IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Opel Astra G Coupe Bertone - помагайте !

• Не можете да пишете в тази тема
7 отговора на тази тема

#1 BlitzBOV

спазва правилата

• Потребител
  • 238 Мнения:

Публикувано 16 August 2013 - 01:47 PM

Здравейте.Търсих мнения за въпросната кола, но не отрих точно това което ме интересува.От двигателите, които се слагат в Bertone-то съм разбрал, че Z20LET /192 к.с/ е най-добрият вариант, обаче все пак ме интересува какъв разход би дал градско/извън.По каталози я дават смесено 8.9 /градско- 12.5 и извънградско-6.8/.Някой ми беше казал, че за кола 192 коня е трудно да се достигне такъв разход /тоест, че е над тези стойности/ :no: .Та не знам кое е вярното..Надявам се вие да ми кажете ..
И другото което е, тъй като пак не намерих нищо полезно във различните форуми, как стои въпроса за газифициране на Z20LET ?
Другият двигател в такава Астра - 125 к.с как е с разхода, лесно ли се слага АГУ и т.н.
Всичко свързано с такава Астра ще ми бъде адски полезно.Благодаря ви.
Поздрави :ok:

#2 TheCrow

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,291 Мнения:

Публикувано 16 August 2013 - 03:05 PM

...защо отваряш сума ти теми след като си пуснал вече няколко

#3 BlitzBOV

спазва правилата

• Потребител
  • 238 Мнения:

Публикувано 16 August 2013 - 04:13 PM

Ами аз си мисля, че не е грешка.Все пак в друга тема писах за Голф, а там няма да получа информация за Астра ..Пък ако е грешка нека да я изтрият.

#4 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 19 August 2013 - 06:55 AM

Колега, възможно е. Аз карах Калибра С20ХЕ, която даде 6 извънградско на бабешко каране и 9 градско. На връщане я засякох пълно/празно и даде 6.1 л/100. Така че е възможно. Леко купе, мощен мотор, добър въртящ момент, оптимални/ниски обороти...

#5 ranger_89

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 28 October 2013 - 02:15 PM

Карам Астра Г Бертоне 125 к.с. Много съм доволен. Единствения ми ремонт по колата е сменен термостат а я карам вече 2 години и няколко месеца. Разход градско София 11-12, а извънградско според зависи как я караш между 6 и 7/100 най често 6.3 с нормално каране до 3500 оборот. Газ не съм слагал и не мисля да слагам и за на пред, така че не мога да ти кажа за цени... Дано да съм бил полезен

#6 BlitzBOV

спазва правилата

• Потребител
  • 238 Мнения:

Публикувано 28 October 2013 - 03:34 PM

...Дано да съм бил полезен

Благодаря, колега.Всичко свързано с темата ми е полезно.И сега ще използвам съживяването на темата, за един малко по-различен въпрос от гореспоменатите..

Гледах в един клип как се слага Blow Off на Z20LET.Забелязах,че на маркуча, на който в последствие се монтира клапана, няма нищо (някакъв фабричен такъв разтоварващ клапан/не знам дали изобщо се правят фабрично с такава джаджа/ или нещо друго), което да се замени с,да речем, новия марков клапан...
Та въпроса ми е: Преди момчето от клипа да монтира клапана, кое е това нещо, което върши работата му, което го замества в тази функция и изобщо има ли такова нещо, което да извежда въздуха от турбо пътищата, каквато е и функцията на БОВ-а .. ?
Благодаря предварително :rolleyes:

#7 TheCrow

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,291 Мнения:

Публикувано 28 October 2013 - 04:20 PM

Единствения ми ремонт по колата е сменен термостат а я карам вече 2 години и няколко месеца.

...а колко километра си навъртял с нея за тия две години и няколко месеца мисля,че това е по важна информация!

#8 ranger_89

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 29 October 2013 - 06:47 AM

Единствения ми ремонт по колата е сменен термостат а я карам вече 2 години и няколко месеца.

...а колко километра си навъртял с нея за тия две години и няколко месеца мисля,че това е по важна информация!

Сравнително малко... около 30 000 от които поне 20 000 са градско в София

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.