IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Вечният спор между БЕНЗИН или ДИЗЕЛ

• Не можете да пишете в тази тема
111 отговора на тази тема

#1 Merakliq

спазва правилата

• Потребител
  • 280 Мнения:

Публикувано 30 June 2013 - 11:16 AM

Здравейте колеги,колежки ето ,че ми стана доста интересно ,кое е по-предпочитано.За мен няма проблем каквато ,и да е колата бензин ,или дизел все едно.Въпросът е вие какво предпочитате
<p>Публикувано изображение</p>

#2 ///sasho

млад шофьор

• Потребител
  • 71 Мнения:

Публикувано 30 June 2013 - 11:34 AM

бензин

#3 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 30 June 2013 - 11:56 AM

Бензин, за работни машини дизел.

#4 rosko0402

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 30 June 2013 - 12:29 PM

нафта

#5 Vendetta

Авто Джигит

• Потребител
  • 4,812 Мнения:

Публикувано 01 July 2013 - 05:50 AM

Дизела не е никак лош мотор, но ако караш в Германия, Австрия и тн... С БГ горивата не става, нямаш възможност да постигнеш разхода, който ти дава производителя - винаги гори поне литър-два отгоре, много по-шумна работа на мотора, много повече главоболия - пикаещи или запушени дюзи, затлачени горивни помпи и горивопроводи, много по-честа смяна на горивни филтри и тн. Ако караш извън Бг в страна с хубави горива съм ЗА дизела, но за мен като карал доста "печки" тук няма смисъл. Аз си предпочитам бензина. Дори наскоро си говорих с приятел, който кара А6 1.8Т, което в София му дава 12-13/100, а аз с 2.5тди А6 съм със същия разход но в ПЪТИ по-скъпа поддръжка!
<h5 class=\"uiStreamMessage userContentWrapper\" data-ft=\"{&quot;type&quot;:1,&quot;tn&quot;:&quot;K&quot;}\"><span class=\"messageBody\" data-ft=\"{&quot;type&quot;:3}\"><span class=\"userContent\"><br /></span></span></h5> <h5 class=\"uiStreamMessage userContentWrapper\" data-ft=\"{&quot;type&quot;:1,&quot;tn&quot;:&quot;K&quot;}\">&nbsp;</h5>

#6 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 01 July 2013 - 06:21 AM

Дизела не е никак лош мотор, но ако караш в Германия, Австрия и тн... С БГ горивата не става, нямаш възможност да постигнеш разхода, който ти дава производителя - винаги гори поне литър-два отгоре, много по-шумна работа на мотора, много повече главоболия - пикаещи или запушени дюзи, затлачени горивни помпи и горивопроводи, много по-честа смяна на горивни филтри и тн. Ако караш извън Бг в страна с хубави горива съм ЗА дизела, но за мен като карал доста "печки" тук няма смисъл. Аз си предпочитам бензина. Дори наскоро си говорих с приятел, който кара А6 1.8Т, което в София му дава 12-13/100, а аз с 2.5тди А6 съм със същия разход но в ПЪТИ по-скъпа поддръжка!

За кофти нафта мога книги да ти напиша - особено с ГНП Лукас :D

#7 Kaloyan78

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,271 Мнения:

Публикувано 04 July 2013 - 04:41 PM

По-съгласен не мога да бъда :) . Абсолютно вярно. След 2 дизела и 2 бензинки не искам да чувам за дизелова кола в България (само заради горивата, както ти спомена).
<a href=\"https://play.google....t.safe.three\"> Keep It Safe 3D transportation game - Android </a> <p> <a href=\"https://itunes.apple...8317753?mt=8\"> Keep It Safe 3D transportation game - iOS </a>

#8 C20NET

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,355 Мнения:

Публикувано 04 July 2013 - 06:20 PM

бензин/LPG
Лекия атмосферен тунинг е безсмислен.Целта е да го осъзнаеш по най-евтиния начин.

#9 4и4о ман4о

спазва правилата

• Потребител
  • 299 Мнения:

Публикувано 04 July 2013 - 06:42 PM

дизел, и не е вярно че не може да се постигне разхода по каталог
особено комънрейл моторите са изключително икономични и динамични

Този пост е редактиран от 4и4о ман4о: 04 July 2013 - 06:44 PM

diesel power forever
ПКБ

#10 Hell.S.D.

примерен шофьор

• Потребител
  • 473 Мнения:

Публикувано 04 July 2013 - 07:46 PM

Дизел - в Европа. Иначе за тук - бензин, метан, газ, етанол. Новата ми придобивка е дизел, но ми изпада на добра цена и от приятел с проверена сервизна история.Двигателя е с верига, та съм си доволен засега. А и го карам по-рядко от бензиновата/метановата ми баничарка. :) Ако е за ежедневка в България 100% съм за CNG/LPG.
<p><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\"><span style=\"font-family: arial, helvetica, sans-serif;\">2004 Nissan X-Trail 2.2Di 136hp<br /></span>2008 Citroen Berlingo 1.4i Multispace&nbsp;</span><br /><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\">2005 Honda CBR 600RR&nbsp;</span></p>

#11 KaPaM-MoToP

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,179 Мнения:

Публикувано 05 July 2013 - 01:48 AM

Каквото дойде, все ми е тая, само пари за гориво да има, но по принцип карам в 80% от случайте дизел :)
<p>www.zonemixtrance.eu</p>

#12 GermanPower

примерен шофьор

• Потребител
  • 321 Мнения:

Публикувано 05 July 2013 - 02:11 PM

Бензин за мойта си кола, дизел за работни или пък коли със фабрични АГУ уредби пак за работни. На мен не ми харесва тракането и вибрациите във дизеловите коли, затова карам бензинови...

#13 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 05 July 2013 - 03:22 PM

Бензин за мойта си кола, дизел за работни или пък коли със фабрични АГУ уредби пак за работни. На мен не ми харесва тракането и вибрациите във дизеловите коли, затова карам бензинови...

Дизел ако не тракне, начи кола не караш :D Питай тия с БМВ-тата дето спират вечер срещу Йовков :D :D :D 8V e безмислен мотор, а Е39 е най-голямата кола - бензин, дизел, газ, керосин, олио и квото се сетиш още!

#14 GermanPower

примерен шофьор

• Потребител
  • 321 Мнения:

Публикувано 08 July 2013 - 10:10 AM

Дизел ако не тракне, начи кола не караш :D Питай тия с БМВ-тата дето спират вечер срещу Йовков :D :D :D 8V e безмислен мотор, а Е39 е най-голямата кола - бензин, дизел, газ, керосин, олио и квото се сетиш още!

Знам ги тея момчета, даже някои са ми приятели :mrgreen: Не че са лоши момчета, ама комплексите ги съсипват...

#15 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 08 July 2013 - 10:12 AM

Знам ги тея момчета, даже някои са ми приятели :mrgreen: Не че са лоши момчета, ама комплексите ги съсипват...

Тенденцията гледам е да наблягат на дизела като цяло.

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.