IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

астра 1.4 прекъсва ,спира ,пали

• Не можете да пишете в тази тема
74 отговора на тази тема

#31 oooooob

нов шофьор

• Потребител
  • 40 Мнения:

Публикувано 20 March 2013 - 10:51 AM

Пак ти казвам, това е най-лесния за обслужване двигател. Почни методично да проверяваш един по един датчиците. Провери всички маркучи дето влизат в моното дали са здрави. Ако нямаш инсталирана, свали и инсталирай Аутодата - там има описано какви са нормалните стойности на всеки датчик и как се замерват. Утре е събота. Хвани някой приятел, вземете бира и мезе и почвайте. Така и така си се хвнал да даваш пари закачи я на компютър и там най-лесно ще се види кой датчик не дава коректни данни. Не може с този прост двигател толкова врене да не могат да ти решат проблема.

Ето ти списък на съвместимите ECU за твоя двигател спорд годината на производство:

Astra - 1.4 litre (C14NZ)

90 - 92

Delco Multec
ASHA

92 - 93

Delco Multec
AZHM

92 - 95

Delco Multec
BDYS

93 - 94

Delco Multec
BFFS

94 -

Delco Multec
BPDH

94 - 96

Delco Multec
BDPW

Малко се размести таблицата, но гледай да съвпадата 4-те латински букви с тези на твоя компютър.

Все още търся с тези номера компютър ,може и пък и той да се прави на луд и да ме разсипва ,макар че два пъти диагностиката показва че е добре.

#32 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 20 March 2013 - 11:32 AM

Бензиновата помпа - уж слагах друга с нея колата прекъсва по същия начин. Сега ще ми донесът л абмда
За тоците тук в Крумовград 2/ма отказват да пипат с компютри не се занимавали други 2 -ма обещават ще замерваме ,а кабелите не пипат.В Кърджали един майстор я качи на диагностика нищо не откри .Каза ми ,ако не се оправи да мусе обадя,Но все време нямам , ,а в събота дали работи незнам.Тук има едно момче уж много разбирал ,но все не мога да го хвана .Ще пиша какво е станало.Благодаря ви за отзивите.

Абе колега, аз съм от Кърджали, имам майстор тук, който наистина си разбира от работата, нали ти казах. Да беше казал да го еба :)

#33 oooooob

нов шофьор

• Потребител
  • 40 Мнения:

Публикувано 20 March 2013 - 12:40 PM

Така кажи бе колега .Кой е твоя майстор.АЗ бях преди завоя за Ардино от ляво. преди мостчето.

Този пост е редактиран от oooooob: 20 March 2013 - 12:41 PM

#34 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 20 March 2013 - 02:40 PM

Така кажи бе колега .Кой е твоя майстор.АЗ бях преди завоя за Ардино от ляво. преди мостчето.

Значи слушай сега. Намира се във кв. Веселчане
http://www.bgmaps.co...4C901295CE85AE5
Виж този адрес, точно тук е. Като идеш там, търсиш Димо Домата и Недялко. Кажи, че те праща Георги Дяков. Ще ти решат ядовете.

#35 oooooob

нов шофьор

• Потребител
  • 40 Мнения:

Публикувано 21 March 2013 - 09:25 AM

Значи слушай сега. Намира се във кв. Веселчане
http://www.bgmaps.co...4C901295CE85AE5
Виж този адрес, точно тук е. Като идеш там, търсиш Димо Домата и Недялко. Кажи, че те праща Георги Дяков. Ще ти решат ядовете.

Благодаря ти много колега Георги ,при свободно време отивам ,и ще пиша какво естанало.

#36 oooooob

нов шофьор

• Потребител
  • 40 Мнения:

Публикувано 22 March 2013 - 09:19 AM

Поставих друга ламбда сонда,не ми прекъсна но ще видим до един два дена .До сега , каквато и чат да сложа 1,2 дена е добре и...пак гр.14 двигателя както се движи ако е на свободна умира ,ако е на скорост гасне ,лашка придърпва и вдигаш кръвно и отбиваш в дясно .Все едно че си във филм на ужасите на колела незнам си в коя серия .А за капак сега и акомулатора падна независимо че завчера го зареждах 8 часа .Дали той е отишъл или нещо го исмуква .Извинявам се , че давам всякаква информ. но може да има и други страдащи или съчувстващи колеги и да си дадат мнението.Благодаря ви много.

Този пост е редактиран от oooooob: 22 March 2013 - 09:20 AM

#37 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 22 March 2013 - 09:26 AM

Ми или ти е за смяна акумулатора, или имаш яка утечка някъде. А може да погледнеш на багажника (ако си хечбек) дали като затвориш, прави добър контакт с онова за лампата и всъщност тя да си продължава да свети, въпреки затворения багажник. Другия вариант е да мериш и да пробваш. Електричарска работа е.

#38 oooooob

нов шофьор

• Потребител
  • 40 Мнения:

Публикувано 22 March 2013 - 10:28 AM

В събота ако имам възможност ,колега ще видя твоите хора ,да проследят ел.схемата.Много евъзможно както казваш да има теч ,акомулатора не ми е стар.Дано поне прекъсването да е от ламбдата.

#39 Nasko-86

нов шофьор

• Потребител
  • 35 Мнения:

Публикувано 22 March 2013 - 11:53 PM

Колега, в един от постовете си споменал, че някой е замервал акумулатора и той е отчел 12 волта. Така, че ти предлагам спешно да си видиш алтернатора дали зарежда, щото цялата ти главоблъсканица може да идва от недостиг на ток :). И да, трябва да зарежда 14.4 волта без консуматори, а с пуснати фарове, парно и т.н около 14 волта.

Този пост е редактиран от Nasko-86: 22 March 2013 - 11:53 PM

#40 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 23 March 2013 - 06:14 PM

Колега, в един от постовете си споменал, че някой е замервал акумулатора и той е отчел 12 волта. Така, че ти предлагам спешно да си видиш алтернатора дали зарежда, щото цялата ти главоблъсканица може да идва от недостиг на ток :). И да, трябва да зарежда 14.4 волта без консуматори, а с пуснати фарове, парно и т.н около 14 волта.

Четки ли викаш да има износени... може да. Ама то и лампа святка, ако е така. Или при тия Астри не е?

#41 Nerven_Hamster

примерен шофьор

• Потребител
  • 318 Мнения:

Публикувано 24 March 2013 - 09:48 AM

Като чета тая тема, виждам защо при нас е пълно в сервизите с кърджалииски коли, вие изобщо нямате хора за диагностика! Как може такава лесна кола така да ви мотае маисторите направо ми е смешно...
...Light up the darkness...

#42 Nerven_Hamster

примерен шофьор

• Потребител
  • 318 Мнения:

Публикувано 24 March 2013 - 09:50 AM

Мерси на М$М за кодовете.Ще ги разгледам.

Тези кодове са по принцип грешки виждам, но нито 1 от тях не създава този проблем, който описа. Може би 22 донякъде, но се съмнявам честно да ти кажа.

Как така нито една не създава проблема, колега не се обиждаи но виждам че не са ти ясни нещата, при прекъснат температурен проблемите са точно такива каквито описва колегата!

Този пост е редактиран от Nerven_Hamster: 24 March 2013 - 09:50 AM

#43 Nerven_Hamster

примерен шофьор

• Потребител
  • 318 Мнения:

Публикувано 24 March 2013 - 10:08 AM

Премери тоя температурен най-накрая не виждаш ли че само него ти дава най-често, имаш ли мултицет? Премери го на изавдена букса има ли захранване от електрониката на закачена букса и загрял мотор (когато прави проблема ) Колко волта е.
Ако искаш мога да ти пратя схема и да ти кажа какво и къде да мериш.
И стига си слушал кой кво ти каже по бензиностанциите, в кръчмата, на двора, пред магазина , пиянката до трансформатора :w00t: , от стъпковото моторче била прекъсвала колата, наслушах се на глупусти. Ония пък не можели да премерят ламбда сонда, боже господи :lol2:
Или ходи на свестен диагностик или запретвай ръкави и ще ти казваме какво да мериш стига си деиствал хаотично.
Колегата М§М ти каза всичко точно и подредено ти нищо не изпълни от насоките му. Какво искаш да доида да ти я оправя ли?

#44 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 24 March 2013 - 01:44 PM

Нервен, аз не хвърлям боб да си оправя колата. Водя я при определен човек за електроники и механики, никога не съм се оплакал. Казах какво е според мен и как е. А тази грешка съм я имал на 3 Опела (Омега, Калибра, Рекорд) и нито 1 път не е имало тези симптоми на колегата. Затова и го казах. Впрочем може при Астрите да се проявява така. И не съм се засегнал. Пратих човека при моя майстор, поне знам, че разбира нещата.

#45 Nerven_Hamster

примерен шофьор

• Потребител
  • 318 Мнения:

Публикувано 24 March 2013 - 02:03 PM

За това говорим.

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.