IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Проблем - Високите Падат

• Не можете да пишете в тази тема
24 отговора на тази тема

#16 DLS

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,468 Мнения:

Публикувано 21 July 2012 - 07:51 AM

Ok, манипулирани са да си мислят потребителите, че има защита, а то всъщност няма :)

За пореден път ти казвам, че това което твърдиш, но надявам се не го мислиш серизоно, е напълно грешно и само заблуждаваш колегите да търсят решения на "проблема" си на невероятни места!
Когато няма нищо ограничаващо по пътя на сигнала пищялките се държат съвсем стандартно - усилваш, появява се по някое време лека или не толкова лека миризма, умират! Никакви чуваеми кръговрати от компресия и падаща чувствителност, намалящи на степени нива т.н.

За "PolySwitch" чувал ли си изобщо? С просто око се виждат на снимката на филтрите, това ако не вярваме на манипулираните пдф-и :)
Ей тук пише и как работят - http://www.parts-exp...tnumber=071-262

За тези, които още се чудят тези играчки предпазват автоматично и без рестарт от наднормени тоци, напрежения и температура. Като се успокоят нещата всичко се възтановява автоматично.

Този пост е редактиран от DLS: 21 July 2012 - 08:08 AM

#17 MuTk0

професионален шофьор

• Потребител
  • 774 Мнения:

Публикувано 21 July 2012 - 08:09 AM

Здравейте, имам следния проблем: на някои песни пищялките започват да намалят докато млъкнат изцяло и след намаляне или гасене на цд-то се оправят. Пробвал съм с поне 7-8 усилватела и ефекта е същия.
Филтрите са
Ground Zero GZHC16X

Пищялките са
Ground Zero GZNT 25S

само че нямам тези филтърчета ли са нз, които са на заден план
Това са мидовете

Колега ако си търсиш такива филтри от високите 25S , които до колкото разбирам нямаш , мога да ти предложа не използвани такива от моята система. Пускани са само за проба и ей така ми седят. Ако имаш интерес пиши ми на лично , да не пълня темата допълнително с информация.
Поздрави :ok:
<p><span style=\"font-size: large;\"><strong><br /></strong></span></p>

#18 andro

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,270 Мнения:

Публикувано 21 July 2012 - 09:42 AM

Когато няма нищо ограничаващо по пътя на сигнала пищялките се държат съвсем стандартно - усилваш, появява се по някое време лека или не толкова лека миризма, умират!

Аз съм чувал припукващи звуци в такива ситуации, на 28 мм караудио пищялка.
Не не им падна нивото.
Не ги изгорих, тъй като реших че не е желателно да чувам какво се случва отвъд припукването :).

Аз също си мисля, че за да се задейства защитата на филтъра има нередности в системата - настройка на усилватели/настройки източник..

#19 DLS

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,468 Мнения:

Публикувано 21 July 2012 - 03:01 PM

Аз съм чувал припукващи звуци в такива ситуации, на 28 мм караудио пищялка.
Не не им падна нивото.
Не ги изгорих, тъй като реших че не е желателно да чувам какво се случва отвъд припукването :).

Аз също си мисля, че за да се задейства защитата на филтъра има нередности в системата - настройка на усилватели/настройки източник..

Да прав си че е възможно да се чуе подобен звук както от прекомерно усилени куполни среди. Иначе нередности в системата няма, просто или усилването или корекциите са в повече :)

#20 venci4ipsa

професионален шофьор

• Търговци
  • 1,239 Мнения:

Публикувано 21 July 2012 - 06:49 PM

Хора,какъв кеф изпитвате с преусилени високи???
По-здравословно за ушите ви е да ги промиете с телена четка..

пп на комичните и музикантски изказвания на Иво съм му свикнал отдавна.С този стил "Аз казах,хау" или цели възможно най-бързо да провокира смях във възможно най-голяма маса хора или просто не се усеща момчето...
Има шансове-фармацията се развива-може мозъците ни да се пооправят:)
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#21 agopov

професионален шофьор

• Модератор Аудио
  • 3,058 Мнения:

Публикувано 21 July 2012 - 07:26 PM

Високите, Венци, се усилват яко когато няма достатъчно ниво на средно-високочестотния спектър, тоест баса да е много по-силен от всичко останало. Или казано по-общо - гърчиш високите, че да ти влязат в мозъка толкова, колкото баса ти тресе бъбреците. 100% не е проблема в компонентите или филтрите, а в настройката и подбора на системата.

Музикантските изпълнения са ясни, въпроса е че все повече хора се убедиха, че не е в час изобщо. Но може да злобее защото разработва свръх високоговорителите, които, цитирам "не могат да изгорят електрически", и така да се опита да си привлече клиенти за промоционалните бройки през 2087 година :mrgreen:

#22 Muzikantа

професионален шофьор

• Banned
  • 3,568 Мнения:

Публикувано 21 July 2012 - 08:09 PM

Високите, Венци, се усилват яко когато няма достатъчно ниво на средно-високочестотния спектър, тоест баса да е много по-силен от всичко останало. Или казано по-общо - гърчиш високите, че да ти влязат в мозъка толкова, колкото баса ти тресе бъбреците. 100% не е проблема в компонентите или филтрите, а в настройката и подбора на системата.

Музикантските изпълнения са ясни, въпроса е че все повече хора се убедиха, че не е в час изобщо. Но може да злобее защото разработва свръх високоговорителите, които, цитирам "не могат да изгорят електрически", и така да се опита да си привлече клиенти за промоционалните бройки през 2087 година :mrgreen:

Дал господ по скорошен патент.

#23 venci4ipsa

професионален шофьор

• Търговци
  • 1,239 Мнения:

Публикувано 21 July 2012 - 08:12 PM

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Сега ми се изясни вече всичко-ще мога спокойно да си легна след час-два -три... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#24 AhmedCholak

нов шофьор

• Потребител
  • 43 Мнения:

Публикувано 21 July 2012 - 10:34 PM

Олеле майко, ама ти сериозно ли ? :clap1: :clap1: :clap1:

#25 Muzikantа

професионален шофьор

• Banned
  • 3,568 Мнения:

Публикувано 22 July 2012 - 08:05 AM

Олеле майко, ама ти сериозно ли ? :clap1: :clap1: :clap1:

И още как :clap1: :clap1: :clap1:

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.