IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Има ли промяна в ситуацията с отлежаващи неплатени актове?

• Не можете да пишете в тази тема
43 отговора на тази тема

#1 vaskovass

нов шофьор

• Потребител
  • 38 Мнения:

Публикувано 12 February 2013 - 01:31 AM

Здравейте, преди около година и половина ми взеха талона и ми писаха акт за 50 лева за изгорял фар и така и нямах възможност да си го платя тогава, защото не бях в София. Заминах за чужбина, това лято си бях в България, но така и пак не си го платих този акт и вече отлежава в КАТ доста. Помня, че тогава много не ми пукаше за него, защото нямаше никакви санкции и ако не се лъжа след като мине давността от около 2-3 години отпадаше и самата глоба. Искам да попитам какво е положението в момента, има ли някакви промени и санкции, защото ако се налага да го плащам ще мога чак другото лято да го направя.
Поздрави!

#2 cRaZy_

професионален шофьор

• Модератор
  • 2,555 Мнения:

Публикувано 12 February 2013 - 10:32 AM

Върху глоби не се начисляват лихви.

Голфо се ражда в Германия и Умира в Перник

#3 donal

млад шофьор

• Потребител
  • 57 Мнения:

Публикувано 15 February 2013 - 08:30 PM

След 2 години акта и глобата падат
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#4 jorko

Добро момче

• Потребител
  • 13,477 Мнения:

Публикувано 16 February 2013 - 07:12 AM

2 години след коя дата ?

#5 backstage

опитен шофьор

• Потребител
  • 143 Мнения:

Публикувано 17 February 2013 - 03:19 PM

3 години е абсолютната давност, и след като изтече, не се дължи нищо.

ЗАНН
Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;
б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;
в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.
(2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.
(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1.

Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.

#6 mengineer

опитен шофьор

• Потребител
  • 161 Мнения:

Публикувано 23 February 2013 - 02:40 PM

Щом е акт и все още отлежава, значи не си си взел постановлението и реално на теб никаква глоба не ти е наложена и не сължиш нищо на никого. Според цитатът на backstage, вички глупости отпадат, ако са изминали 2 години от датата на постановлението, която трябва да е между 1-3 месеца след датата на акта.
<p><a title=\"Climamarket\" href=\"http://climamarket.bg\" target=\"_blank\">Климамаркет</a></p>

#7 jorko

Добро момче

• Потребител
  • 13,477 Мнения:

Публикувано 23 February 2013 - 02:58 PM

Щом е акт и все още отлежава, значи не си си взел постановлението и реално на теб никаква глоба не ти е наложена и не сължиш нищо на никого. Според цитатът на backstage, вички глупости отпадат, ако са изминали 2 години от датата на постановлението, която трябва да е между 1-3 месеца след датата на акта.

Малко се повтарям, но все пак ... коя дата ?

#8 mengineer

опитен шофьор

• Потребител
  • 161 Мнения:

Публикувано 23 February 2013 - 03:04 PM

Ясно е написано, от датата на постановлението. Датата, на която катаджията го е издал. Няма как да я знаеш обаче...
<p><a title=\"Climamarket\" href=\"http://climamarket.bg\" target=\"_blank\">Климамаркет</a></p>

#9 jorko

Добро момче

• Потребител
  • 13,477 Мнения:

Публикувано 23 February 2013 - 03:21 PM

Ясно е написано, от датата на постановлението. Датата, на която катаджията го е издал. Няма как да я знаеш обаче...

За мен не е ясно написано... и как ще смятаме нещо, на което не му се знае началото ?

#10 kircheto

Голфаджия

• Драг състезател
  • 620 Мнения:

Публикувано 23 February 2013 - 04:56 PM

Жоре стига си ги бъзикал, зарази високите данаци и многото дупки съм супер против тези актове и за това ще ви издам тайна от кухнята , когато ви се напише акт и ако не пишете възражение след грубо 1 м излиза НП ако отидете и си го вземете от датата на връчване текат 2г и отпада ГЛОБАТА но не и точките , точките сами се възтановяват ако 2години нямате нарушение което да отнема точки и да сте без задължениея!!!! Ако не си вземете НП след около 1г го пишат служебно връчено и тече срок от тогава!
<p>\'01 VW Golf GTI 1.8T - 14.110 сек на 400м за момента<br /> <br /> FUCK THE VWCLUB MODERATORS!!!!!!</p>

#11 jorko

Добро момче

• Потребител
  • 13,477 Мнения:

Публикувано 23 February 2013 - 06:06 PM

Жоре стига си ги бъзикал, зарази високите данаци и многото дупки съм супер против тези актове и за това ще ви издам тайна от кухнята , когато ви се напише акт и ако не пишете възражение след грубо 1 м излиза НП ако отидете и си го вземете от датата на връчване текат 2г и отпада ГЛОБАТА но не и точките , точките сами се възтановяват ако 2години нямате нарушение което да отнема точки и да сте без задължениея!!!! Ако не си вземете НП след около 1г го пишат служебно връчено и тече срок от тогава!

Май и ти си искаш ;)...какво значи "около" ?

#12 kiko

професионален шофьор

• Потребител
  • 766 Мнения:

Публикувано 23 February 2013 - 08:40 PM

и кво?? връщат ти по пощата талончето ли :mrgreen:

#13 kircheto

Голфаджия

• Драг състезател
  • 620 Мнения:

Публикувано 23 February 2013 - 10:19 PM

Служебното връчване зависи изцяло от самия кат дали ще ти пращат приззовки и тн и ако не те намерят или въоще не се заниват както при мене 1 година след акта НП се счита за служебно връчено! Какво да си искам не разбрах?
<p>\'01 VW Golf GTI 1.8T - 14.110 сек на 400м за момента<br /> <br /> FUCK THE VWCLUB MODERATORS!!!!!!</p>

#14 jorko

Добро момче

• Потребител
  • 13,477 Мнения:

Публикувано 25 February 2013 - 05:01 PM

Служебното връчване зависи изцяло от самия кат дали ще ти пращат приззовки и тн и ако не те намерят или въоще не се заниват както при мене 1 година след акта НП се счита за служебно връчено! Какво да си искам не разбрах?

Това "служебно връчване" веднъж го обсъдихме по телефона ;) ... и в повечето случаи не е законосъобразно ...

#15 vaskovass

нов шофьор

• Потребител
  • 38 Мнения:

Публикувано 16 June 2013 - 04:28 PM

Здравейте отново, колеги. Относно въпросния акт - още не съм го платил, обаче преди 1 ден наемателят, който живее на адреса, на който съм регистриран по лична карта ми звънна да ми каже, че няколко пъти идвало писмо от КАТ, адресирано до мен и ставало въпрос за някаква глоба. Сметнах внимателно времето от получаването на НП и точно преди около седмица се пада изтичането точно на 2 години и според чл. 82, 1, а) по ЗАНН би трябвало акта да е отпаднал. Но за какво може да ме търсят от КАТ, какво може да е това писмо? Не съм правил никакви нарушения, не са ме спирали никъде и нямам кола, регистрирана на мое име, така че не може и да са ме снимали някъде. Възможно ли е да си дадат зора от КАТ да ми връщат зеления талон по пощата? След около седмица се прибирам до София за 2 дни, според вас да отида ли до КАТ и да питам какво се случва?

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.