IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

астра 1.4 прекъсва ,спира ,пали

• Не можете да пишете в тази тема
74 отговора на тази тема

#61 oooooob

нов шофьор

• Потребител
  • 40 Мнения:

Публикувано 10 April 2013 - 08:02 AM

Благодаря ви колеги че се отзовавате ,взех едно стъпково моторче ,но още не съм го пробвал .Сега търся късо около това реле.Остана компа ,моторчето и късо.Всичко друго съм проверил.А за компют.,колата въобще не ги приема ,не пали и не мога да я тествам.В опел форум също ме насочват към късо и датчици ,а в началото към делко ,комутатор ,бобина и ...
Ако до събота не мога да открия проблема, отивам в Кърджали.

#62 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 10 April 2013 - 08:36 AM

Благодаря ви колеги че се отзовавате ,взех едно стъпково моторче ,но още не съм го пробвал .Сега търся късо около това реле.Остана компа ,моторчето и късо.Всичко друго съм проверил.А за компют.,колата въобще не ги приема ,не пали и не мога да я тествам.В опел форум също ме насочват към късо и датчици ,а в началото към делко ,комутатор ,бобина и ...
Ако до събота не мога да открия проблема, отивам в Кърджали.

Колега, в Събота съм в Кърджали, един Крайслер ще вземам в Петък, и в Събота тъкмо ще го водя при моя човек да го гледаме какво му има, та ако искаш се обади, хем да се запознаем. 0878487372 - Георги

#63 oooooob

нов шофьор

• Потребител
  • 40 Мнения:

Публикувано 12 April 2013 - 09:51 AM

Колега, в Събота съм в Кърджали, един Крайслер ще вземам в Петък, и в Събота тъкмо ще го водя при моя човек да го гледаме какво му има, та ако искаш се обади

Колега Г. утре ,ако не се обърка нещо около 9 ч преминавам през Кърджали и ще видя твоя човек ,да погледне, ако те няма
там ще ти звънна.Иначе сега релето причатква -изкл. ,когато колата прекъсва.Късо лие ,компа ли спира процеса не знам.

#64 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 14 April 2013 - 03:34 PM

Колега, какво стана?

#65 oooooob

нов шофьор

• Потребител
  • 40 Мнения:

Публикувано 15 April 2013 - 07:55 AM

Колега, какво стана?

В събота минавах през Кърдвали за Ардино и успях да видя твоите хора .Бързах и не ти се обадих да не те беспокоя.Замерваха подробно,не откриха нередности,тестваха я с компютъра ,работи перфектно ,не прекъсна да хванат решка Наместиха малко центровката на делкото. Покарах я малко не прекъсваше ,но тя спира сутрин при не много топъл двигател Разбрахме се в събота пак да се видим и да продължим да търсим проблема . Днес ще поставя друго динамо -алт.
Второто дето ми поставиха дава много голям ток ,а и лампата на акомулатора изчезва и не се появява при контакт.

#66 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 15 April 2013 - 12:24 PM

Колега, какво стана?

В събота минавах през Кърдвали за Ардино и успях да видя твоите хора .Бързах и не ти се обадих да не те беспокоя.Замерваха подробно,не откриха нередности,тестваха я с компютъра ,работи перфектно ,не прекъсна да хванат решка Наместиха малко центровката на делкото. Покарах я малко не прекъсваше ,но тя спира сутрин при не много топъл двигател Разбрахме се в събота пак да се видим и да продължим да търсим проблема . Днес ще поставя друго динамо -алт.
Второто дето ми поставиха дава много голям ток ,а и лампата на акомулатора изчезва и не се появява при контакт.

И тоя път да се обадиш. Надявам се да си доволен от хората, много коректно работят.

#67 oooooob

нов шофьор

• Потребител
  • 40 Мнения:

Публикувано 16 April 2013 - 07:36 AM

Разбира се ,че съм доволен ,работят спокойно и с внимание ,мисля ,че ще се справят .Следващия път ще ти се обадя като съм при тях.

#68 oooooob

нов шофьор

• Потребител
  • 40 Мнения:

Публикувано 18 April 2013 - 12:44 PM

Проблема май се реши Поставих друго динамо,с него токовете вече са в норма,14.4 в. не са високи както преди с второто дин.ТОГАВА БЯХА 14.9 без консуматори Лампата на акомулатора си дойде и реагира адекватно. И най важно колата вече не прекъсва . Карах я доста ,не спира....дано да е така.Изглежда първия алтернатор мие не зареждал постоянно ,а втория за късмет е имал подобен проблем с регулатора на напрежението даваше много ток ,а понякога и той е давал 12 в. Което само е обърквало нещата.Сега с 3-то динамо ,което тествах преди да го поставя колата седържи добре, няма и помен от преди.Но ще я покарам още преди да съм на 100% сигурен.
Много благодаря ,на тези колеги отзовали се на моя проблем .Ще пиша още след някой ден.
Xitap за сега отлага пътуване до твоите хора , но при първия удобен случай ще ти се обадя.Благодаря ти много.

Този пост е редактиран от oooooob: 18 April 2013 - 12:47 PM

#69 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 18 April 2013 - 09:30 PM

Проблема май се реши Поставих друго динамо,с него токовете вече са в норма,14.4 в. не са високи както преди с второто дин.ТОГАВА БЯХА 14.9 без консуматори Лампата на акомулатора си дойде и реагира адекватно. И най важно колата вече не прекъсва . Карах я доста ,не спира....дано да е така.Изглежда първия алтернатор мие не зареждал постоянно ,а втория за късмет е имал подобен проблем с регулатора на напрежението даваше много ток ,а понякога и той е давал 12 в. Което само е обърквало нещата.Сега с 3-то динамо ,което тествах преди да го поставя колата седържи добре, няма и помен от преди.Но ще я покарам още преди да съм на 100% сигурен.
Много благодаря ,на тези колеги отзовали се на моя проблем .Ще пиша още след някой ден.
Xitap за сега отлага пътуване до твоите хора , но при първия удобен случай ще ти се обадя.Благодаря ти много.

Нямаш ядове, между другото и двете момчета са бивши служители в работилницата в МВР и много ги разбират повечето коли. Ако имаш проблем или някой твой човек има, пращай ги. Това са едни от най-кадърните майстори в района. А за Опел, Лада, Крайслер, Плимут, БМВ и Мерцедес нямат равни. И Ситроен, ама там е по-особена работата.

#70 oooooob

нов шофьор

• Потребител
  • 40 Мнения:

Публикувано 19 April 2013 - 07:49 AM

Нямаш ядове, между другото и двете момчета са бивши служители в работилницата в МВР и много ги разбират повечето коли. Ако имаш проблем или някой твой човек има, пращай ги. Това са едни от най-кадърните майстори в района. А за Опел, Лада, Крайслер, Плимут, БМВ и Мерцедес нямат равни. И Ситроен, ама там е по-особена работата.

Разбрах ,че са добри,защото замерваха ,като никой друг досега обстойно и последователно и ако тогава не бързах щяха да
стигнат и до генератора още тогава,.Поздрави ги от мен ,като ги видиш и да очакват мои познати .Утре ще карам колата на по дълъг път и дано наистина да е забравила старите неволи.

#71 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 19 April 2013 - 01:26 PM

Разбрах ,че са добри,защото замерваха ,като никой друг досега обстойно и последователно и ако тогава не бързах щяха да
стигнат и до генератора още тогава,.Поздрави ги от мен ,като ги видиш и да очакват мои познати .Утре ще карам колата на по дълъг път и дано наистина да е забравила старите неволи.

Утре сутрин съм при тях, имам да правя на БМВ-то табло и един датчик и на Крайслера накладки и съединител. Ще ги поздравя :)

#72 oooooob

нов шофьор

• Потребител
  • 40 Мнения:

Публикувано 22 April 2013 - 10:44 AM

Колега Георги беше ли при твоите майстори.А те какво казаха за моя проблем "връзвали" се според тях моето обяснение,или аз се лъжа и проблема си остава скрит-ako e станало на въпрос разбира се. Тия дни бях много зает и сигурно утре ще я пробвам пак на по дълъг път,ако не се обърка нещо. Оправи ли твоите коли.?

Този пост е редактиран от oooooob: 22 April 2013 - 10:48 AM

#73 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 22 April 2013 - 07:20 PM

Колега Георги беше ли при твоите майстори.А те какво казаха за моя проблем "връзвали" се според тях моето обяснение,или аз се лъжа и проблема си остава скрит-ako e станало на въпрос разбира се. Тия дни бях много зает и сигурно утре ще я пробвам пак на по дълъг път,ако не се обърка нещо. Оправи ли твоите коли.?

По принцип не сме говорили, но те казаха, че като цяло проблема не е кой знае какъв, но не е имало време да го хванат и е възможно да е динамото, защото ти е презареждало. Или са кабелите, или самото динамо.

#74 oooooob

нов шофьор

• Потребител
  • 40 Мнения:

Публикувано 24 April 2013 - 08:13 AM

Вече на 100% съм сигурен ,че проблема е рашен ,няма симптоми от предишното прекъсване.Колега Г. ако имам път до К-ли ще ти се обадя да се видим.

#75 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 24 April 2013 - 08:43 AM

Вече на 100% съм сигурен ,че проблема е рашен ,няма симптоми от предишното прекъсване.Колега Г. ако имам път до К-ли ще ти се обадя да се видим.

Нямаш ядове, ще пием по едно кафе.

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.