IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Алфа 156 :?

• Не можете да пишете в тази тема
18 отговора на тази тема

#1 _misho_selskiq_

нов шофьор

• Потребител
  • 30 Мнения:

Публикувано 01 August 2012 - 07:56 PM

Здравейте много уважаеми колеги :) След 2 годишно използване на вашия форум и много съвети прочетени от тук, идва и следващия мой въпрос. Понеже съм момче от провинцията "Русе" и съм абсолютно не вещ от автомобили ще се допитам до вас.
Значи от две години използвам Астра ГСи, малкото гси 1.8 16в. Безпроблемно возило. Сега съм заплюл Алфа 156 JTD! Трябва ми мнение, 1,9 или 2,4. Не съм маняк на вървеж, предпочитам икономия, евтини обслужвания и подобаващ външен вид. Искам добре изглеждаща кола като интериор и екстериор. Ако е е леко начумерена още по добре и със големи джанти.
Само да уточня, привърженик съм на стоковото и заводско, като 18" на момо или оз" не ме грабват.
Решил съм просто смяна на возилото с нещо по ново и съм се ориентирал към Алфа, дайте идеи дали 1,9 или 2,4 щото има и вариянт Волво!

Не искам оплювания и тем подобни, а просто обективни мнения, и да искам ДИЗЕЛ! 2,0TS не ща. Имам си ГСИ!!!

#2 Chefo77

Пепсияндурник

• Потребител
  • 2,120 Мнения:

Публикувано 02 August 2012 - 04:28 PM

От всичките си изисквания ако задраскаш "евтини обслужвания", може да вземеш 156-ица. Иначе от двата мотора по-безпроблемен е 1.9.
Ровърче с турбинка ... и Фиатче с турбинка

#3 Hell.S.D.

примерен шофьор

• Потребител
  • 473 Мнения:

Публикувано 03 August 2012 - 02:48 PM

За 2.4 JTD съм чувал преобладаващо положителни отзиви засега. Мой добър приятел имаше 156-ца с този мотор (136 к.с.) 2 години. Лесно се слага чип, поддържа 140км/ч без проблем. Като качество на сглобка са малко назад обаче, човека се оплака, че при 180км/ч защитната кора под двигателя се откачила в задния си край и застъргала. Представи си това да ти се случи по път, дали няма да пребледнееш докато не установиш какво става? Също пък ако кората се откачи в предния си край с тази скорост направо си готов за ПТП. Не са никак лоши колите де, но искат по-особена грижа и подход. 2.4 JTD е с 5 цилиндъра и 20 клапана, но е зверски икономичен при нормално каране. 5,5л/100км, а градското ти стъпва горе-долу на 20лв.

Що се отнася до минусите, то често чувам оплаквания за живота на турбините, другите оплаквания се изчерпват с ускорено износване на предницата и скъпото обслужване. Турбината при една диагностика винаги може да й разбереш състоянието.

Ако аз трябваше да избирам обаче, бих предпочел 1,9 JTD и бих те насочил към него щом не си маниак на вървеж. 1.9 JTD е много по-познат мотор, доказал се, и не разбива толкова предницата. Гори малко под 5 извънградско, пътувал съм с такава. Ако успееш да намериш и екземпляр след 2001 г. там мотора е 115 к.с., а не 105. Мисля, че е най-удачния ти избор за 156-ца, аз също като теб не съм гонкаджия и не обичам 18-ките джанти :mrgreen:

И като цяло: посъветвай се на живо с алфист или купи колата от такъв (не всеки, който кара Алфа е алфист, това важи за всички марки коли). Просто търси фен, който е гледал колата съвестно и иска по-новия модел или има друга причина да си продава 156-цата. Така ще заложиш на сигурно.

Успех с покупката! :)
<p><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\"><span style=\"font-family: arial, helvetica, sans-serif;\">2004 Nissan X-Trail 2.2Di 136hp<br /></span>2008 Citroen Berlingo 1.4i Multispace&nbsp;</span><br /><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\">2005 Honda CBR 600RR&nbsp;</span></p>

#4 Jivko87

нов шофьор

• Потребител
  • 43 Мнения:

Публикувано 03 August 2012 - 07:51 PM

Моят съвет...стой си с Астрата,при това тоя мотор е безпроблемен,освен ако Астрата не е изядена от ръждата :bye: .

#5 vankoc20xe

спазва правилата

• Потребител
  • 235 Мнения:

Публикувано 03 August 2012 - 08:54 PM

Слагай един газов инжекцион на Астрата,ако нямаш и не се занимавай с тия Алфи.Още повече пък дизел(не че им са лоши двигателите,просто нафтата си е скъпа),подръжката на дизела също е по-скъпа(турбо,маховик, дюзи и др.)

#6 nemo

професионален шофьор

• Потребител
  • 687 Мнения:

Публикувано 03 August 2012 - 08:58 PM

За 17 год.практика един-единствен път видях здрава-права,не блъскана,неблокирала кола в движение да се даде на морга за части!
Колата беше Алфа 156 1.9 JTD.
Собственикът каза:писна ми!!
Обаче ти най-вероятно ще си купиш Алфа(щото та кефи) и след това единствените иправдания,които ще използваш да защитиш избора си ще бъдат:
1.Има страшен дизайн,мноо ме кефи,красива е.
2.Има "душа",накакво особенно усещане,непознато на некаращите Алфа....

Те хората са си го казали - но реплейсмент фор дисплейсмент...даже и в секса е така ,некой като извади една голема лапатарка,пък нека после малопишлиовците да обесняват,че имало чалъми...та истината е в размера, от там нататъка са си чикиджийски приказки

#7 Chefo77

Пепсияндурник

• Потребител
  • 2,120 Мнения:

Публикувано 04 August 2012 - 09:15 PM

Абе много трудно е да обясниш на човек, който харесва дебелогъзи лелки, какво е да усетиш нещо стегнато 20-годишно. Метафорично. :kiss3:

#8 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 850 Мнения:

Публикувано 05 August 2012 - 11:57 AM

Абе много трудно е да обясниш на човек, който харесва дебелогъзи лелки, какво е да усетиш нещо стегнато 20-годишно. Метафорично. :kiss3:

Уби коня с лопатата :lol2: Иначе по темата, Алфа 156 е за истински маниаци - мазохисти
Кара с компресори

#9 _misho_selskiq_

нов шофьор

• Потребител
  • 30 Мнения:

Публикувано 05 August 2012 - 03:27 PM

Край, разубедихте ме тотално, май даже с камъни трябваше да ме замеряте :) За момента остава Астрата, при полужение, че и съединителят бе сменен вчера, по неволя на съдбата. Аксиалния лагер е запекъл и изяде за 100 км онова "слънце" на притискателния диск. И айде честито цял комплект. Иначе Живко87, колега тази пролет се появиха първите точки ръжда, по задната дясна вежда. Перфектна е и това означава,че ще е моя още известно време.

#10 TheCrow

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,291 Мнения:

Публикувано 05 August 2012 - 05:00 PM

...бе я се мятай на едно ГТВ мани тия 156-ци

#11 Chefo77

Пепсияндурник

• Потребител
  • 2,120 Мнения:

Публикувано 05 August 2012 - 08:22 PM

Уби коня с лопатата :lol2: Иначе по темата, Алфа 156 е за истински маниаци - мазохисти

Е, надявам се Немо (не зная как се казва пича) да не се обиди - без лоши мисли... С някои коли е така - или го усещаш, или не. Аз и да се насера, не мога да усетя нищо в Опел, ФВ, Форд ... Което хич не ги прави лоши коли, просто не мога да разбера какво им харесва на собствениците им.

#12 dydo

опитен шофьор

• Потребител
  • 196 Мнения:

Публикувано 06 August 2012 - 06:17 AM

Е, надявам се Немо (не зная как се казва пича) да не се обиди - без лоши мисли... С някои коли е така - или го усещаш, или не. Аз и да се насера, не мога да усетя нищо в Опел, ФВ, Форд ... Което хич не ги прави лоши коли, просто не мога да разбера какво им харесва на собствениците им.

Ами много неща им харесват, колега. Въпрос е и на вкус. Преди време имах едно Мондео, т.е. това бе първия ми Форд и единствения до този момент. Смело мога да кажа, че по возия и много други неща, не бих го заменил сигурно за 80 % от другите автомобили от същия клас и същите години на производство. 5 г. само я карахме тази кола, противно на кварталните мнения, че видите ли Форд били еди какви си автомобили.
А ако става дума за що годе по-нови коли, произведени в порядъка 4-5 г. назад, като изключим премиум марките и една две японски, Фордовете лично на мен най ми харесват-имат и вид, и возят, и не съм чул или чел някакви супер оплаквания, за разлика от много други прехвалени марки, дето проблем след проблем.
Но както казах, е въпрос на вкус.

Този пост е редактиран от dydo: 06 August 2012 - 06:18 AM

#13 4и4о ман4о

спазва правилата

• Потребител
  • 299 Мнения:

Публикувано 06 August 2012 - 05:30 PM

карай си опелчето и си свиркай,
трябва да си безумно влюбен за да караш и поддържаш Алфа-граничещо с мазохизъм на джоба
diesel power forever
ПКБ

#14 _misho_selskiq_

нов шофьор

• Потребител
  • 30 Мнения:

Публикувано 06 August 2012 - 05:38 PM

"Chefo77" може и да си един от най-добрите членове на форума, но в моята тема имаш два поста от които аз лично разбрах, че си шегажия човек (с чуство за хумор) Обективно мнение няма до тук! Какво ми харесва на Опела ли? Ами това, че на кола бегачка в класа си която е малко по различна от 1.6ми съединителя комплект ми струва 250 кинта+труд. Харесва ми, че за 200 лева българска пара си правя основен ремонт на предницата, и за още толкова сменям амортесиори. И то като имаш пред вид това скъпите и "маркови" неща предлагани на нашия пазар. Аз лично искам и следващата ми кола да е като тази, здрава и непретенцизиозна. И колкото се може по нова в спектъра около 5к + обслужване и регистации :) Не плюйте всичко останало освен вашето, всички добре познаваме лафа за чуждото и нашето :)

Поздрави и усмивки на всички вас :):)

#15 TheCrow

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,291 Мнения:

Публикувано 06 August 2012 - 08:02 PM

Аз лично искам и следващата ми кола да е като тази, здрава и непретенцизиозна.

...значи Алфата отпада защото не отговаря на исканията ти за здрава и непрентециозна.Имаш мерак за Волво то мисля че ще е по добрия ти избор!

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.