IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

WinOLS

• Не можете да пишете в тази тема
28 отговора на тази тема

#16 Kalio

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 21 October 2005 - 02:11 PM

Аз работя с WinOls. Дори и да се намери crack file е необходимо да си регистрираш версията, а това струва доста пари. Ако използваш нерегистриран Winols не може да правиш почти нищо. Аз използвам пълна версия с 58 DLL файла за checksum. Програмата е велика. Ако имаш опит е много добра за чиптунинг.

#17 kelesha

професионален шофьор

• Драг състезател
  • 1,931 Мнения:

Публикувано 22 October 2005 - 06:33 AM

Между другото kelesha какво ще кажеш за Code composer studio, или Matlab? Ти какво ползваш за 2d или 3d визуализиране на .bin- овете я издай?:!:

Хух пак си забил в неправилната посока :wink: за визуализиране на биновете както казваш ти може да се ползват доста програми и тези двете които си дал ти не са сред тях :D Важното обаче е не да визуализираш БИНа защото даже и да го направиш нищо няма да разбереш, ами идеята е да го промениш където требе за да получиш желания ефект, а това не стаа лесно ама въобще :!: Инак и с обикновен НЕХ едитор можеш да си отвориш БИНа ама до там....... :!:
it's my way or.....the highway 8)

#18 |CL|NIKI

професионален шофьор

• Драг състезател
  • 1,180 Мнения:

Публикувано 22 October 2005 - 09:04 AM

kelesha да аз сега приохождам така да се каже в тая област и затова не съм много наясно. Но целта ми е не да имам цялата програма а само това което ми трябва за тоя моя комп от Корадото понеже искам да го настроя оптимално, не да взема готов чип с програма която може и да не е за мене.Но както и ти ми каза с тоя комп и тия инжектори няма да изкарам нищо или нама да е задоволително. А може ли да му се смени МАП - а и тогава да се донастроива?

#19 colt45

Без стаж

• Потребител
  • 2 Мнения:

Публикувано 23 October 2005 - 02:27 AM

Между другото kelesha какво ще кажеш за Code composer studio, или Matlab? Ти какво ползваш за 2d или 3d визуализиране на .bin- овете я издай?:wink:

колега-за кои версии на програмите става въпрос?
Аз имам 3.1 Platinium на Code composer
и 7.1 R14 и 7.0.4 R14 на Matlab
Ако има по-нови -свиркай да се ъпдейтна.

#20 kelesha

професионален шофьор

• Драг състезател
  • 1,931 Мнения:

Публикувано 24 October 2005 - 04:49 PM

...........целта ми е не да имам цялата програма а само това което ми трябва за тоя моя комп от Корадото понеже искам да го настроя оптимално, не да взема готов чип с програма която може и да не е за мене.

Правилно си се ориентирал, къстъм мапинг е най доброто решение и не случайно е и най скъпото, това обаче сам не можеш да го направиш НИКОГА или поне не и в този живот :?

Но както и ти ми каза с тоя комп и тия инжектори няма да изкарам нищо или нама да е задоволително. А може ли да му се смени МАП - а и тогава да се донастроива?

Имаш предвид МАП сензора да му се смени или мап-а(софтуера) :roll: Както и да е и двете неща могат да се "сменят" но след тва тунинга или самата настройка ще ти изяде главата, мотора или парите :?

#21 |CL|NIKI

професионален шофьор

• Драг състезател
  • 1,180 Мнения:

Публикувано 25 October 2005 - 10:59 AM

kelesha основно имах предвид Manifold absolute pressure sensor (MAP) щото разбрах че не може софтуерно да се бутне да отчита над 0,8.
Ти обаче ме натовари с мноо работи - турбото колко пари съм готов да отделя, мапването колко пари съм готов да отделя и то стана малеее :roll: :!: ами инжектори? :?
Да ама сега: (две точки) първо аз съм от тия ора (хора) дето ако има т 5лв. няма да си купят 1 печено пиле и да се натъпчат кат свине а ше си земат 1 дюнер за 1,5лв. и пак ще се наядат. :?
После както сички знаете НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА, още повече че сме България.
И последно аз искам да докажа на определена група хора че С ПАРИ може всеки.Затова се стремя не да харча пари а да харча пари за точно това което ми трябва,тоест колата ми е еФтина(пише се с В за ония дето ще ме поправят), и всички ъпгрейт части са ми от моргата (без частите по основния ремонт - чисто нови от магазина кам 2000лв). И И И колата върви та се къса ...(за мен де, за теб и твоя OPEL е друго :!: )
Само заради това че те смятам за ОТЛИЧНИК в тунинговането ме навежда на тия нови ъпгрейти - турбо,инжектори,мапване компване базикване и т.н. :!:

#22 kelesha

професионален шофьор

• Драг състезател
  • 1,931 Мнения:

Публикувано 25 October 2005 - 01:17 PM

kelesha основно имах предвид Manifold absolute pressure sensor (MAP) щото разбрах че не може софтуерно да се бутне да отчита над 0,8.

Естественно че може да се бутне на повече от 0.8 бара, ако не се лъжа МАП сензора на Г60 компа беше 2 или 2.5 баров което ше рече съответно 1 или 1.5 бара турбо надув. И софтуерно не се бута да отчита повече, ами целта на софтуерното "бутане" е компа да възприема отчетеното от мап сензора, т.е мап сензора влияе на софтуера не софтуера да влияе на мап сензора :) Та мисълта ми е че има софтуери за Г60 които си бичат и на 1.1-1.2 бара без проблем......разбира се с подходящ прилежащ хардуер де :D

Ти обаче ме натовари с мноо работи - турбото колко пари съм готов да отделя, мапването колко пари съм готов да отделя и то стана малеее 8) 8) ами инжектори? :D
Да ама сега: (две точки) първо аз съм от тия ора (хора) дето ако има т 5лв. няма да си купят 1 печено пиле и да се натъпчат кат свине а ше си земат 1 дюнер за 1,5лв. и пак ще се наядат. :!:
После както сички знаете НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА, още повече че сме България.

Ей тука най мноо са обърка, добре дошъл в света на тунинга, ТУК ЕФТИНО НЯМА. Направиш ли нещо ефтино, то резултата е смешен, кажи ми само една ефтино направена кола в България която да върви :D Никой не е казал че требе да си купуваш само най скъпите неща, но с тунинг от моргата резултатите са........ 8)

И последно аз искам да докажа на определена група хора че С ПАРИ може всеки.Затова се стремя не да харча пари а да харча пари за точно това което ми трябва,тоест колата ми е еФтина(пише се с В за ония дето ще ме поправят), и всички ъпгрейт части са ми от моргата (без частите по основния ремонт - чисто нови от магазина кам 2000лв).

С пари че може всеки е доста налудничево понятие :!: Факт е че колата направена с най мноо пари в България все още не може да откине :D 8) Схемата е да имаш пари и ако си нямаш хабер как точно стават нещата, да дадеш на някой който си има хабер да ти направи колата........така съм съгласен че с пари стаа лесно :)

И И И колата върви та се къса ...(за мен де, за теб и твоя OPEL е друго :D )

Върви та се къса е как да ти кажа..........смешно понятие, върви та се къса сравнена с какво :!: Ако си навит може да пробваме Аудито с поне 3 Опела и едно Рено Клио дето без проблем ща порнат и на 400м и на километър а всичките ще са атмосферни мотори не турбо, аз на това не му викам върви та се къса :D За тръгне да се къса тази кола, вярвай ми без инвестиции и то не малки няя стане НИКОГА, а и винаги ше страдаш от проблеми породени от ултра некачествените детайли които си ползвал при събирането на хардуера на мотора......амааааа ти си знайш, аз просто ти казвам нещата такива каквито са :!:

Само заради това че те смятам за ОТЛИЧНИК в тунинговането ме навежда на тия нови ъпгрейти - турбо,инжектори,мапване компване базикване и т.н. :D

Аз не съм отличник в нищо, просто отдавна съм разбрал че нещата не са толкова елементарни и ефтини колкото изглеждат на пръв поглед и за сега безуспешно се мъча да обясня това на хората 8)

#23 |CL|NIKI

професионален шофьор

• Драг състезател
  • 1,180 Мнения:

Публикувано 25 October 2005 - 02:17 PM

Колата върви сравнена с преди както беше разбира се.И с това което виждам на пътя като се има впредвид че нямам 3-та скорост(гръмна 3та на 0,6bar ). Ако казваш че сега не върви значи кат се опрай как ще е?????????? :D

За обясняването на мен също. :D
Да боклуците водят до така нареченото скъпо ефтино - сам се опарих доста пъти. Взимаш нещо ефтино сменяш го 100 пъти и ти излиза 1000 по скъпо от ново и истинско 8)
Аре аз да спирам че само ти губя времето.Трябва очи в очи да се видим да говорим така не става.

#24 |CL|NIKI

професионален шофьор

• Драг състезател
  • 1,180 Мнения:

Публикувано 10 November 2005 - 03:20 PM

Еее? Излизат по 50 ина карти на чексума на Ауди А3 да речем.Как се разбира коя за ко е?
Няма невъзможни неща!

#25 $ENN@

примерен шофьор

• Потребител
  • 426 Мнения:

Публикувано 10 November 2005 - 04:14 PM

Еее? Излизат по 50 ина карти на чексума на Ауди А3 да речем.Как се разбира коя за ко е?

ето ти хелп :( :

#26 kelesha

професионален шофьор

• Драг състезател
  • 1,931 Мнения:

Публикувано 10 November 2005 - 05:21 PM

Еее? Излизат по 50 ина карти на чексума на Ауди А3 да речем.

Кво разбираш под 50 карти на чексума :idea: :wink: Ти въобще знаеш ли какво е тва чексума и как може една чексума да съдържа някви карти :roll: :(

Как се разбира коя за ко е?

Ми отговорът е ясен, НИКАК :idea: :idea: :idea: И май не си чел като пиша че автоматичното разпознаване на карти НЕ ВЪРШИ РАБОТА :roll: :roll: :roll:

#27 |CL|NIKI

професионален шофьор

• Драг състезател
  • 1,180 Мнения:

Публикувано 12 November 2005 - 05:34 PM

Споко ве има време за сичко:shock:
Ще я разуча:shock:
Няма невъзможни неща!

#28 doc_j

нов шофьор

• Потребител
  • 23 Мнения:

Публикувано 12 August 2008 - 07:34 PM

Май възраждам една почти умряла тема, но не намерих по-удобно място за въпроса си: От какво се определя въпросния checksum на дадения файл и не може ли на един готов тунинг файл само да се променя checksum-a, за да работи безпроблемно на различни ECU-та?
Polo GT40 - AE86C
Traget:
E30 rear suspension, gearbox and drivetrain
1272cc 16VT Engine GT2259/GT2560
700 kg. caged coupe
280/276mm brakes

#29 vesko83

млад шофьор

• Потребител
  • 61 Мнения:

Публикувано 05 September 2008 - 11:16 AM

Niakoi znae li koia e opciata za postaviane na reg.Klucha ?

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.