IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Въпрос относно плеър

• Не можете да пишете в тази тема
6 отговора на тази тема

#1 Schnitzer40

опитен шофьор

• Потребител
  • 155 Мнения:

Публикувано 04 November 2012 - 07:44 AM

Здравейте колеги. Трябва ми информация кои плеъри на Българският пазар поддържат flac формат ? Препоръчайте нещо. :clap1:
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят; Руски форум: питаш нещо и теб те питат; Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп !

#2 andro

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,271 Мнения:

Публикувано 04 November 2012 - 08:03 AM

Засега сякаш никой от по-сериозните производители няма такъв плеър в 1 дин формат.
Може да има някакви по-нискокачествени и по-евтини, но дали има смисъл?

Ако искаш да слушаш некомпресирани файлове, лосслес, а-у :), от флаш памет или хард мога да ти кажа, че Pioneer четат wav през юсб.
Но ако се взима по-евтин модел е хубаво да се пробва предварително дали юсб-то му е достатъчно бързо.
Не всички плеъри могат да захранят харддиск. Повечето не могат. По-съвременните вече са с до 1А на юсб, но старите са по-слабички.
То има и друга подробност - да, некомпресираните файлове звучат много пъти по-добре от компресираните, но и плеърът трябва да е висок клас, ако искаш хубави резултати. Евтин плеър, с лошо всичко )компонентите му), но четящ флак-ове и ваф-ки няма да има добро звучене.

Това е от мен, ако някой се сети за флак плеър нека сподели и на мен ще ми е интересно.

#3 Schnitzer40

опитен шофьор

• Потребител
  • 155 Мнения:

Публикувано 04 November 2012 - 08:04 AM

A ако запиша флак файлове на Аудио СД дали ще ги чете ?
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят; Руски форум: питаш нещо и теб те питат; Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп !

#4 andro

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,271 Мнения:

Публикувано 04 November 2012 - 09:41 AM

Аудио cd-то може да се каже, че е във wav формат. При запис на такъв диск програмата, която ползваш за запис декодира flac до wav и после записва.
Иначе за автомобил аудио cd си остава един от най-качествените варианти за слушане.
Другия вариант е ipod,с лосслес файлове, но радиото, към което е свързан е добре да байпасва вградения в ипод-а dac и да декодира с по-хубав.
Също на мен ми хареса вариант Pioneer Dex-p99rs с хард диск и wav.
Или Pioneer cd-7x, на съответния транспорт, ама там цифрите стават вече наистина големи :).
Това последното само на картинка съм го виждал.

Този пост е редактиран от andro: 04 November 2012 - 09:51 AM

• rendz харесва това

#5 moonwalker_1988

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,000 Мнения:

Публикувано 05 November 2012 - 07:55 AM

А и освен това изпълнението на озвучаването на автомобила как ти е? В смисъл какви компоненти (говорители, усилватели, кабели...) имаш и как са монтирани?... Щото ако са некви коаксиалки или ниска (средна) серия компонентни и усилвателя не е качествен (или въобще да го няма) има ли смисъл да си усложняваш живота с FLAC? =]

:coffee:
Публикувано изображение

#6 Schnitzer40

опитен шофьор

• Потребител
  • 155 Мнения:

Публикувано 05 November 2012 - 01:30 PM

2 х Селениум 6w4p отпред 2х Селениум 8w4p отзад + пищялки еминенс точен модел забравих ... По принцип е Амплитрон усилвателя 4200S за басовете и едно тъндърче за селениумите..

#7 BaSsBoY

Team Low Bass

• Потребител
  • 1,669 Мнения:

Публикувано 05 November 2012 - 03:32 PM

Няма смисъл от флак в случая, просто си търси мп3-ки с по-добро качество.
<p>Life begin under 30Hz!</p>

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.