IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

кое кара мембраната да се движи вълнообразно?

• Не можете да пишете в тази тема
10 отговора на тази тема

#1 alex_1315

млад шофьор

• Потребител
  • 87 Мнения:

Публикувано 23 July 2013 - 09:07 AM

Колеги от какво зависи вълнообразното движение на мембраната?

#2 Kensound

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,705 Мнения:

Публикувано 23 July 2013 - 09:42 AM

Къде си ги гледал тези вълни на мембраната???
Предполагам говориш за разните клипчета дето мембраната се огъва като ''S'',но в действителност не става така.Това се получава от записа с камерата на джсм-а,фотоапарати и тн.
  • jilkof харесва това
<p>Head unit:Pioneer Deh-80prs(active),Front line 3-way:DLS R6,Ground Zero GZP60SQ,HI-VI Research T28,Amplifier:Helix DB2,Helix DB5</p>

#3 alex_1315

млад шофьор

• Потребител
  • 87 Мнения:

Публикувано 23 July 2013 - 01:44 PM

Да точно за това става вапрос,и ас се чуда как се получава,но не било така както изглежда :)

#4 asd123

Без стаж

• Потребител
  • 8 Мнения:

Публикувано 28 July 2013 - 03:40 PM

Колеги от какво зависи вълнообразното движение на мембраната?

зависи от камерата с която е сниман говорителя

#5 radinrj

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,027 Мнения:

Публикувано 29 July 2013 - 08:01 AM

Камерите с CMOS сензор го правят тоя ефект, който професионалистите му викат ефекта желе.
<p>Касите са за ценности, тубите са за течности, а буферите на влака не свирят</p>

#6 makarov_bg

опитен шофьор

• Потребител
  • 118 Мнения:

Публикувано 07 January 2014 - 05:01 AM

виждам че темата е стара но виждам че и не сте прави относно коментарите ! значи аз лично направих този ефект и то от невнимание разбира се не беше нарочно !, значи имам 3 лентови тонколони пайнер мисля че са 16,5 см, които са с номинална мощност 35 вата и максимална 130 вата, от недоглеждане реших че са с номинална 130 вата и ги тествах как свирят с усилвател който е 2 канала по 100 вата , значи ефекта беше поразителен, на по ниска степен на звука свиреха горе долу добре но увелича ли над средно или почти до последно звука, такова нещо видях че се смаях, мембраните и гофрите се къдреха буквално на вълни и трудно мога да опиша направо като смачкан вестник изглеждаха при свиренето, извадих късмет че не ги изгорих :( после като се вгледах прочетох че не реалната а максималната мощност е 130, а номиналната им мощност била 35 вата :( мембраните правеха не само вълни а и още какво ли не, значи решетките пластмасовите декоративните се разхвърчаха из колата ! така че не сте прави че мембраната не можело да се накъдри ! само че не мисля да ви правя демонстрации отново ако искайте вярвайте

#7 Kensound

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,705 Мнения:

Публикувано 07 January 2014 - 06:48 AM

Далеч си от това което се е коментирало в темата.....доста далеч :)
<p>Head unit:Pioneer Deh-80prs(active),Front line 3-way:DLS R6,Ground Zero GZP60SQ,HI-VI Research T28,Amplifier:Helix DB2,Helix DB5</p>

#8 makarov_bg

опитен шофьор

• Потребител
  • 118 Мнения:

Публикувано 07 January 2014 - 08:17 PM

видях какво се обсъжда , но аз пиша относно заглавието на темата а не че се получава ефекта от не добро качество на снимачната техника, но аз коментирам че реално се накъдря вълнообразно мембраната при свирене , на не балансирани усилвател и говорител

#9 makarov_bg

опитен шофьор

• Потребител
  • 118 Мнения:

Публикувано 07 January 2014 - 08:18 PM

айде колегата вече ме изкара ненормален :) :clap1: :hmm:

#10 radinrj

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,027 Мнения:

Публикувано 07 January 2014 - 08:52 PM

Самата мембрана трябва да е максимално твърда за размера и теглото си и да не се огъва. Огъне ли се говорителя е чао!
<p>Касите са за ценности, тубите са за течности, а буферите на влака не свирят</p>

#11 Kensound

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,705 Мнения:

Публикувано 07 January 2014 - 09:28 PM

айде колегата вече ме изкара ненормален :) :clap1: :hmm:

Мнението ми нямаше такава цел,защо така си ме резбрал....незнам.

Това което говориш ти и това което се коментираше в тази тема са две различни неща.Пишеш за некакви ватове,некакви усилватели по стотина вата,говорители по 35 вата...огъване не мембрани(даже се чудя как не са изхвърчали тези мембрани от шасито незнам)''огъването'' за което говориш е най-малкото което се случило при експериментите проведени от теб.Няма какво да пускаш клипове,снимки и тем подобни факти за феномена,голяма част от хората в форума им е ясно какво е станало....не това се питаше в темата повтарям се пак :)

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.