IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Mercedes E220 cdi

• Не можете да пишете в тази тема
48 отговора на тази тема

#1 balabanow

нов шофьор

• Потребител
  • 22 Мнения:

Публикувано 07 February 2013 - 03:22 PM

Здравейте, решил съм да си купя mercedes E220 CDI 150 к.с 2003г. с ръчни скорости.Моля ако някой има или е имал такава кола или има пряки наблюдения върху колата да пише.Благодаря предварително.

#2 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 850 Мнения:

Публикувано 07 February 2013 - 07:35 PM

Нямам преки впечатления но мисля че най-добрата комбинация е 2.7 / 3.2 дизел + автоматик. Имам съмнения че 2.2 може да е недостатъчно мощен на моменти.
Кара с компресори

#3 balabanow

нов шофьор

• Потребител
  • 22 Мнения:

Публикувано 08 February 2013 - 02:07 PM

Благодаря ти и за малкото колега, защото несъм имал никога мерцедес и незнам почти нищо за тези машини.

#4 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 08 February 2013 - 02:32 PM

Благодаря ти и за малкото колега, защото несъм имал никога мерцедес и незнам почти нищо за тези машини.

Имам колега с такъв, той каза, че добрите са след 2004. Предишните имали слаби ламарини и се усуквали, та чак цепели. И на неговата ми показа единия праг за какво иде реч. Но той е с 220. И да ти кажа не е зле като кола. Аз лично бих се огледал за CLK, но си харесвам двувратките де :)

#5 KaPaM-MoToP

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,179 Мнения:

Публикувано 08 February 2013 - 03:03 PM

Зависи и какво търсиш де, ако си спокоен шофьор 2.2 в купето на W211 е добре, извънградско при скорост от около 100-120 харчи между 5.5-6, имам леки наблюдения върху такъв мерцедес, като динамика не е нищо особено, но е добре. Карал съм Е220 W210 и Е220 W211 и двете автоматик, като ми се стори, че кутията на по-стария работеше по-добре от този на следващия модел :hmm: Същия мотор съм го пробвал в Це-класа с ръчна кутия, ами да ти кажа, коренна разлика във вървежа не намерих :) Приятна кола е тази W211, лично аз бих избрал автоматик, но цените които ги държат първите са просто нереални, как може да са по 11-12 хил. и нагоре лв. не го разбирам, поне да бяха с повече екстри, ами те повечето даже и малката навигация нямат...
<p>www.zonemixtrance.eu</p>

#6 balabanow

нов шофьор

• Потребител
  • 22 Мнения:

Публикувано 09 February 2013 - 01:44 PM

Аз съм семеен и clk няма да ми върши работа затова се насочих към е класа и то комби.Малко ме притеснява, защото цената и е 6700 лв а на такава цена има още един мерцедес но знам че в германия такситата са цвят слонова кост и той е същият затова несъм го и гледал много а този дето го наблюдавам е черен но пак ме притеснява пише че е на 408 000 км. Но ниската цена си казва думата в тая криза.

#7 KaPaM-MoToP

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,179 Мнения:

Публикувано 09 February 2013 - 02:17 PM

Е220 W211 за 6700 малко евтино ми се вижда, дори леко странно, както казах по-горе, нормалните цени на тия мерцедеси започват от 10 000, те дори Е220 CDi W210 запазените вървят по 7-8 хил. лв :)
<p>www.zonemixtrance.eu</p>

#8 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 09 February 2013 - 02:34 PM

Аз съм семеен и clk няма да ми върши работа затова се насочих към е класа и то комби.Малко ме притеснява, защото цената и е 6700 лв а на такава цена има още един мерцедес но знам че в германия такситата са цвят слонова кост и той е същият затова несъм го и гледал много а този дето го наблюдавам е черен но пак ме притеснява пише че е на 408 000 км. Но ниската цена си казва думата в тая криза.

Колега, в евтиния мерцедес ще имаш да наливаш пари за ремонти до припадък. Първоначалните обслужвания и т.н., и след това ремонти, а за тая цена със сигурност ще да му е голям ремонт. По-добре се ориентирай към W210 или по-старите им турбодизели. Поне цените паднаха много, а и там има избор. Това е мое мнение, разбира се. А може да погледнеш и тия минивановете - Шаран, Зефира, Сценик, Вояджърите... някак за тия малки пари ми се струва, че колата ще да е гробница. Иначе 408000 км за дизелов агрегат на Мерцедес не е много. АКО са реални.
  • marin1 харесва това

#9 balabanow

нов шофьор

• Потребител
  • 22 Мнения:

Публикувано 09 February 2013 - 09:52 PM

За това ви казвам че се притеснявам но се отказах от този мерцедес и видях че s класите са паднали цените има за по 8-8500 лв. а за s класа бих дал и повечко един приятел ми предложи киа соренто как ви се струва?изглежда ми просторна кола с горе-долу голям багажник.

#10 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 10 February 2013 - 12:06 AM

За това ви казвам че се притеснявам но се отказах от този мерцедес и видях че s класите са паднали цените има за по 8-8500 лв. а за s класа бих дал и повечко един приятел ми предложи киа соренто как ви се струва?изглежда ми просторна кола с горе-долу голям багажник.

Аз нямам наблюдения на Кия, но бих ти препоръчал примерно Ауди с 1.8 мотор. Явно търсиш семейна кола с визия. Виж и Тойота Hilux, но не 2.4. Това са добри джипове.

#11 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 850 Мнения:

Публикувано 10 February 2013 - 06:53 AM

Имай в предвид че S класите са с доста по-сериозна подръжка, затова са примамливо евтини.
Имах твоята дилема преди 1.5 година и си взех Е200 Компресор + ГИ Ланди Ренцо - здрав мотор, доволен съм.

За Киа нямам наблюдения
Кара с компресори

#12 Merakliq

спазва правилата

• Потребител
  • 280 Мнения:

Публикувано 10 February 2013 - 09:42 AM

Е 320 ЦДИ е ,твоята кола :)
<p>Публикувано изображение</p>

#13 balabanow

нов шофьор

• Потребител
  • 22 Мнения:

Публикувано 11 February 2013 - 08:27 PM

Да бях чел че s класите са със скъпа подръжка и висок разход.Мисля да се насоча към кията един приятел си взе nissan x-trail та си викам немога ли и аз да се метна на една горе-долу хубава джипка и затова мисля че ще е кията ако пък не ще гледам да е джип.

#14 balabanow

нов шофьор

• Потребител
  • 22 Мнения:

Публикувано 11 February 2013 - 08:28 PM

Преди около половин година имах пежо 406 2.1 тди 110 к.с мн добра кола карах я 6 години но сина ми катастрофира с нея за щастие на него му няма нищо но колата я хвърлих на отпадаци и нямаше да съм в такава дилема ако не се беше случило това щях да си свиркам с пежото но уви :Д

#15 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 12 February 2013 - 06:50 AM

Преди около половин година имах пежо 406 2.1 тди 110 к.с мн добра кола карах я 6 години но сина ми катастрофира с нея за щастие на него му няма нищо но колата я хвърлих на отпадаци и нямаше да съм в такава дилема ако не се беше случило това щях да си свиркам с пежото но уви :Д

Колега, защо не огледаш Пежо 607, щом си доволен от марката и си запознат? Един страхотен автомобил.

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.