиците са по различни,но нека по-компетентни да се произнесат,а най-добре отиди при газаджия,който найстина разбира от ГИ и електроника,а не пишман квартални майстори.

Този пост е редактиран от Jivko87: 31 May 2012 - 06:49 PM

#5 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 850 Мнения:

Публикувано 01 June 2012 - 11:39 AM

Съвет от мен: монтирай ГИ при оторизиран дилър на Ланди! Най-малкото ще може да провери в какво състояние е уребдата, има ли нещо за дооправяне и т.н.

Аз лично не бих купил ГИ втора ръка, внос от Италия.
Причина: трима мой приятели си купиха коли нов внос от Италия с ГИ, и тримата браха големи ядове.
Ядовете се оказаха следните: силно амортизирани коли, стари газови уредби, без софтуеър за тях, без поддръжка в БГ .. .. абе пре.бавка здрава
Кара с компресори

#6 Vankoto

примерен шофьор

• Потребител
  • 406 Мнения:

Публикувано 11 June 2012 - 07:06 PM

Точно С18ХЕ е първия 16 клапанов Екотек, но експериментален и опростен за това няма проблеми като на по-новите мотори. Реално точно този мотор е основоположника на Екотек серията
"Има две безкрайни неща - Космосът и човешката простотия, ...ама за първото не съм сигурен." - Алберт Айнщайн

Публикувано изображение

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.