IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

КАТ ни спира само при нарушение

• Не можете да пишете в тази тема
61 отговора на тази тема

#1 BladeMaster

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,275 Мнения:

Публикувано 22 October 2012 - 03:19 PM

Господ е шофьор !
Десетки пъти са ме спирали заради вида на колата без да съм извършил нарушение и естествено на 10 пъти поне един път си забравяш документите.... Или защото съм имал спорове с някой катаджия преди време и като ме види решава да си връща... Най накрая мислят върху един разумен закон !

Катаджиите да спират коли само при извършено конкретно нарушение на пътя. Тази идея за пореден път бе лансирана в петък, този път лично от министър Цветан Цветанов.

"Възложил съм на "Национална полиция" да ми се предложи вариант, в който катаджиите да спират само коли, които са нарушители, и водачи, които са нарушители на Закона за движение по пътищата", каза в Русе МВР шефът.

От думите му стана ясно, че повод за това негово решение е станал фактът, че чести "жертви" на спонтанните проверки на КАТ стават и чужденци, от които след това се искат пари.

"Смятам, че това трябва един път завинаги да го премахнем като манталитет, като поведение", добави Цветанов, коментирайки навика на подчинените си да подхождат към шофьорите с известните въпроси "Какво правим?" и "Сега как решаваме проблема?"

http://www.mediapool...news198582.html
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Car : Opel Tigra 1.4 16V
Player : Pioneer DEH-2900MP
Front line : Lanzar OPTI6C
Back line : ***********
Subwoofer : 2xPioneer 3004SPL 1000w RMS peak 3000w
Amplifier : ***********
Box : ***************
Само за Стънт манияци http://www.stuntbulgaria.com/forum

#2 carnival

опитен шофьор

• Потребител
  • 103 Мнения:

Публикувано 22 October 2012 - 03:33 PM

Дано не го въведат, ще стискам палци с две ръце!!!
Стане ли това вече ще е пълна анархия навсякъде! Тези проверки са нужни по 1000 причини, а това да се спрат е пълно безумие! Защо да изкарвам книжка тогава, ако просто си карам в лентата с 45км/ч?! Така всяка втора кола ще е като нарколаборатория, карана от убийци и обирджии... Не, не и не!
  • idalgo харесва това

#3 BladeMaster

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,275 Мнения:

Публикувано 22 October 2012 - 03:48 PM

Пич ама аз не карам нарколаборатория и не съм длъжен да бъда мачкан от някъв катаджия. И чуваш ли се какво говориш ти пети клас ли си. И две нарколаборатории да имам в колата какво ще ми направи катаджия ? все още не са им дали всички права на света да ти ровят и обискират колите. Малко се замисли това няма нищо общо с това което говориш, за това което говориш си има други органи и това не се отнася за тях. Еййй ама ти да не си синче на депутат че говориш без да знаеш за какво става въпрос а те пък така гласуват закони без да знаят за какво се отнасят !
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#4 carnival

опитен шофьор

• Потребител
  • 103 Мнения:

Публикувано 22 October 2012 - 04:05 PM

Закона е създаден за да се спазва и уважава. Ако всичко ти е наред и си спокоен какъв ти е проблема, че те спира катаджия? Те работят за нас, не против нас. Спират ме поне веднъж месечно, а карам по 2000км на месец и НИТО веднъж пари не са ми искани и не съм давал. Като ме спрат просто си свършват работата, пожелаваме си приятен ден и това е. Не виждам какво нередно има в това? А друг е вече въпроса ако караш някоя гробница от 80-та година в която преди да се качиш трябва да се прекръстиш и винаги има за какво да се хване един катаджия. Преди да хапеш пробвай да спазваш закона просто ей така - за разнообразие, защото по коментара ти разбирам, че не го правиш на 100% :)

П.С. Не разбирам само защо се палиш?! Ти ли си дал преложение този закон да влезе в сила?
И относно това кой клас съм - отдавна съм завършил и като гледам как пишеш бих ти задал същия въпрос :)

Коментари от рода "ама аз не карам нарколаборатория" са просто нелогични (друга аналог на тази дума ще е само обиден). Ти като не караш има такива, които карат и разпространяват.

Нека не спорим за глупости, здравите нерви са безценни! :)

Този пост е редактиран от carnival: 22 October 2012 - 04:13 PM

• Kris харесва това

#5 fluid_88

професионален шофьор

• Потребител
  • 637 Мнения:

Публикувано 22 October 2012 - 04:15 PM

Закона е създаден за да се спазва и уважава. Ако всичко ти е наред и си спокоен какъв ти е проблема, че те спира катаджия? Те работят за нас, не против нас. Спират ме поне веднъж месечно, а карам по 2000км на месец и НИТО веднъж пари не са ми искани и не съм давал. Като ме спрат просто си свършват работата, пожелаваме си приятен ден и това е. Не виждам какво нередно има в това? А друг е вече въпроса ако караш някоя гробница от 80-та година в която преди да се качиш трябва да се прекръстиш и винаги има за какво да се хване един катаджия. Преди да хапеш пробвай да спазваш закона просто ей така - за разнообразие, защото по коментара ти разбирам, че не го правиш на 100% :)

П.С. Не разбирам само защо се палиш?! Ти ли си дал преложение този закон да влезе в сила?
И относно това кой клас съм - отдавна съм завършил и като гледам как пишеш бих ти задал същия въпрос :)

Коментари от рода "ама аз не карам нарколаборатория" са просто нелогични (друга аналог на тази дума ще е само обиден). Ти като не караш има такива, които карат и разпространяват.

Не мисля ,че километрите на месец са ти достатачно за да дадеш правилна оценка,но ако километрите са ти три пъти повече от твойте и на ден те спират по 3-4 пъти си е досадно! Въпреки,че след всяко спиране ми пожелават приятен ден!
Изряден съм от всякъде,но е дразнещо да ми губят времето! Често пътувам извън страната със същата кола и там никой не те спира изведнъж минаваш границата и се почва !гранична веднага чакатнай много 30 ок след границата или на първата отбивка да не квивнеш случайно и да те изтърват, след това Кат на съответната област те спират защото си с номер от друга област на страната и така докато се прибереш в града в който си! там също те спират защото влизаш в града примерно вечерта и пак те спират!(може да си пил) на въпроса пил ли си отговарям с не и отговора беше защо не си :dknow: :kill_m:
Всичко това е дразнещо!А за това че колата била гробница то си има технически прегледи! ако трябва да се работи то е в тази насока когато нащи прегледи стигнат нивото на ТЮФ то тогава няма да се притесняваш!
И по 3-ма полицай в патрулка е доста смешно!!!!!
На акция ли сме на какво??? :no:

Този пост е редактиран от fluid_88: 22 October 2012 - 04:18 PM

renault espace 2,2dt 99' + автоплатформа
uno turbo 1.3 i.e 86'
ranault 19. 1.8 16v 92'
uaz 4.0 disel 71'
trabant 601 70'

#6 carnival

опитен шофьор

• Потребител
  • 103 Мнения:

Публикувано 22 October 2012 - 04:21 PM

Може да им се наложи някаква мярка, но не и напълно забрана да спират коли, които не са в нарушение. Аз лично никога не съм виждал крадец да кара с 200 в насрещното, а въведат ли този закон само така ще могат да го хванат в крачка, после ще е късно.

А за километрите не съм казал, че са много :) Карам си я само до работа и обратно.

#7 jorko

Добро момче

• Потребител
  • 13,477 Мнения:

Публикувано 22 October 2012 - 04:42 PM

Може да им се наложи някаква мярка, но не и напълно забрана да спират коли, които не са в нарушение

Има места, на които почти всички карат в нарушение, както и има коли, които почти не се спират и дори и да се спрат, това няма нищо общо с нарколаборатории и други подобни заключения, очевидно съществуващи само в нечия развинтена фантазия...

#8 fluid_88

професионален шофьор

• Потребител
  • 637 Мнения:

Публикувано 22 October 2012 - 04:56 PM

Събота вечер застанали на моста и раздават сопи под ред!ама нема пропуск по тяхната логика не може да няма пил ! :lol2:
От къде на къде ще спира ей така! това е чувство на безнаказаност на хора с "положение"
А скивай това лапе кара кола за Х пари ! бррррр с мотора до стъклото и проверка на документи! :dknow: :lol2:
А преди това съм ама на 100% сигурен ,че е имало бас между тях от рода на Ай на бас че колата не е негова или е лизингова аааа.
Ние да не сме някакви марионетки или хора за забавление на хора с фуражка за да им мине деня по весело!! :hmm:
uno turbo 1.3 i.e 86'
ranault 19. 1.8 16v 92'
uaz 4.0 disel 71'
trabant 601 70'

#9 BladeMaster

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,275 Мнения:

Публикувано 23 October 2012 - 05:33 AM

Събота вечер застанали на моста и раздават сопи под ред!ама нема пропуск по тяхната логика не може да няма пил ! :lol2:
От къде на къде ще спира ей така! това е чувство на безнаказаност на хора с "положение"
А скивай това лапе кара кола за Х пари ! бррррр с мотора до стъклото и проверка на документи! :dknow: :lol2:
А преди това съм ама на 100% сигурен ,че е имало бас между тях от рода на Ай на бас че колата не е негова или е лизингова аааа.
Ние да не сме някакви марионетки или хора за забавление на хора с фуражка за да им мине деня по весело!! :hmm:

Точно за това говоря, неможе един катаджия да ме спира в продължение на една година постоянно защото за една седмица ме спря три пъти - Петък Събота и Понеделник ??? и на трития път в понеделника ми кипна и казах я ми се представи първо преди да ми пишеш акт (бях си забравил документите в якето) И тоя като се изчерви запени и даже отказваше да ми се представи първоначално ... и после 1 година постоянно може да е на 1 км но види ли ме пали колата и със пуснати буркани тръгва по мен се едно съм глава на организираната престъпност !

Това се случва само защото в закона му се дава това право днес може да те спре 30 пъти и повярвай може да ти напише поне 15 акта.... Не спря на пешеходна... (Но пешеходеца не беше стъпил) катаджията - НЕ Е ВЯРНО БЕШЕ СТЪПИЛ НА ПЛАТНОТО. Спираш един метър пред знак стоп защо кръстовищата ни са толкова смотани и никой не спира 1 метър зад стопа защото е смешно това и после 7-8 метра да се приплъзваш до самото кръстовище - НЕ СПРЯ НА СТОП.... Защо караш без фарове - Но аз карам на габарит и дневни светлини... НЕЕЕ ТРЯБВА ДА КАРАШ С ПУСНАТИ ФАРОВЕ.... Защо караш без колан - Но аз си карам с колан --- ДА БЕ ДА ТИ СЕГА СИ ГО СЛОЖИЛ ЧЕ ПИШЕМЕ....

Този пост е редактиран от BladeMaster: 23 October 2012 - 05:33 AM

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#10 kamens

опитен шофьор

• Потребител
  • 140 Мнения:

Публикувано 23 October 2012 - 08:19 AM

Кой ви излъга, че ще има такъв закон? Никой не е обсъждал такова нещо! Ако има нещо подобно, ще е заповед!
  • Del харесва това

#11 ФЕРАРИСТ

професионален шофьор

• Потребител
  • 506 Мнения:

Публикувано 23 October 2012 - 05:09 PM

Закона е създаден за да се спазва и уважава.

Ся да не земеш да се изтървеш и да кажеш че ти никога не си превишавал скороста в града с поне 15 кмч и тая извън града пак с толкова???????

Кой ви излъга, че ще има такъв закон? Никой не е обсъждал такова нещо! Ако има нещо подобно, ще е заповед!

И аз докато не го видя не само като закон или наредба, а и приложен на практика, няма как да повярвам - при положение че ръцете на милицията са толкова развързани, не е проблем да намеряк каквото и да е нарушение - а ако не намерят, не е проблем да си измислят......

Този пост е редактиран от ФЕРАРИСТ: 23 October 2012 - 05:10 PM

<p>http://www.Polyurethan.Me - ПОЛИУРЕТАНОВИ ТАМПОНИ<br /> Публикувано изображение</p>

#12 gamencerista

професионален шофьор

• Потребител
  • 972 Мнения:

Публикувано 23 October 2012 - 06:54 PM

ТОВА НЯМА КАК ДА СЕ СЛУЧИ !!!!
<p>Нещо почна да ми омръзва тоя SPL</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>..::: ЧЛЕН НА ДВИЖЕНИЕ \"БЪЛГАРСКА АНТИ-GOLF АСОЦИАЦИЯ\" :::..</p>

#13 backstage

опитен шофьор

• Потребител
  • 143 Мнения:

Публикувано 24 October 2012 - 08:22 PM

Колегата carnival май не е запознат как стоят нещата в нормалните страни - например Германия, Австрия, Америка. Естествено автомобили се спират за ротиннапроверка, но това се прави при провеждане на акция - без колан, аптечка, документи и т.н. И тогава а се спира цяла колона от коли, за да не е избирателно. Но никой не стои изтъпанчен по средата на банкета, размахвайки палка и да си хареса някоя кола, от която може да изкара някой лев. Това го няма никъде освен в България и другите балкански страни. Просто е задължително да се приеме тоя закон. В Америка например баща ми за 2 години са го спрели само два пъти - единия път е бил в нарушение и е получил акт, а в другия са отбили 10 коли за проверка, след тях още 10 и т.н. А не е като да не е минавал по 200км всеки ден. Преди няколко години от Кьолн до Париж се разминахме с поне 20 патрулки и никой никъде не ни спря или нещо такова!

Този пост е редактиран от backstage: 24 October 2012 - 08:23 PM

Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.

#14 manntraxx

опитен шофьор

• Потребител
  • 155 Мнения:

Публикувано 25 October 2012 - 12:20 PM

Аз съм съгласен, че при това ново положение ще се увеличи броя на шофьорите без книжка и пияните водачи.
Или КАТ-аджиите постоянно ще са в акции.

#15 fluid_88

професионален шофьор

• Потребител
  • 637 Мнения:

Публикувано 25 October 2012 - 02:32 PM

Или КАТ-аджиите постоянно ще са в акции.

Те и сега са в акции половината са в образа на Чък Норис другата половина са в образа на Шериф!
uno turbo 1.3 i.e 86'
ranault 19. 1.8 16v 92'
uaz 4.0 disel 71'
trabant 601 70'

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.