IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Гранична полиция

• Не можете да пишете в тази тема
21 отговора на тази тема

#1 morskiq

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 07 October 2012 - 12:07 PM

Здравейте имам един въпрос.
Може ли ГРАНИЧНА полиция когато ме спира на пътя да ми искат шофьорска книжка , знам че има право да иска лична карта на мен и на всички пътници да се увери , че сме Български граждани ,но има ли право да ми иска и книжката.
Граничния полицаи компетентен ли е да ми изисква книжката.

#2 trek

нов шофьор

• Потребител
  • 48 Мнения:

Публикувано 07 October 2012 - 12:29 PM

Компетентен е, даже може и акт по ЗДвП да ти пише :)
No one ugly allowed...

#3 morskiq

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 07 October 2012 - 01:51 PM

Ако някой може да намери извадка от закона , ще съм му много благодарен защото се съмнявам да може да ми напиши акт по ЗДвП понеже преди около седмица са спрели един мой приятел който е карал без преглед застраховка и винетка и са му искали само лична карта и книжка без да правят акт за другите неща
Мен също са ме спирали с пукнато предно стъкло и нищо не са ми казали може да съм изкарал късмет и да не им се е занимавало но и моя приятел ли да е изкарал късмет.

#4 zender 2

опитен шофьор

• Потребител
  • 135 Мнения:

Публикувано 07 October 2012 - 01:52 PM

Лична карта е достатъчно,трябва да проверя но по спомен само в граничната зона която е 20км. може да избива комплекси.Въпреки това АКТ само КАТ може да ти състави,не се връзвай на такива.

#5 morskiq

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 07 October 2012 - 02:12 PM

Те спират само в тая 20км зона не сам ги виждал да влизат по на вътре смисъл ако смятаме бреговата линия на морето за граница те не спират на по далеч от 20км до морето , Интересува ме дали могат да ми искат книжката , защото попитах помощника на доцента ми по административно право който също така работи и като полицаи и той ми каза че нямат право да искат книжка , но могат да ме накарат да стоя там докато повикат някои полицаи който да ми поиска книжката и като дойде полицая ще почне да се заяжда .
Но дали мога да им кажа съжалявам но не сте компетентен да ми изисквате този документ и после да ме нае**т като имат това право.

#6 trek

нов шофьор

• Потребител
  • 48 Мнения:

Публикувано 07 October 2012 - 03:00 PM

Граничната зона е до 30км.
И малко бъркаш понятията - полицай и гараничен полицай... те всички са полицаи, но работят в различна структура.
Граничния полицай може да ти иска книжка и талон на колата и да ти прави проверки в тази 30км гранична зона. Освен така така наречения от теб полицай/предполага се говориш за охранителна полиция/ също няма право да ти пише акт по ЗДвП. Актовете ги пишат хора изкарали курс по КАТ, а за да седят на пътя и да спират колите за проверка те са го изкарали този курс. Дори да няма изкаран курс може да ти иска документ и ако го нямаш или установи друго нарушение може да се обади на хора, които имат право да пишат акт и пак гориш.
Решат ли да пишат нещо могат да го направят, а заяждане и глупости от рода "не сте компетентен" ще си навлечеш още повече неприятности.
No one ugly allowed...

#7 kamens

опитен шофьор

• Потребител
  • 140 Мнения:

Публикувано 07 October 2012 - 05:53 PM

Имат право! Всички полицаи /утвърдени със заповед/ имат право! В това число и охранителна и общинска полиция!

#8 backstage

опитен шофьор

• Потребител
  • 143 Мнения:

Публикувано 24 October 2012 - 09:07 PM

Имат право! Всички полицаи /утвърдени със заповед/ имат право! В това число и охранителна и общинска полиция!

+1 научиха се вече и си издават заповеди съответните директори на РУП. Това за охранителна полиция де... Те си пишат редовно актове, само за алкохол и за скорост не могат, защото нямат нужното оборудване. Не знам дали има областен град ,в който все още да не се оправомощени обикновените полицаи. А за Граничните си нямам на идея честно казано :)

Този пост е редактиран от backstage: 24 October 2012 - 09:07 PM

Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.

#9 bobiivanov5000

нов шофьор

• Потребител
  • 26 Мнения:

Публикувано 25 October 2012 - 08:19 PM

Имат и дрегери да ви споделя,само радари нямат.

#10 SaTaNaTa_83_stz

спазва правилата

• Потребител
  • 267 Мнения:

Публикувано 25 October 2012 - 09:08 PM

Само служител от КАТ има право да съставя акт.Всички други служители на МВР могат да пишат фиш или при констатирано нарушение да те задържат на място до пристигане на представител от КАТ
<p>Друго си е да ти духне турбинната.</p>

#11 KaPaM-MoToP

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,179 Мнения:

Публикувано 25 October 2012 - 09:32 PM

По вашата логика, само полицай от КАТ могат да пишат актове и то само по ЗДВП, а на мен тогава как КАТАДЖИЯ ми написа АКТ по закона за обществения ред ?
<p>www.zonemixtrance.eu</p>

#12 backstage

опитен шофьор

• Потребител
  • 143 Мнения:

Публикувано 26 October 2012 - 08:30 PM

Само служител от КАТ има право да съставя акт.Всички други служители на МВР могат да пишат фиш или при констатирано нарушение да те задържат на място до пристигане на представител от КАТ

Колега, това е абсолютно невярно.
Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.

#13 morskiq

Без стаж

• Потребител
  • 9 Мнения:

Публикувано 12 November 2012 - 09:48 AM

Днес ходих до началника на гранична полиция по работа и го попитах до къде стигат правомощията на граничния полицаи .
Има право да изисква всички документи лична карта книжка и документите на колата , ако се усъмни в теб има право да претърси автомобила .
Няма право да съставя акт по кат , но ако забележи нередност може да те накара да изчакаш служител на кат.
Скоро време се очаквало да им дадат право да пишат и акт по кат.

#14 fluid_88

професионален шофьор

• Потребител
  • 637 Мнения:

Публикувано 12 November 2012 - 02:44 PM

АЗ пък днес пътувах до Шабла,и видях граничните да си спират избирателно на много яка поста! И сега ако им дадът да пишат и актове то това ще са единствените полицай който ще могат да спират избирателно,смятам се сещате :)
renault espace 2,2dt 99' + автоплатформа
uno turbo 1.3 i.e 86'
ranault 19. 1.8 16v 92'
uaz 4.0 disel 71'
trabant 601 70'

#15 BladeMaster

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,275 Мнения:

Публикувано 13 November 2012 - 05:19 AM

Решат ли да пишат нещо могат да го направят, а заяждане и глупости от рода "не сте компетентен" ще си навлечеш още повече неприятности.

Направо ви се чудя на лястовичите сърца, заради такива хора като теб и мен ме спират и ми се правят на бабаити, защото са свикнали хората да се държат като мишки когато ги спрът. Като така сте ги научили с идеята да си траеме и да се подмазваме че да не вземе да ми напише нещо. Значи ако някой няма правомощия няма да си трая за да не викне КАТ, а ще му навра в лицето всяка една злоупотреба направена след спирането ми ! На някои им идва акъл и се усещат навреме други ченгета продължават да се правят на НСБОП и ГДБОП ....

Този пост е редактиран от BladeMaster: 13 November 2012 - 05:20 AM

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Car : Opel Tigra 1.4 16V
Player : Pioneer DEH-2900MP
Front line : Lanzar OPTI6C
Back line : ***********
Subwoofer : 2xPioneer 3004SPL 1000w RMS peak 3000w
Amplifier : ***********
Box : ***************
Само за Стънт манияци http://www.stuntbulgaria.com/forum

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.